Koji "online website builder: ?

Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
6
Namjeravam napraviti sajt po sistemu "online site maker" .
Probao sam nesto na WIX (Free Website Builder) i nije lose, al' mislim / pretpostavljam da ima i boljih "online site maker" rjesenja... Ima li?
Inace - to mi treba za ozbiljan sajt za koji bih uplatio "premium" na 1 god. zakup domena itd bla bla..
Molim za pomoc - predloge, iskustva... Na sta treba obratiti paznju kad takvog nacina izrade sajta itd i sl.

Pomagajte :)

Hvala unaprijed.

P.S. ako se pitate zasto sam se odlucio za online izradu sajta - zato sto se ovi "strucnjaci" koji rade "web design" prave prepametni i traze ogromne honorare za njihov "rad" a taj "rad" je malo prepravljeni - ukradeni template, i to malo lijevo desno nasminkaju itd bla bla..........
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
Odmah da ti kazem da su te dve stvari: "ozbiljan" sajt i "online site maker" kontradiktorne same po sebi. Ne mozes praviti ozbiljan sajt na takav nacin, zato sto teskoce koje mozes imati kasnije pri odrzavanju takvog sajta mogu biti velike. Napraviti sajt nije tesko, samo sto niko ne razmislja da taj sajt treba odrzavati, tj. azurirati sadrzaj, tekst, slike, animacije i sl. Moj ti je savet da, ako nemas nameru da se bavis HTML-om, koristis Dreamweaver.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
6
Odmah da ti kazem da su te dve stvari: "ozbiljan" sajt i "online site maker" kontradiktorne same po sebi.
Slazem se donekle...

Cini mi se da su stvari oko online site maker-a / builder-a na "net-u" malo napredovale u poslednje vrijeme... Takodje - ne znam dal' je bolje koristiti neki softver za izradu sajta, pa zakupljivati domen / host itd. kada to sve moze odjedanput na WIX-u npr. Takodje - ne znam sto je to toliko tesko odrzavati sajt kad po ovom "online maker" sistemu?!

Ima li neko iskustva sa online site maker-ma?

Molim za pomoc - vazno mi je i hitno.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2010
Poruka
3
Verovao ili ne ,napokon sam uspeo da pronađem veoma kvalitetan srpski online site builder napravitesamisvojsajt.rs ,istina je da je napravljen u USA ali je ipak specijalno dizajniran za Srpsko tržište i region.I nema tu nikakvih problema sa održavanjem jer uvek možeš da ga downloaduješ i zadržiš za sebe ili ga hostuješ bilo gde ili pak možeš kod njih što je preporučljivo jer možeš da menjaš sadržaj kada god poželiš a ne moraš da poznaješ kodiranje što ti je pretpostavljam problem čim tražiš online site builder.Prva godina hostinga ti je besplatna,a sajt sam po sebi nije skuplji od nekih 32 evra i to je jednokratna cena a ne godišnja kao kod svih ostalih.Znam dosta o online site builderima jer sam fasciniran njima od same njihove pojave.Napravitesamisvojsajt.rs me je jednostavno oduševio jer nema te stvari koje nisam mogao da izvedem.Ubacio sam i flash i video i muziku i fotke i kontakt formu i html kodove ma šta god sam zamislio posebno ga je izdvojilo od ostalih mogućnost pisanja i na latinici i na ćirilici i to u svim segmentima sajta ,znači i u meniju.Ukoliko si probao neke sajt bildere mora da si primetio da to nije moguće ni kod jednog naročito ne na ćirilici mada mislim da svi kubure i sa latinicom kada je meni u pitanju.Probaj,imaš ga i na youtube ja sam ga tamo pronašao.Mislim da će web dizajneri sada malo da iskuliraju sa cenama.Ipak idemo nekako napred i srbija i hrvatska i bosna i crna gora sada imaju svoj online site builder.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
6
Pogledao sam i vec u startu problem! Nikako da uklonim panel sa template-a? Znaci, zelim da mi prva stranica preko citavog ekrana/monitora bude fotografija (gore menu-naravno) ... Probao sam sa promenom pozadine, ubacim foto. ali, i dalje foto. prekriva ploca tj. panel?! Probao sam i da krenem raditi sajt od "nule" tako sto sam uvezao template, obrisao sve strane, dodao novu, ubacio foto (misleci-e sad cu lagano dodavati ostale strane, meni itd i sl.) ali i dalje kad pregledam sajt - fotografiju mi prekriva okvir/ploca template-a..... Kako da ovo rijesim (ako je uopste moguce na ovom online builder-u to uraditi) ???

