kompjuter se gasi

Član
Učlanjen(a)
17.09.2009
Poruka
116
Nikada se nije nešto slično dešavalo ali sada kada dijete uđe na neku igricu bilo na facebooku ili na neku koja je skinuta na kompu on se posle nekoliko minuta ugasi naglo kao da ga isčupaš iz struje..Upalimo on se ponovo gasi ali samo kada se nešto igra.Inače po čitav dan možeš biti na netu raditi nešto drugo on se neće ugasiti.Kompjuter je dobar prije dva mjeseca promijenjena grafička (malo jača nego što je bila)..Prije su igrale jake igre bez problema a sada i kada se puzle igraju on se gasi...Ako neko može pomoći..Hvalasorry
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
ja sam imao problem isto da se gasi kompjuter cim udze u sistem zbog nedostatka struje , tj. napojna mi je bila slaba
zamjenio sam napojnu i sad je sve ok

a u tvom slucaju neznam zasto se gasi kad samo igricu pokrenes , pokusaj instalirati novi sistem , mozda ima neka greska
neznam sta bi moglo drugo biti
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nikada se nije nešto slično dešavalo ali sada kada dijete uđe na neku igricu bilo na facebooku ili na neku koja je skinuta na kompu on se posle nekoliko minuta ugasi naglo kao da ga isčupaš iz struje..Upalimo on se ponovo gasi ali samo kada se nešto igra.Inače po čitav dan možeš biti na netu raditi nešto drugo on se neće ugasiti.Kompjuter je dobar prije dva mjeseca promijenjena grafička (malo jača nego što je bila)..Prije su igrale jake igre bez problema a sada i kada se puzle igraju on se gasi...Ako neko može pomoći..Hvalasorry

Skini program aida 64 i proveri koje su temperature mozda ti se neka komponenta pregreva!
A i ne bi bilo lose da cisto proveris bios na koliko stepeni je podesena temperatura procesora!
Procesljaj malo OS na viruse!
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Koje je napajanje, od koliko vati? Slažem se sa Nemesisom, i ja tipujem na napajanje koje je nedovoljno da snabde strujom kada grafička uključivanjem igrice poveća potrošnju. Moguće je i da je napajanje oslabilo, neispravno, pregreva se (pogledati da li se okreće ventilator u napajanju) pa zato izbacuje. Svakako nije loše proveriti i eventualna pregrevanja neke od komponenti (prvenstveno CPU pošto i on ukljulivanjem igre povećava potrošnju pa samim tim i mogućnost pregrevanja).
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
pa moze biti i to sto kazete da nema dovoljno stuje ai da se pregrijavaju komponente sve zavisi kako hladzeme ima , a nebi bilo lose da vidis i svoju napojnu kolko W , frekvenciju itd. pa da posudis od nekog jacu da isprobas
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Ako se to dešava od kada ste promijenili grafičku...reinstalirajte drivere grafičke kartice.Prije toga je potrebno očistiti sve ostatke prijašnjih drivera nekim od driver uninstaler.
 
Natrag
Top