Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

kombinatorika

• Začetnik teme gandrinno
  • Datum pokretanja
gandrinno

gandrinno

Član
Jel neko dobar sa kombinatorikom?

Kod:
Treba da mi se izračuna koliki je broj kombinacija u pravljenju 8-znakovnog stringa, ako znakovi mogu biti brojevi od 0-9 i slova alfabeta A-Z (samo velika). Slova i brojevi se mogu ponavljati, dakle....... AAAAAAAA...........na primer.

Hvala unapred.

Torgandwarf

Torgandwarf

Moderator
Jel neko dobar sa kombinatorikom?

Kod:
Treba da mi se izračuna koliki je broj kombinacija u pravljenju 8-znakovnog stringa, ako znakovi mogu biti brojevi od 0-9 i slova alfabeta A-Z (samo velika). Slova i brojevi se mogu ponavljati, dakle....... AAAAAAAA...........na primer.

Hvala unapred.
Treba pronaci algoritam za to. Nije bitan samo broj kombinacija.

Imas i online alate za to: http://rumkin.com/tools/password/pass_gen.php
Izaberi ALPHA+ i NUM+

Poslednja izmena:
Torgandwarf

Torgandwarf

Moderator
Hvala, vidim da si razumeo šta sam želeo da postignem, ali imam alat za pravljenje tih stringova, nego me interesuje ukupan mogući broj stringova od 8 znakova koji može da se napravi. Kako bih mogao to da izračunam?
26+10 = 36, posto svaki moze da se ponavlja ide ti ovako36x36....tj 36^8 ako se dobro secam, izvini kao gresim ali proslo je dosta od skole :). Ovoliko bi trebalo da je: 2821109907456.