Kragujevac: Štrajk glađu profesora istorije

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Kragujevac: Štrajk glađu profesora istorije











Izvor:
Novosti.rs









KRAGUJEVAC - Profesor istorije Miroslav Đurđević koji ima 34 godine staža, a sada je nezaposlen i dobija socijalnu pomoć od 6.000 dinara mesečno, počeo je štrajk glađu.


skola_310x186.jpg



"Pre tri godine razrešen sam dužnosti direktora škole u Konjuhu kod Kruševca, posle čega sam mesec i po dana radio na zameni kao profesor istorije u jednoj osnovnoj školi u Kragujevcu i od tada sam bez posla", rekao je Đurđević lokalnoj televiziji.

Đurđević je kazao da glađu štrajkuje ispred kancelarije načelnika školske uprave za Šumadijski okrug, od kojih očekuje da pomoć, jer je saznao da 3. septembra dva profesora istorije odlaze u penziju, kao i da ne bira mesto i školu u kojoj bi radio.

"Ako se ukaže mesto ili mogućnost za zaposljavanje novih profesora o tome će odlučiti direktori škola", rekao je načelnik školske uprave Radujko Damjanović.

On je naglasio da je "Đurđević za tu upravu u istom položaju kao i drugi prosvetni radnici koji su tehnološki višak, a čija je preraspodela u toku".




 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2010
Poruka
34
Na Birou je sve više i više visokoobrazovanih ljudi i strašno je što su ljudi prinuđeni da pribegavaju ovakvim metodama. Sa druge strane vreme u kome to što ste se školovali automatski znači da ćete biti doživotno zaposleni je daleko iza nas. Umesto da se čeka da država dođe do nekih sistemskih rešenja, bilo bi fino da se ljudi sami sa sobom zamisle šta bi još mogli da rade. Tužno, ali istinito je da ako bi se ovom profesoru izašlo u susret, za sedam dana bi hiljade ljudi štrajkovale glađu očekujući od države da im nađe posao.
 
Natrag
Top