Konvertovanje audio muzike sa orginalnog CD-a u mp3 format

Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
Na poklon ste dobili audio cd vašeg omiljenog benda i neke (a možda i sve) pesme želite da slušate na vašem MP3 Player-u ili želite da te pesme podelite sa svojim drugovima – forumašima upload-ovajući ih na internet fajl hosting provajder i samim tim štedite novac onima koji su planirali da taj cd kupe ... Bez pomoćnog alata ovaj užitak je nemoguć jer se orginalni audio cd ne da kopirati na vaš hard disk, pa stoga ni na vaš MP3 Player i kao takav ne može se upload-ovati na provajdere pomenutog tipa.

AudioGrabber (1,66 MB) je program koji će konvertovati audio zapise sa orginalnog cd-a u mp3 format i konvertovane fajlove sačuvati na vaš računar, a možete ga preuzeti na sledećoj adresi:

:download:

Kod:
http://hotfile.com/dl/66200323/6394ea2/Audiograbber_1.83.rar

:sifra:

Kod:
Eter


Instalacija programa

Pošto ste završili sa preuzimanjem programa, extract-ujte sadržaj u novi folder koji ste prethodno stvorili.
Poktenite aplikaciju za instalaciju dvoklikom na agsetup.exe ... ( br. 1 ) ...

fenuya.jpg


U novootvorenom dijalogu izaberite jezik programskog inerfejsa.
Ja sam izabrala engleski jezik ( br. 2 ) i kliknula na Ok ( br. 3 ).

4h3z0y.jpg


U sledećem dijalog-prozoru kliknite na Next ... ( br. 4 )
Program vam želi dobrodošlicu.

11tqycw.jpg


Pri sledećem koraku od vas se traži da podesite gde će se nalaziti datoteke programa.
Moj savet je da to bude ova putanja koja je prikazana na slici.
Iako ovako nije automatski podešeno, vi to podesite ručno ...
Kad ste sve proverili odaberite opciju Next ( br. 5 ).

2lw6ats.jpg


U sledećem koraku kliknite na Next ( br. 6 ) za početak instalacije ...

2lms9ax.jpg


Kada se završi instalacija programa pokazaće vam se ovaj prozor.
Kliknite na Finish ... ( br. 7 ) ... i instacija programa je gotova.

11imqux.jpg



Postupak konvertovanja

Ubacite u optički drajv svoj audio cd ... Startujte program AudioGrabber.
To možete učiniti prateći sledeću putanju – ... Start > All Programs > Audiograbber > Audiograbber.exe
Pri pokretanju pojaviće se sledeća dva dijalog prozora ... Prvi kazuje zanimljivosti programa. Kliknite na Ok ( br. 8 ) !

2ij5bp0.jpg



Sledeći korak se sastoji u tome da čekirate sve one pesme koje želite da konvetujete ... ( br. 9 ) ...
Upišete ime izvođača ... ( br. 10 ) ... , naziv albuma ... ( br. 11 ) ... , godinu kada je album izdat ... ( br. 12 ) ... i u opadajućem meniju izaberite vrstu muzike ... ( br. 13 ) ...

Ovaj odabir i ispisivanje nije neophodno, ( ja nisam popunila godinu izdavanja albuma ) , ali će vam dosta pomoći u kasnijem delovanju.

jpex6p.jpg


Sada je red da naštelujemo gde će se konvertovani mp3 fajlovi nalaziti.
Moj je predlog da kreirate nov folder u folderu gde su smeštene datoteke AudioGrabber-a.
Sledite sledeću putanju: C:\Program Files\audiograbber
U ovom folderu kreirajte nov folder. Dajte mu naziv Konvertovane pesme – audiograbber (primer).
Razlog ovom potezu je nesavršenstvo AudoGrabber-a. Oprostite mu ovaj nedostatak.
Naime, u sledećem koraku podesićemo da se sve konvertovane pesme u ovaj folder smeste.
Ako ovo ne učinimo, konvertovani fajlovi će biti izmešani sa datotekama AudioGrabber-a, što je vrlo nepraktično.

19o0te.jpg



Vratite se samom programu.
Sledite ovu putanju ... Settings > General Settings ...
Potrebno je da podesimo prethodno objašnjeno.

Kliknite na Browse ... ( br. 14 ) ...

awyuz6.jpg


Podesite kao što je na slici prikazano.
Kliknite 2 puta na folder > Konvertovane pesme – audiograbber.

2hqt7jl.jpg



Pošto se odradili rečeno, kliknite na OK.
Sve generalije su podešene, konvertovanje može početi, a da bi se to desilo kliknite na Grab!

15ecrhh.jpg


Konvertvanje fajlova je u toku ...

n686wz.jpg



Pošto je postupak završen, rezultat svojih napora možete videti u folderu koji je već pominjan ranije >
Konvertovane pesme – audiograbber.

Dve pesme koje sam čekirala konvertovane su uspešno.
Sve one podatke koje sam unela, sada se u opisu i detaljima pesama pojavljuju.

Pesme iz ovog foldera možete premestiti u bilo koji drugi folder samim delovanjem naredbe Cut/Paste ili na srpskom Iseci/Nalepi.

8y5jcm.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
Sve ovo u pdf formatu ...

:download:

HTML:
http://hotfile.com/dl/66207959/28c6012/Konvertovanje_audio_muzike_sa_orginalnog_CD-a_u_mp3_format_-_Eter.rar

No pas*
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Sve je tu i obašnjenje

Kod:
[url]http://www60.zippyshare.com/v/33160379/file.html[/url]
 
Natrag
Top