KORISNICI SKAJPA: Nipošto ne klikćite na ovaj link!

Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Care neznam koji Os imas i na kojem jeziku evo kako na eng
Otidi na folder options onda na view stavi na show hidden files
skloni kvacicu sa tri ispod reda sa hide
zatim otidi na C user na kojisi i zatim na AppData i izbrisi sve sto mozes sto ti je sumljivo ili sve pod Local/ LocalLow/Roaming
Laksi nacin vrati komp nazad
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ilija da je tako jednostavno rucno obrisati decko bi ga vec eliminisao, a problem sa vecinom malware-a je u tome sto se veze za registry (System information i Boot MBR-a), preciznije za interface sistemskih datoteka, aplikacija i programa u registry bazi, tako da mu klasicno brisanje ne pomaze, pogotovo vracanje restore point, zasto?
Zato sto ce svaki malware (tako je programiran) da se zakaci za najvecu rupu u sistemu, a to je restore point (ja to odavno ne koristim, vec radim kompletan i bezbedan recovery C particije sa Acronis-om), a drugo, takav malware kao sto je vec objavljeno salje podatke i preuzima ostatak malware-a i njihovog code-a.

A tebi druze Hitri preporucujem da preuzmes Dr.Web CureIt!:
Kod:
http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en
i da obavezno samo iz safe mode-a (bez pristupa internetu) skeniras detaljno C particiju.
Druga, mozda i najbolja solucija je da uradis iz DR.Web GUI-a sa njegovog Live CD-a (Dr.Web LiveCD) uradis kompletno skeniranje, razlog je jednostavan, on ce u svom okruzenju, najbolje i najlakse prepoznati svaki zlonameran kod i elimisati ga iz registra, skini odavde:
Kod:
http://www.freedrweb.com/livecd/
Na njihovom sajtu imas detaljna uputsva za koriscenje, ovaj Live CD, narezi na obican CD-R ili RW disk i u BIOS-u podesi DVD-RW uredjaj kao primarni za boot-anje ovog live CD-a.
Kod:
http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
69
Hvala za odgovore.
Skenirao sam u safe mode sa dr.web Curelit live cd... 8 sati je kompjutre mljeo i mljeo. samljeo sve. kad je zavrsio jos sam uzeo i izbrosao Mozzilu firefox totalno iz kompjutera, isao na username i appData Local - temp, onda Reaming i firefox brisao, brisao sve , zatim windows - perfeckt brisao sve ,.. Ponovo istalirao firefox i sad radi uredu.

PS::: ja sam imao samo problema sa firefox, kad hocu pretragu mi izbaci yahoo espana i jos u windowsu 7, napravi neki promjena.


Hvala i lep pozdrav
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Care to nece pomoci skaniranje kad napadne registri ni jedan antivirus ne moze to pronaci i kad ude neki znaju da ostete registry
za registry jedino mozes otidis u registry editor i pronades ga a moze biti u backupu i naj bolje je skanirati sa registry cleaner ili slicnim programom to je resenje za reg
i obavezno proveris startap i sta ti radi
Sto se tice vracanja komp posle vracanja proveris startap ocistis smese tep file .reg skaniras sa antivirusom kod vecinom virusa radi ova metoda kod neki ne ali se resi
Ako znas windovs dobro nemoze se o tebe nigde sakrit
Taj virus je macija igra sa kakvim sam se ja borio isprobo sam preko stotinu jaci virusa
i nemoj se previse verovati antivirusima testiro sam sve sto postoji na netu sve je to smece ti sto ti prodaju antivirus programe oni ih i prave i izmisljaju plaseci naivne ljude da im uzmu pare i takode kontroola protoka int. i informacija znaju sve sto ti radis (Svi mi radimo za njih mikrosoft i slicnima} :)
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Care to nece pomoci skaniranje kad napadne registri ni jedan antivirus ne moze to pronaci i kad ude neki znaju da ostete registry
za registry jedino mozes otidis u registry editor i pronades ga a moze biti u backupu i naj bolje je skanirati sa registry cleaner ili slicnim programom to je resenje za reg
i obavezno proveris startap i sta ti radi
Sto se tice vracanja komp posle vracanja proveris startap ocistis smese tep file .reg skaniras sa antivirusom kod vecinom virusa radi ova metoda kod neki ne ali se resi
Ako znas windovs dobro nemoze se o tebe nigde sakrit
Taj virus je macija igra sa kakvim sam se ja borio isprobo sam preko stotinu jaci virusa
i nemoj se previse verovati antivirusima testiro sam sve sto postoji na netu sve je to smece ti sto ti prodaju antivirus programe oni ih i prave i izmisljaju plaseci naivne ljude da im uzmu pare i takode kontroola protoka int. i informacija znaju sve sto ti radis (Svi mi radimo za njih mikrosoft i slicnima} :)

