Korisni indikatori u Linuxu

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
31.CPUFreq Indicator

Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
sudo apt-get install indicator-cpufreq

Indikator koji omogucuje korisnicima da promene CPU frekvenciju on-the-fly.

gcxzj.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
32.Radio Tray Indicator


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:eugenesan/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install radiotray

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu......

Izvanredan indikator gde jednim klikom mozete startovati nebrojeno mnogo radio stanica rasporedjenih i podeljenih po muzickim zanrovima....

RlMNx.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
33.Syspeek Indicator


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4

BA8we.jpg


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:vicox/syspeek
sudo apt-get update
sudo apt-get install syspeek

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu......

Syspeek prikazuje na gornjem panelu iskoriscenost uredjaja (procesora, memorije, mreznu aktivnost, itd.) u stvarnom vremenu.

I5ll9.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
34.ALARM REMINDERS

Indikator Remindor je Ubuntu appindicator koji vam omogucuje jednostavno kreirati raspored podsetnika ili jednostavno biti klasican alarm i obavestavati vas kada pozelite ili pak buditi. Podsetnici / alarmi moze se postaviti da se pokrenu samo jednom ili svaki dan, svaki mesec i tako dalje.Postoje mnoge situacije u kojima cete pronaci indikator Remindor korisnim: mozete ga koristiti za postavljanje podsetnika o vaznim dogadjajima,obavestenje kada je vas omiljenia TV emisija,ili pak da se probudite ujutru....

0DHHi.jpg


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4

BA8we.jpg


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:bhdouglass/indicator-remindor
sudo apt-get update
sudo apt-get install indicator-remindor

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu.....

Posle instalacije mozemo isprobati indikator Alarm i uveriti se da dobro funkcionise i moze biti od velike koristi.......

BatTm.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2011
Poruka
5
Gde da lociram pakete ? Jel treba prvo da ih downloadujem ili sta ? Ne radi ni jedan. :( invalid operation
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Gde da lociram pakete ? Jel treba prvo da ih downloadujem ili sta ? Ne radi ni jedan. :( invalid operation

Gotovo sve provereno rade.......

G66Ly.png


Naravno trebas ih prvo downloadovati i instalirati iz Terminala pomocu datih komandi......Nacices ih u Dash Home....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
SkypeTab-NG

SkypeTab-NG, indikator alat koji dodaje kartice za Skype u gornjem meniju Linux operativnog sistema......

hXnv3.png


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:keks9n/skypetab
sudo apt-get update
sudo apt-get install skypetab-ng

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
My Weather Indicator

Moje Vrijeme indikator prikazuje vreme na Unity panelu,zatim brzinu vetra,padavine,trenutno vreme i jos puno toga.......

QBfzt.png


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg


Kod:
sudo add-apt-repository ppa:atareao/atareao
sudo apt-get update
sudo apt-get install my-weather-indicator

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu......
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2011
Poruka
5
Ne sumnjam ja. Kazem da kod mene nisu radile. a koliko sam mogao da vidim nisi nigde pomenuo download.
Nov sam u svetu linuxa veci deo mi nije jasan. :)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ne sumnjam ja. Kazem da kod mene nisu radile. a koliko sam mogao da vidim nisi nigde pomenuo download.
Nov sam u svetu linuxa veci deo mi nije jasan. :)

Downloaduje se i instalira putem komandi iz terminala.......Napravicu slikovno celi proces rada u Terminalu......
 
Natrag
Top