Kompjuter nece da se ukljuci

Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
ploča je abit kv8 pro
1gb ram (2x512)
cpu AMD athlon xp 3000+ (2ghz )
graficka koju sam do tad koristio ati rad 9550
graficka koju sam hteo da ubacim nvidia geforce 2mx200
Na ovoj ati nakon što sam reinstalirao sistem (xp prof sp3) iz nekog razloga pc je nije video i nisam mogo da instaliram drajvere (već sam instalirao na prethodnim sistemima za istu, nije da ne znam da nadjem itd), onda sam ubacio nvidia i instalirao drajvere za nju i radilo je lepo i kad sam restartovao pc desio se taj problem, rasklopio sam ceo računar, očistio sve, vratio i opet isto.Nije se pregrejao ili slično jer ga često čistim iz razloga što mi je to zanimljivo a i idem u skolu za to pa mi dodje kao praksa.Sad, pitanje je kako da restartujem bios na taj drugi način?

Hvala svima na odgovorima btw

Codegen 300x 300w
maxtor 120gb
Nvidia nije agp ali odgovara i za agp.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ima objasnjeno ovde, (bar ima slika koji jumper, clear cmos, naravno na raznim plocama je pozicija razlicita..).
http://serbianforum.org/threads/naj...re-startovanja-nove-teme.596870/#post-1618267
Ima tri pina, i jumper, plava plastika sa metalom unutra stoji na poziciji 2-3(2. i 3. pin), trebalo bi prebaciti jumper na poziciju 1-2, sacekati malo(minut-dva), i zatim vratiti jumper na prvobitnu poziciju. Desava se ponekada, ako je ranije koriscena grafika x4 pa se promeni na x8, da se BIOS zaglupi... Zasto? Ne znam :) Jednostavno desava se... Posle resetovanja podesavanja BIOS-a potrebno je uci u podesavanaj biosa i ucitati default podesavanja, pa sacuvati. Zatim restartovati kompjuter, pa se onda podesi ako ima nekih posebnih podesavanja.. Pretpostavljam da ako ovo nije resenje, da se nesto otkacilo, ili eventualno da je elektrostaticki elektricitite nesto sprzio. Eventualno je mozda neki sraf zalutao pod maticnu...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da, mislim da sve od 2000tih, pa na dalje bar imaju... Oznake mogu biti razlicite, i uglavnom se nalazi blizu baterije, moguci nazivi su:
CLEAR, CLR, CLEAR CMOS, PSSWRD, CCMOS i slicno
Kod:
http://www.manualslib.com/manual/615/Abit-Amd-Athlon-Kv8-Pro.html?page=7#manual
Po uputstvu, je oznaka CCMOS1
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Pozdrav Milose, ovo sto cu napisati se ne odnosi na tebe licno vec uopste a vezano za tvoj post da je tvoj racunar star.
Vidi, ne postoji los racunar vec samo los korisnik, i najstarija masina da odraditi posao samo ako si kadar za to, naravno, pri tom ne mislim na multimediju i igrice koji prosto "jedu", resurse racunara, uostalom, sve komponente a pogotovo graficke kartice se i prave sve jace i jace da bi zadovoljili standarde danasnjih nezasitih aplikacija medju kojima, naravno, prednjace igrice.
Sad, Torganwarf ti je iznad lijepo opisao postupak kako da resetujes BIOS ali mi nesto drugo upada u oci, naime, napisao si "Nvidia nije agp ali odgovara i za agp", i mozda bas tu lezi problem, jedna stvar je sta podrzava graficka kartica a sasvim druga sta podrzava maticna ploca!
Mozda je najbolje rjesenje da nadjes od nekog neku staru AGP grafiku, tipa 64 mb, i probas radi li sa njom ali prije svega uradi reset BIOS-a pa nam javi ovdje sta se desava.
Da, umalo zaboravih, koliko puta "bipne", kada ukljucis racunar?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Obe su Agp, ako su navedeni modeli tacni, samo je Nvidia x4, a ATI je x8, pa je duzi bus...
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2012
Poruka
59
Bipne jednom i ugasi se posle 3sekunde, ali to sam kad prekinem napajanje na procesoru.
Nasao sam CCMOS1, e sad, ne kapiram gde su ti pinovi.Kako stoji baterija sa jedne strane na ploci pise to ccmos1 a sa druge strane ima tri pina koja idu iz zute plastike i na njima je bila neka plastika koja se skida sa njih, je l su to ta tri pina?
Izvinjavam se onda, najgore je kad ne znas da ne znas..
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da to su ta tri pina, sa zutom plastikom. Prebaci se na 1 i srednji da stoji plastika, saceka se pa se vrati na srednji i treci...
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Trebas ovaj Jumper sa slike pored baterije da samo prebacis na desno, tacnije da spojis drugi i treci pin, taj sto se vidi ..
Picture 041.jpg
 
Natrag
Top