Koju knjigu trenutno čitate?

Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Mnogo je dobra knjiga, vizionarska. Ima u biblioteci i njegovih " Eseja ", a one knjige koje sam nekada davno pročitala " Ostrvo ", " Divni novi svijet " ću ponovo da pročitam. Valja tako poslije određenog vremena ponovo pročitati neke naslove, jer ih tada potpuno drugačije doživimo. Valjda kako se razvijamo, tako i sazrijevamo.

Vidim iz ovih silnih postova da mnogo čitaš. I zadovoljan sam čitalačkim ukusom (makar na ovoj posljednjoj stranici). Nadam se da i kod tebe neće doći do relativnog zasićenja koje prati one koji redovno čitaju.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Vidim iz ovih silnih postova da mnogo čitaš. I zadovoljan sam čitalačkim ukusom (makar na ovoj posljednjoj stranici). Nadam se da i kod tebe neće doći do relativnog zasićenja koje prati one koji redovno čitaju.

Kako dušo da dođe do zasićenja kad čitam od kako sam naučila ( 6 godina ), a sada imam 43 i još mi zaraza čitanja vlada.:lol: To mi se neće nikada desiti.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Kako dušo da dođe do zasićenja kad čitam od kako sam naučila ( 6 godina ), a sada imam 43 i još mi zaraza čitanja vlada.:lol: To mi se neće nikada desiti.

Znači, za mene još ima nade! Mene su završeni studiji opterećivali i dodatnom ''čitalačkom opremom'' (pa možda je to razlog gubljenja želje), a pošto ne čitam samo knjige, shvatljiva je moja bojazan. Prva rečenica koju sam izgovorio bila je pročitana sa bolničkih vrata (3 i po godine) a djeca su mi se u osnovnoj školi smijala što sam znao čitati i pisati prije dolaska u školu. Dovoljno da izrasteš u knjiškog moljca!

Embrouz Birs - Đavolov rečnik (po drugi put).
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2010
Poruka
136
Malo spamam, ali moram da te pitam kako ti se sviđa moja omiljena knjiga?

Oduševljena sam...mada iskreno da kažem očekivala sam neki hepi end, ali mislim da je i sama draž u tome što ga nema...ma ja sam čak i oplakala par puta. Imam "Lovca na zmajeve" od njega, kažu da je ona bolja, nju nisam čitala, ti jesi??
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Jesam, knjiga je odlična, govori o prijateljstvu, ali moje srce ostaje vjerno Marijam, kao najljepšem ženskom liku u literaturi. Ne znam da li sam na ovom forumu pisala o svojim utiscima, ako nisam, moram obavezno. Meni su " Sunca " favorit.

Danas sam uzela da čitam dvije Huxleyeve knjige. " Zajedljivi Pilat " i " Eseje ".
 
Natrag
Top