Komp se gasi pri paljenju

C0a

Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
81
Kao sto pise kad pritisnem dugmence da se komp upali on krene da se pali i ugasi se, na pocetku dodje do welcom screen-a a u svakom sledecem paljenu sve dalje i dalje i na kraju se nekako upali. U pocetku mu je bilo potrebno 3-4 ponovna paljenja da bi se uspesno upalio, ali vremenom to prerasta u sve veci i veci broj pokusaja. Do cega bi moglo biti? U servisu su oko nove godine rekli da je maticna pri kraju pa sumnjam na to ali me zanima vase "strucno" misljenje (kad sam nosio komp u servis bilo je zbog kupovine rama i ovaj problem nije postojao).
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Pozdrav

Postoji više uzroka tom problemu jedan od njih može biti do matične ploče drugi je provjeri jeli model RAM-a kompatibilan ako imaš više DIMM-ova RAM-a.Treči opet može biti do operativnog sustava a do HDD-a.

Jesi radio format diska ?

Ako nisi uradi format pa vidi hoćeš li imati problema,ako da idemo dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
viktor je u pravu, ono sto te najvise moze muciti jeste maticna, drug je imao problem sa jednim od kondenzatora, al to kod tebe ne mora da bude, isto tako moze biti RAM al opet mislim da bi ti prikazivao blue screen, sto se tice harda, tu je manja mogucnost, mozes uraditi repair racunara pa tako pokusati da ne radis format bezveze i ostajes bez podataka
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
moguce da imas viru koji se zove bat virus.on automatski gasi racunar...pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
773
drug je imao sličan problem koje je rešio tako što je uzeo novo napajanje,ako imaš od nekog da uzmeš probaj da vidi da li će se isto dešavati ;)
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
mjenjaj maticnu plocu. kao sto ti je nemesis napisao otisao je neki od kondenzatora ili se napuhao , odlemio ili otpao.
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2011
Poruka
120
Ja kad upalim komp nece svaki put da radi mis. Nekad ga samo izvucem iz kontakta i on radi,ali u vecini slucajeva moram da ugasim i ponovo upalim ... Dal je moguce da ja isto imam problem sa maticnom ili je nesto drugo u pitanju?
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
La Volpe znači gubi se kontakt.
Moguće je do utora na matičnoj ili je se na mišu izlizao utor.

Jesi probao sa drugim mišom ?
 
Natrag
Top