Koliko je prijateljica potrebno ženi?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
3. jun 2010.

Koliko je prijateljica potrebno ženi?

Istraživači ukazuju da su žene sve selektivnije i obazrivije kada je formiranje bliske prijateljske veze u pitanju, i da su spremne da u svoj krug bliskih prijatelja puste samo osobe kojima mogu da se povere i koje neće otkriti ispričane tajne. Ali, da li broj prijatelja koje imamo oko sebe može neograničeno da se uvećava ili postoji magičan broj koji će nam garantovati pravo prijateljstvo?


8697944704c0791c90af36033219857_orig.jpg


Naučnici smatraju da je idealan broj prijatelja koje bi žena u životu trebalo da ima 4 – ovaj broj osigurava jednaku pažnju za sve osobe.

Istraživanje sprovedeno na 1.000 žena starosti između 18 i 45 godina pokazalo je da tek polovina ispitanih žena smatra da je 4 idelan broj prijatelja, dok je svaka treća žena smatrala da je za njih idealan broj prijatelja zapravo 3 osobe.

Ovakvi rezultati istraživača donekle predstavljaju suprotnost čuvenoj četvorci iz filma „Seks i grad“ u kojem je lik koji tumači Sara Džesika Parker zadovoljan sa tri bliske prijateljice. Bolji primer, koji se može primeniti i na stvaran život, jeste onaj predstavljen u seriji „Očajne domaćice“ u kojoj Teri Hačer ima 4 prijateljice.

Naučnici su takođe primetili da unutar svake grupe prijatelja postoje jasno definisane uloge poput drugarice koja uvek ima brojne životne probleme, drugarice koja je život posvetila karijeri, prijateljice koja je uvek u centru pažnje i prijateljice koja je povučena.

Žene koje su učestvovale u istraživanju za najvažnije faktore koji utiču na stvaranje prijateljske veze izabrale su mogućnost deljenja životnih uverenja i iskustava.

„Žene jednostavno nemaju dovoljno vremena da se posvete velikom broju prijatelja na dnevnom nivou. Mnoge od ispitanih osoba otkrile su da im nije bitan broj prijatelja koliko kvalitet provedenog vremena sa njima. Sa porastom stresa i poslovnog pritiska mnoge od njih jednostavno žele da sednu sa svojim bliskim prijateljima i da se uz čašu vina dobro provedu i nasmeju“, izjavila je Viki Li, menadžer kompanije „Silver Bay Point“, koja je naručila ovo ispitivanje.

Ranija istraživanja otkrila su da većina ljudi svoje najbolje prijatelje stiče u osnovnoj školi u poređenju sa ljudima koje sreću kasnije tokom studiranja i na poslu.





 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
7
Ako je prava i iskrena, onda samo jedna. Ne kazem sad da se treba prilepiti uz nekoga kao cicak i ne druziti se ni sa kim vise, ali u pravom smislu prijateljica, uvek moze biti samo jedna. Ostalo su drugarice za kafu i soping. Sve je to lepo i krasno sto prikazuju u Sex i gradu i u Ocajnim domacicama,ali ovde je stanje prilicno drugacije,sretan je i onaj ko nadje i tu jednu, a kamoli da ih ima 3, i da se jos sa svim trima godinama druzi.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
13
Po meni samo je jedna prava. Ja sam je imala od srednje škole + 30 godina, kako nas je život razdvojio, više je nemam kao pre, niti sam stekla novu-pravu
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
moze ih imati koliko zeli ako joj nijedna ne aludira da me ostavi i ako sa njima ne prepricava vesti iz spavace sobe. inace, njen drustveni zivot ja ne zelim niti imam prava da uredjujem ...
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
nikad nisam o tome razmišljala... Imam dve baš, baš dobre prijateljice a najbolja prijateljica mi je moj drug još iz jaslica...
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2010
Poruka
151
Jako je tesko naci pravog prijatelja...Danas su ljudi zavidni i gledaju samo svoj interes...Imala sam jednu drugaricu,2 godine smo bile najbolje,bile nerazdvojne,i ispalo je da me je sve te price o momcima i tako nekim stvarima slagala i izmisljala,a najbolje drugarice,sta reci...Onda jedna me je iskoriscavala,bar tako izgleda i mnogo njih mi je reklo da je tako...Imam jednu sa kojom sam se druzila 4 godine i samo mi ona odgovara,malo smo se udaljile,ali sad opet obnavljamo prijateljstvo i trudicu se da nju zadrzim,jer je stvarno divna...:)
 
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Sto se prijateljica tice,onih dobrih, bas najboljih imam 3, ali dodala bih tu i moju sestru koja mi je takodje i prijateljica. Prva i najstarija prijateljica je jos iz skolskih dana (recimo da mi je bila druga sestra), zadnjih 2 g. prijateljstvo nam je bilo u nekoj vrsti krize, ali ta kriza je na pomolu da bude prevazidjena ito vrlo skoro. Druga prijateljica je takodje dugogodisnja nju jako cenim i volim. Treca je recimo dugogodisnja poznanica a od pre godinu dana takodje bliska prijateljica, vezuje nas slican karakter, ili nesto kao srodne duse.Moja sestra je takodje moja bliska prijateljica na raspolaganju 24h. Ono sto sam htela da naglasim u vezi njih je to sto ih ne delim po mestima, kao na I prvom mestu,II mestu itd. svaka od njih je nesto posebno i posebno mesto ima za sebe u mom srcu.Sve ih beskrajno volim, postujem i nezno gajim moja prijateljstva.
 
Natrag
Top