Koliko je isporučeno Windows Nokia?

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Koliko je isporučeno Windows Nokia?








Izvor:
B92.net







Na osnovu procena 22 analitičara, Bloomberg je došao do broja od preko milion isporučenih Nokia telefona na Windows Phone platformi.


5878933364f1e9df94ada2157144242_640x427.jpg




Samo jedan analitičar dao je procenu manju od milion, a išle su od 800 hiljada do 2 miliona.

Da podsetimo, Lumia 800, jedan od prva dva predstavljena modela u prodaju je krenula u novembru u Evropi, a u Americi je od nedavno dostupna Lumia 710, koja je u Aziji i Rusiji dostupna od decembra.

Treći model, Lumia 900, predstavljen na CES-u, u prodaju će kasnije ove godine.

Za prvi kvartal analitičari predviđaju 3,2 miliona isporučenih uređaja.

Nokia nija izlazila sa zvaničnim procenama, kao ni saopštenjima vezano za broj isporučenih primeraka, tako da ove podatke treba uzeti sa rezervom.

Pojedini analitičari smatraju da ukoliko je Nokia u prvom momentu zaista uspela da “prebaci” jedan milion, to bi joj pružilo izvesnu stabilnost i vratilo investitore ovoj finskoj kompaniji.
 
Učlanjen(a)
13.10.2015
Poruka
8
Ja imam microsoft 535s - ne pise vise nokia :)
Ima malo problema sa osetljivoscu touch screena :(

Ali za te pare je ok...
 
Učlanjen(a)
23.02.2015
Poruka
125
Imam Nokia Lumia 830 već tri godine i moram reći da nikad nisam imao problema s WP OS-om. Za razliku od Androidaša još niti jednom nisam morao vraćati mob na tvorničke postavke, a uređaj radi istom brzinom kao i prvi dan.
 
Učlanjen(a)
21.02.2016
Poruka
14
Pada broj isporuka Windows Phone telefona, kako i neće kad više aplikacija proizvode za tuđe OS nego za svoj.
 
Natrag
Top