Kompjuter se gasi posle odredjenih operacija

Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
Pozdrav ljudi, danas sam kupio procesor AMD FX 6300 i ram memorije 2x4 GB DDR3, elem sve sam lepo ugradio u maticnu, morao sam da uradim flesovanje BIOS-a, ali je sve proslo kako treba. Kompjuter se upalio i sve je ok, ali kada sam krenuo da sa AIDA64 testiram procesor kompjuter se ugasio, kasnije sam testirao komponente redom i provalio sam da se gasi istog trenutka cim pritisnem da se testira FPU.Takodje gasi se i kada odem na MyComputer->Properties->Refresh Windows Experience Index, ali ne odmah vec posle nekog vremena(pretpostavljam isto kada krene testiranje FPU).Inace radi kako treba, pokrecu se i zahtevni programi i sve je ok, temperatura je na oko 40 stepeni(imam samo stock kuler), kada naslonim ruku iza napajanja, vidim da nije vruce, cak daleko od toga, svi ventilatori rade...Napajanje mi je LC 500W, windows 7 64 bit. Da li znate sta bi moglo biti?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Malo pre sam pisao o slicnom problemu.Probaj Win.7 32bita i vidi da li ces imati problema.Nigde nisam nasao pravi odgovar na to,ali mnogi se zale na te 64 bitne sisteme.Mnogi programi,drajveri i najvise skeneri nece da rade na 64 bita.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
Da, ali fora je u tome sto vec dugo imam win 7 64bit-a i stari procesor je sljakao bez problema, ovaj zeza samo u tim situacijama, inace sljaka kao sat...Odradio sam update svih driver-a i nznm sta moze da bude, ako ne provalim u sledecih nekoliko dana, odnecu u radnju, pa neka oni pogledaju :s
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Mozda je to najbolje,jer nekada sitnica moze da nas odvede u dublje vode problema i da napravimo veci problem.
 
¯™¯
MODERATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.451
Pre par godina sam koristio EVEREST Corporate Edition a to je sada AIDA64.
Isti ,identican problem sam imao kao i ti kada sam kupio novi komp i koristio EVEREST Corporate Edition,odma se gasio.

Vrlo brzo posle toga su izbacili AIDA64 i sa njim sam radio testove bez ikakvog problema.Verovatno ce i sada da se pojavi neka nova verzija.

Probaj da skines , nadjes , EVEREST Corporate Edition,mozda ce on da bude kompatibilan i nece ti se gasiti komp prilikom testiranja...
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
Hmm mislim da nije to problem, zato sto takodje kada hocu da osvezim Windows Experience Index, negde na pola testa se ugasi komp :/ A inace stvarno sve sljaka sjajno, samo eto ta dva slucaja sam zasad primetio
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Probaj skini taj program sa nekog drugog sajta,instalisi pa probaj.Meni su se desavale sa nekim programima isto da imam problema,ali nije se bas gasio nego veoma mnogo usporavao svoj rad i negde sam naso istu preporuku da skinem sa dugog sajta i uspevalo je.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
a jel imas ti graficku i ako je imas koju imas, da vidimo koliki ti je komp potrosac?
napisi celu konf. kompa...
i ja sam imao slicnih problema sa lc 600 w, do pre nekako... s tim sto su mene i virusi u kompu zezali... probaj ga skenirati sa AV i ako je cist onda je napajanje...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
14
Iskreno i ja sumnjam u napajanje, mada kako sam kalkulisao, mislio sam da ce izdrzati...Sto se tice antivirusa koristim ESET Smart Security 6 i manje-vise redovno ga skeniram...pokusacu opet sa skeniranjem, mozda se nesto provuklo, a sto se tice konfiguracije,ajmo ovako:
Maticna: ASRock N68C-GS FX
Procesor: HexaCore AMD FX-6300
RAM: 2x4GB Kingston HiperX 1600
Graficka: NVIDIA GeForce 8600 GT
Napajanje: LC 500W
Ako ti treba jos nesto, javi :) Svaka pomoc je dobrodosla :)
Inace skinuo sam i noviju verziju AIDA64 i opet na istom mestu puca :/
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Druze po svemu sudeci tebe zeza to napajanje,probaj da pokrenes Intel burn test nekoliko ciklusa i prati kako se ponasa komp dok ti procesor pod opterecenjem...
 
Natrag
Top