Koju maticnu plocu

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Da sam na tvome mestu ja bih pre išao na MBR kao ovde na tvojoj slici. Tu na tvojoj slici u Settings gde sam obeležio menjaš da li UEFI, Legacy(MBR) ili kao što stoji na slici i jedno i drugo što je najbolja kombinacija. Dole gde sam obeležio Boot option 1 izabereš ako ti je fleška u GPT ako ti je u MBRu izabereš onu donju varijantu USB Key. Znači stisneš sa mišem ili udariš taster Enter da izabereš stavku Boot option 1 i dobićeš meni u kojem biraš koju opciju hoćeš. Podesiš onako kako sam rekao. Boot option 2 treba da ti bude SSD ili HDD opet ti piše da li UEFI HDD ako je particionisan u GPT ili ociju Hard Disk. Ako li sam dobro objasnio. Uglavnom tu podešavaš i probaš kombinacije koja će da ti prođe. Odavno nijesam čačkao MSI iako imam jedan kod kuće mada ja držim sve na MBR.
 
Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruka
72
Usb sam uradio u rufus GPT

HDD mi je obican 320gb

Samo u boot meni li treba podesavati
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Svejedno je li SSD ili HDD postupak je isti. Prva boot opcija treba da je usb UEFI a druga da ti je UEFI HDD ako koristiš taj GPT koji bih ja zaobišao. Koliko vidim to je već izabrano u biosu. Treba samo dići sistem sa nekim partition managerom particionisati disk nazvati windows particiju nekim zvučnim imenom da kada počne instalacija nju izabereš za Windows. Prilično lako i jednostavno. Sličica je snimljena za nešto drugo ali je validna.
 
Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruka
72
nikolajub bio si u pravo sta si rekao ono sa Shift i f 10.Meni je bilo malo nejasno ali ono isto sta si mi pisao napravio je jedan moi drug i sve je bilo u redu ,mogao sam ba biram na kojoi particiju da instaliram win 10.Malo sam zakasnio ali hvala ti puno...POZDRAV
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ništa brate, pretpostavio sam da nisi u potpunosti razumeo postupak, možda sam i ja bio malo nejasan, jer danas gotovo svaki korisnik može da instalira sebi OS, što se tiče UEFI, isti je postupak kao i za stari MBR, samo tako formiraš flešku i pripremaš laptop/desktop za instalaciju OS-a, s tim što je UEFI znatno stabilniji, bolji i brži od MBR-a, možeš samo da dobiješ, nikako da izgubiš, drago mi je da si rešio, a i naučio nešto novo od svog druga.
 
Natrag
Top