Koliko cesto idete u crkvu?

Koliko cesto idete u crkvu?

  • Svaki dan

    Votes: 3 7,3%
  • Jednom sedmicno

    Votes: 20 48,8%
  • Samo na velike praznike

    Votes: 7 17,1%
  • Kada se slucajno nadjem pored crkve tada navratim

    Votes: 3 7,3%
  • Nikada, ne idem u crkvu

    Votes: 8 19,5%

  • Total voters
    41
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
U crkvu idem sredom,petkom,nedeljom i na velike svece.Skoro sam bio u jednom drugom gradu i reko kada sam vec tu da odem na sluzbu,kada sam video da u toku sluzbe svestenik ne zatvara dveri vec ih drzi otvorene celu sluzbu napustio sam tu crkvu nisam uzeo ni naforu.Ja sam svom sveteniku u mom gradu odrzao predavanje ako slucajno vidim da je pristupio ekumenistima novotarcima i da je izmenio sluzbu Gospodu bacicu ga sa zvonika.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
138
Idem često u crkvu.Ne bih mogao tačno da kažem kojim danima, ali na liturgiju (ne svake nedelje) i na praznike idem.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
50
Veoma cesto,ne gledam na dane i vreme,za velike praznike
obavezno, za Bozic i Vaskrs na pricesce,koliko mi slobodno
vreme dozvoljava,a u manastir RAKOVICA da obidjem
patrijarhov grob i zapalim svecu veoma,veoma cesto.
I naravno po izlasku uvek osetim neki mir i spokoj u dusi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruka
8
U crkvu idem nedeljom i praznicima. Tako osećam i mislim da tako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Ne znam hoću li se zapaliti ako uđem tamo...? :mrgreen:
Zbog toga nisam ulazio.

Zadnji put sam čini mi se kročio do Suvodola i nije bilo ni dima ni vatre, na svu sreću.
Al' to je Manastir, nije crkva.

Sve u svemu u prćije sa posterima po zidovima, ne ulazim, a prolazim često pored jedne takve.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Ne znam hoću li se zapaliti ako uđem tamo...? :mrgreen:
Zbog toga nisam ulazio.

Zadnji put sam čini mi se kročio do Suvodola i nije bilo ni dima ni vatre, na svu sreću.
Al' to je Manastir, nije crkva.

Nećeš, ne brini... :mrgreen: Imam i ja slične tripove, pa ti kažem iz iskustva... :)

Sve u svemu u prćije sa posterima po zidovima, ne ulazim, a prolazim često pored jedne takve.

:???:
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Pa kao da postupaju sa tim objektom kako mu volja, zapravo, kakav domaćin, takav i dom... možda može i drugačije da se nazove umesto prćije, ali ne boj se, nema tamo ništa sveto. :) Bilo možda nekad, sad mu to dođe neki privid na history.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Pa kao da postupaju sa tim objektom kako mu volja, zapravo, kakav domaćin, takav i dom... možda može i drugačije da se nazove umesto prćije, ali ne boj se, nema tamo ništa sveto. :) Bilo možda nekad, sad mu to dođe neki privid na history.


Ma nije... nije tako. Ali pošto mi ova diskusija nema taj ton kojim bih želela da objasnim razlike između toga što si rekao, neću ni objašnjavati... Uostalom... imamo mi dovoljno ovakvih tema već... :mrgreen: :-D
 
Natrag
Top