Krastavci sa biberom

Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
198
KRASTAVCI SA BIBEROM


:screen:


r73i9c.jpg



:info:



Potrebni sastojci:

50 malih krastavaca
50 gr soli
1 l začinjenog sirćeta
2,5 dl vode
2 kašike bibera u zrnu
2 lovorova lista
1 kašika šećera

Priprema jela:

Krastavce operite i ocedite, a onda ih posolite. Neka odstoje poklopljeni 24 sata. Osušite ih krpom i složite u lonac. Prokuvajte vodu i sirće i prelijte krastavce. Posle dva dana odlijte sirće i oceđene krastavce složite u tegle. Sirće zakuvajte sa biberom, razmrvljenim lovorom i šećerom pa zalijte krastavce. Dobro zatvorite.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
7
Ja bih molila za neki savet u vezi kiselih krastavcica,radi se o tome da sam nacela jednu teglicu i toliko su kiseli da ih jedva mogu jesti pa ako ima neko predlog kako da to ispravim,ako moze uopste,razmisljam danima ali ne znam sta da radim...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Probajte kao i sa kiselim kupusom, prvo ih dobro isperite, a onda ostavite recimo da prenoće u vodi, pa sutradan opet isperite pre upotrebe. U svakom slučaju, to će im bar malo umanjiti kiselost.
Verovatno ste preterali sa esencijom.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Evo jedan čisto domaći recept drži se točno recepta i nema greške da ikad biti prekiseli:

1L oca
2L vode
15dkg soli
15dkg šećera
1 vinobran

Sve staviti u jednu posudu i prokuhati.
Krastavce poslagati u teglu ,dodati po želji si kopar i biber u zrnu te zali sa MLAKOM tekućinom što si prokuho.
Naravno tegle i krastavci trebaju biti čisti i tekućina preko krastavaca.
KOLIČINA TEKUĆINE ZAVISI KOLIKO IMATE KRASTAVACA SAMO DUPLATE RECEPT DA MOŽETE ZALITI SVE.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
7
Mnogo hvala za savet,moracu da probam tako jer sad ih uopste ne mogu koristiti,jest da je dupli posao ali kad se mora...i nemam pojma sta sam pogresila.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Kiseli krastavčići

KISELI KRASTAVČIĆI

1.jpg

POTREBNO JE
5 kg krastavčića, 2 veće glavice crnog luka, 1 glavica belog luka, 1 kesica bibera u zrnu, 3 lovorova lista, malo mirođije, 3 l vode, 7 kašika soli, 50 ml esencije, 1 kesica konzervansa i 1 kesica vinobrana

PRIPRPEMA
Crni luk isečen na krupne režnjeve, beli luk očišćen na češnjeve, biber, lovorov list i malo mirođije, staviti u vodu da provri. Kad provri, skloniti sa vatre, dodati so, esenciju, konzervans i vinobran. Sve dobro izmešati.
Procediti kroz cediljku za supu i preliti krastavčiće. Poklopiti ili pokriti i ostaviti ih do sutra, kada ćete otprilike u isto vreme da ih stavljate u tegle. Nalivati tegle tečnošću u kojoj su bili krastavci. Neka vas ne brine sto nisu svi promenili boju, to će se vrlo brzo desiti. Ovako pripremljeni krastavčići mogu da traju duže od jedne godine.

(Blic žena)
 
Natrag
Top