delim tvoje mišljenje!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Care to nece pomoci skaniranje kad napadne registri ni jedan antivirus ne moze to pronaci i kad ude neki znaju da ostete registry
za registry jedino mozes otidis u registry editor i pronades ga a moze biti u backupu i naj bolje je skanirati sa registry cleaner ili slicnim programom to je resenje za reg
i obavezno proveris startap i sta ti radi
Sto se tice vracanja komp posle vracanja proveris startap ocistis smese tep file .reg skaniras sa antivirusom kod vecinom virusa radi ova metoda kod neki ne ali se resi
Ako znas windovs dobro nemoze se o tebe nigde sakrit
Taj virus je macija igra sa kakvim sam se ja borio isprobo sam preko stotinu jaci virusa
i nemoj se previse verovati antivirusima testiro sam sve sto postoji na netu sve je to smece ti sto ti prodaju antivirus programe oni ih i prave i izmisljaju plaseci naivne ljude da im uzmu pare i takode kontroola protoka int. i informacija znaju sve sto ti radis (Svi mi radimo za njih mikrosoft i slicnima} :)
Nece pomoci skeniranje, a pomaze restore point?
Hajde bre ne tupi brate, procitaj sta pises, svi virusi i malware su radjeni po algoritmu vec pisanih zastita.
Ne radi se o ciscenju registry, vec o brisanju malware-a iz registry, a DR.Web je veoma dobar u tome i ne placa se, dakle besplatan je u pogledu skeniranja, a ne real-time zastite, procitaj dobro sta pisem, pre nego sto komentarises.
Trece povedi racuna o pravopisu srpskoga jezika, pises kao da si dosao iz Zimababvea, bez uvrede istina....
Vidim da covek vise nema problem, dakle tema resena.
Mogu zamislisti koliko dobro znas windows......
Sta si testirao? Registry Clenaer-om? Nasao si satisfakciju sa alatom koji je prevazidjen u pogledu prepoznavanja nepotrebnog interface-a registry?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Jeste li probali šta odo ovoga sa bleepingcomputer?
Downloading AdwCleaner -
AdwCleaner is a program that searches for and deletes Adware, Toolbars, Potentially Unwanted Programs (PUP), and browser Hijackers from your computer. By using AdwCleaner you can easily remove many of these types of programs for a better user experience on your computer and while browsing the web.
ComboFix Download -
ComboFix is a program, created by sUBs, that scans your computer for known malware, and when found, attempts to clean these infections automatically. In addition to being able to remove a large amount of the most common and current malware, ComboFix also displays a report that can be used by trained helpers to remove malware that is not automatically removed by the program.
Please note that running this program without supervision can cause your computer to not operate correctly. Therefore only run this program at the request of an experienced helper.

Što se tiče Combofixa ... na forumu koji pomaže ljudima u čišćenju zaraženih kompova Ambulanta forum otvorite temu, objasnite problem i momci će pomoći
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Hvala car na obavestenju te sam programe probo jos dok sam koristio Win xp pre mnogo godina
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Kralju izvini sto tesko citas ti verovatno nisi razumio sta sam napisao piso sam za vecinu virusa a ne sve viruse i nemoj se cuditi sto mi je los srpki radim vecinom sa drugim jezicima
Sto se tice koliko znam u kuci imam 6 laptopova i 5 komp i od tog samo dva komp ukljucena i androide i ipad i ipod i na poslu radim sa jos dva komp i svaki dan nesto popravljam nekom
Posto vidim da ti znas samo sa Dr Web evo malo procitaj ove primere ako ti on ne pomogne jednog dana
(Kriminal je uvek dve godine ispred zakona) i kao i vecina virusa sto tvoj doktor nezna jos
 
Natrag
Top