Kradu čak i dečja kolica

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Kradu čak i dečja kolica
novosti.rs
I roditelji u parkovima na meti lopova. Mame upozorene, pa ih vuku sa sobom




OPREZ vlada u gradskim parkovima. Poslednjih meseci Beogradom kruže priče da su na meti kradljivaca - dečja kolica, koja roditelji ostavljaju dok se sa decom igraju na igralištima! Poznato je da sugrađani uz sebe čuvaju torbe, novčanike i mobilne telefone, u strahu od džeparoša, ali novoj meti teško je stati na put.


Trudim se da kolica svog deteta držim uz sebe kada se igramo u parku, ali je teško da ih istovremeno imam na oku - kaže majka iz Tašmajdanskog parka, dok je sinčić vuče ka toboganu.

Otimači čekaju priliku da se roditelji zaigraju sa svojim mališanima, kada uzimaju dečja kolica i nestaju bez traga.

- Dolazimo svakoga dana na Taš i nije mi poznat nijedan slučaj krađe, ali prijateljica me je upozorila da vodim računa gde kolica ostavljam i vučem ih sa sobom gde god se pomerimo - objašnjava Snežana V.


STOTINE EVRA

RODITELjI za opremanje najmlađih članova porodice neretko izdvajaju i više stotina evra. Kolica su danas jedan od najskupljih delova opreme za bebe, tako da ih lopovi nesumnjivo mogu preprodati za lepu svotu novca.
 
Natrag
Top