kompjuter nece da se upali

Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Procesor DualCore AMD Athlon 7750, 2700 MHz (13.5 x 200)
Maticna ploca Gigabyte GA-M52L-S3P v1 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
Graficka kartica WinFast PX9500 GT(NVIDIA) (512 MB)
Sistemska memorija 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
3D akceleratorski cip nVIDIA GeForce 9500 GT
Monitor Asus VW192 [19" LCD] (89LMVD015703)
Operativni sistem Microsoft Windows XP Professional SP3
Tip BIOS-a Award Modular (12/31/08) F1
Zvucna kartica Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller
Tvrdi disk Hitachi HDT721025SLA380 (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optièki ureðaj HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40 (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD- RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Optièki ureðaj NYXOPEJ 3SH2R4LM3GPE SCSI CdRom Device


Znacenje zvukova za tvoju maticnu!

(For reference only.)
1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

Na stranici 82 u tvom manualu za maticnu 5.3.1 sekcija!
Imas objasnjenje sta je koji zvuk!

Njega mozes skinuti odavde!
Ukucaj Kapcha kod prikazanog na stranici pa skini!

Kod:
http://www.manualslib.com/download/271413/Gigabyte-Ga-M52l-S3p.html
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Al cekaj on rece 3-4 puta duzi pisak, jedino ako nije slusao pazljivo...sad samo moze da nagadjamo, ja bih ipak promenio onu baterijicu, jer i on sam kaze kad restaruje po drugi put ovo proradi, takodje u ovom slucaju nije lose proveriti sve odreda, ima li termalne paste na tom procesoru, pa onda kablovi itd, sve u svemu, nek mu je Bog na pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Nije baterija.Vadio sam je i merio unimerom,Ok je.
A pisak je koliko sam ja cuo,jedan dugacki (3-4 sekunde)
A ovo kad uspem da upalim vadeci bateriju ne uspe svaki put
Mada,razmisljam,mozda je ovaj 3-4 sekunde dugacki ustvari 2-3 dugacka sastavljena kao sto je dato u objasnjenju kad je graficka u pitanju.
Ali da je graficka pokazao bi valjda Device Manager
Sad sam ga testirao ali sad nece da zeza.Probacu kad se ohladi
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jeli Saso, koliko je star taj racunar, ima li preko pet godina...meni se nesto slicno desavalo u problemu sa procesorom, tek kad sam mu dodao pastu poceo je da radi normalno, mada kod tih starih racunara moze da ode i ploca. Na kraju mozda varira i napajanje, ko kod stare motorne testere, mora kresnes vise puta da bi krenulo, hehe.
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Star je ko Biblija sto se vidi iz konfiguracije.
Malopre kad sam ga palio opet nece,ja mrdnem malo graficku i ponovim paljenje i uspem.
Sutra cu da probam da izvadim graficku pa da ocistim kontakte.Mozda ona pravi problem
A prethodnih 4-5 paljenja je proteklo bez problema.
Ako to ne uspe probacu kao ti da dodam paste na procesor mada nikad nisam
skidao.
Mada,razmisljam,da fali paste dizao bi temperaturu procesora ali kod mene je normalna(merena preko AIDA 64)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Onda bolje ne pipaj to sa pastom, posto kazes da je temperatura odgovarajuca, a posto si cackao graficku, pa posle pocelo, onda odradi to ciscenje graficke. Jedino je nezgodno kako ces da ocistis slot za graficku iznutra, ti spojevi su vrlo kriticni i ako se oguli ona pozlata, onda je gotovo. Mozda neko dodje na ideju da ti da savet kako to ocistiti u slotu. Ja vec imam ideju, al ti ne preporucujem, ja bih to jedno dvaes puta ubacivao napred-nazad, dok se to ne razradi i pomolio bih se da se nece izgrebe previse...jbg, ovo sve nagadjamo, mozda nije ni to.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Moze niti svasta ali proveri golim okom da li je neki od kondenzatora na maticnoj nabubrio? Imam dve konfiguracije sa istim simptomom a znam da im maticne ploce nisu ispravne (potrebna zamena kondenzatora). Najcesce je dovoljno izvaditi cmos bateriju na kratko i vratiti je - racunari upale. Da li ti rade integrisani LAN i ZVUK i svi USB portovi?
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Onda bolje ne pipaj to sa pastom, posto kazes da je temperatura odgovarajuca, a posto si cackao graficku, pa posle pocelo, onda odradi to ciscenje graficke. Jedino je nezgodno kako ces da ocistis slot za graficku iznutra, ti spojevi su vrlo kriticni i ako se oguli ona pozlata, onda je gotovo. Mozda neko dodje na ideju da ti da savet kako to ocistiti u slotu. Ja vec imam ideju, al ti ne preporucujem, ja bih to jedno dvaes puta ubacivao napred-nazad, dok se to ne razradi i pomolio bih se da se nece izgrebe previse...jbg, ovo sve nagadjamo, mozda nije ni to.


Zadnja 3-4 paljenja sam uspeo da uradim tako sto sam mrdnuo graficku posle neuspesnog starta i odmah je upalilo tako da mislim da je tu problem.
Moram reci da mi je glavnu smernicu dala Jeca61 pomocu onih zvukova pa hvala joj.
E sad,sve si u pravu za ciscenje.Ne znam da li ima neki sprej za ciscenje slota na maticnoj.Probao bih to
pre guranja i vadjenja graficke.Taj sprej ako postoji bi morao da bude dobar cistac i izuzetno jak izolator da ne bi napravio neki spoj na slotu.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Zadnja 3-4 paljenja sam uspeo da uradim tako sto sam mrdnuo graficku posle neuspesnog starta i odmah je upalilo tako da mislim da je tu problem.
Moram reci da mi je glavnu smernicu dala Jeca61 pomocu onih zvukova pa hvala joj.
E sad,sve si u pravu za ciscenje.Ne znam da li ima neki sprej za ciscenje slota na maticnoj.Probao bih to
pre guranja i vadjenja graficke.Taj sprej ako postoji bi morao da bude dobar cistac i izuzetno jak izolator da ne bi napravio neki spoj na slotu.

Ne treba ti nikakav sprej. Ispuši slot zrakom a kontakt na grafičkoj obriši školskom gumicom kao što sam ti već prije rekao.
 
Natrag
Top