Kraj sage – Solskjer potpisao!

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Kraj sage – Solskjer potpisao!

Mančester Junajted je konačno prelomio – Ole Gunar Solskjer je postavljen na funkciju trajnog trenera prve ekipe i potpisao je trogodišnji ugovor.


Izvor: B92




Getty Images























Getty Images


Norvežanin je na Old Traford stigao u decembru, kao privremena zamena za Žozea Murinja, ali je sjajnim vođenjem tima ubedio upravu kluba u kom je kao igrač ostavio veliki trag da mu ponude dugoročnu saradnju.


“Ovo je posao o kome sam oduvek sanjao. Ja sam više nego oduševljen što sam dobio šansu da vodim ovaj klub. Od prvog dana se osećam kao kod kuće. Čast je biti igrač Mančester Junajteda, a potom i trener. Poslednji meseci su bili fantastični“, rekao je Solskjer.

Kada je 46-godišnjak seo na vrelu klupu “Crvenih đavola“, ekipa je bila šestoplasirana, čak 11 bodova daleko od vodeće četvorke.

Od tada, Junajted je izgubio samo jednu od 13 prvenstvenih utakmica i nalazi se na svega dva poena zaostatka za Arsenalom, koji je četvrtoplasirani i zauzima poziciju koja omogućava prohodnost ka Ligi šampiona.

Tim sa Old Traforda je ušao u četvrtfinale elitnog fudbalskog klupskog evropskog trakmičenja prvi put od 2014. godine, spektakularnim preokretom u duelu sa PSŽ.

Solskjer je u momentu dolaska u Junajted već imao posao, na klupi norveškog Moldea, sa kojim je navodno u decembru potpisao trogodišnji ugovor.

Tada je iz tabora Moldea saopšteno da je Solskjer “samo pozajmljen“ Junajtedu, ali ta informacija više ne postoji na zvaničnoj internet prezentaciji norveškog kluba.
 
Natrag
Top