Kopernikus Saturn v18

Član
Učlanjen(a)
28.01.2013
Poruka
10
Dali neko zna kako se ovo povezuje sa računarom.. Pomoć bi mi dobro došla.. Sistem je 5+1. Znam za mogućnost da povežem preko DVD-a, ali ako neko zna neku mogućnost da povežem direktno sa računarom zamolio bih ga da mi pomogne.... Unapred HVALA!! :D 20141208_205611.jpg 20141208_205627.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa cekaj sta je ovo trafo stanica ili zvucnik,jel si ovo juce kupio na buvljak ako je zvucnik u pitanju onda ti trebaju odgovarajuci kablovi,sad odavde mogu samo da predpostavljam dal ti treba musko zensko ili oba ista ili adapter izmedju ali to bi ti mogo lako da ocenis ,izvuces onaj kabal sto ide iz zvucnici od racunar i ako pasuje znas na cemu si....Znaci trebaju ti kablovi oba kraja muski,to ja znaci od prilike ovo govorim ,ali ja bih to ovako uradio :ukjlucis racunar i pustis neku muziku,zatim izvuces kablove iz komplutera i ubacis te dodatne ,sto ces u medjuvremenu kupiti i ubadas u rupe i testiras kad ce se zvuk pojavi,takodje taj zvucnik ukljucis u struju...eto....
Da bi bio siguran da ce ovo da uspe ,ipak odi u prodavnicu komjutera i ispricaj ovo,budi siguran da ce problem biti resen kupovinom odgovarajucih kablova,samo ponesi pare...hehe....
Ako slucajno imas onaj malecki kablic od TV tjuner on bi ti verovatno zavrsio poso da nije onoliko kratak....ali ocigledno da tu ide gomila kablova za neku profesionalnu upotrebu...
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2013
Poruka
10
Pa cekaj sta je ovo trafo stanica ili zvucnik,jel si ovo juce kupio na buvljak ako je zvucnik u pitanju onda ti trebaju odgovarajuci kablovi,sad odavde mogu samo da predpostavljam dal ti treba musko zensko ili oba ista ili adapter izmedju ali to bi ti mogo lako da ocenis ,izvuces onaj kabal sto ide iz zvucnici od racunar i ako pasuje znas na cemu si....Znaci trebaju ti kablovi oba kraja muski,to ja znaci od prilike ovo govorim ,ali ja bih to ovako uradio :ukjlucis racunar i pustis neku muziku,zatim izvuces kablove iz komplutera i ubacis te dodatne ,sto ces u medjuvremenu kupiti i ubadas u rupe i testiras kad ce se zvuk pojavi,takodje taj zvucnik ukljucis u struju...eto....
Da bi bio siguran da ce ovo da uspe ,ipak odi u prodavnicu komjutera i ispricaj ovo,budi siguran da ce problem biti resen kupovinom odgovarajucih kablova,samo ponesi pare...hehe....
Ako slucajno imas onaj malecki kablic od TV tjuner on bi ti verovatno zavrsio poso da nije onoliko kratak....ali ocigledno da tu ide gomila kablova za neku profesionalnu upotrebu...


Hahaha.. Ma to je kao vufer, šta znam.. Imam još 4 mala zvučnika.. Fora to mi je od starog DVD-a koji više ne radi. xD Ali zvučnici su ispravni.. problem je u tome što nemam poima kako se povezuje.. Imam sve potrebne kablove za njega, ali nemam ni jedan sa izlazom bananice kao za računar već idu dva komada, jedan crveni a drugi beli. koji su logično za DVD.. Mislio sam ako ima neka fora za to ili tako nešto.. Možda neki reducir? ;) :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
ti hoces 5.1 da pustis ili samo stereo?
Ima da se kupi stereo jack 3.5mm kao izlaz iz kompa, a sa druge strane klasicni RCA (chinch) za ulaz u pojacalo, dakle zeleni izlaz kompa (3.5mm jack) vezes sa tim kabelom u crveni i beli (RCA) ulaz u kopernikus.
Slika
ux_a12120100ux0088_ux_g03.jpg

To je za stereo, a isto tako mozes da izvedes i za 5.1 sistem, samo kupis 3 takva audio kabela, pod uslovom da ti karta ima izlaze za 5.1, na primer:
p31_ds3l_07_thumb.jpg


Ako imas samo tri rupe, roze, zelenu i plavu, onda mozes samo stereo, ako imas dodatno jos ove tri gore onda mozes 5.1 + 2.0 posebno, to je to....
 
Natrag
Top