Molim za tutorijal

P.S. gledao sam na "help" kod njih, ali, nisam nasao rjesenje... Eh da - koliko sam shvatio-oko 30 eur. je izrada sajta kod njih i dobija se .COM domen? Prva god domen/host besplatni?
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2010
Poruka
3
Pogledao sam i vec u startu problem! Nikako da uklonim panel sa template-a? Znaci, zelim da mi prva stranica preko citavog ekrana/monitora bude fotografija (gore menu-naravno) ... Probao sam sa promenom pozadine, ubacim foto. ali, i dalje foto. prekriva ploca tj. panel?! Probao sam i da krenem raditi sajt od "nule" tako sto sam uvezao template, obrisao sve strane, dodao novu, ubacio foto (misleci-e sad cu lagano dodavati ostale strane, meni itd i sl.) ali i dalje kad pregledam sajt - fotografiju mi prekriva okvir/ploca template-a..... Kako da ovo rijesim (ako je uopste moguce na ovom online builder-u to uraditi) ???

Molim za tutorijal

P.S. gledao sam na "help" kod njih, ali, nisam nasao rjesenje... Eh da - koliko sam shvatio-oko 30 eur. je izrada sajta kod njih i dobija se .COM domen? Prva god domen/host besplatni?



Mislim da je odabir templejta na Napravitesamisvojsajt.rs (sajtu o kojem razgovaramo,nadam se da mislimo na isti) rešenje za tvoj problem,pokušaj sa dizajnom "CorporateFashion item 1295" koji ima transparentne panele i sem glavnog panela i menija koji je super dizajna i na super mestu možeš sve obrisati i napraviti verujem baš ono što si zamislio.
Obriši sve panele i kontainere sem glavnog koji je nemoguće obrisati,iz prostog razloga što je glavni kontainer kako su mi objasnili a savršeno ima smisla tu iz bezbednosnih razloga.Glavni kontainer sprečava da monitori koji su wide screen HD rezolucije rasčlane sajt.Tj. da se sajt prikaže drugačijim nego što ga je autor zamislio.Svakako fotografiju i dalje možeš postaviti u pozadini samo vodi računa da je dovoljno velike rezolucije da pokrije ceo radni deo,kao što je rečeno u pitanju je zaista profesionalni alat koji ne dopušta neuspešne izrade prezentacija.Svaki sajt kreiran pomoću ovog alata ukoliko je autor kreativan je apsolutno profesionalan bez mane.Da ne pričamo o tome koliko se dobro kotira u Googlu posle objave u veoma kratkom roku.U roku od dve nedelje moj sajt je bio skoro na vrhu na prvoj stranici Googla bez ikakvoh trikova.
Razlog što sam danas rešio da ti odgovorim je između ostalog i dizajn koji sam primetio da je jutros postavljen na Napravitesamisvojsajt.rs ali još nije počeo sa radom.Naslov dizajna je "BlankOne" mislim da će ovaj dizajn biti upravo to što tražiš.
Cena sajta je 32 Evra u dinarskoj protivrednosti a domen se plaća posebno,recimo .com je 865,00 RSD,sa domenom kupljenim kod njih(ja sam lično kupio 4 .com domena inače se bavim web dizajnom) dobijaš mnoge korisne besplatne funkcije koje drugi provajderi naplaćuju,hosting je svakako besplatan prve godine,posle prve besplatne godine je 20 Evra u dinarskoj protivrednosti,ali te ne osuđuju na doživotni hosting kod njih jer ih definitivno izdvaja od svih mogućnost da downloaduješ svoj sajt i hostuješ ga gde god ti to želiš.Veoma fer ponuda,niske cene i neosporan kvalitet,zato ih i toliko poštujem i rado ih hvalim i kupio sam do sada 7 sajtova i svaki se pokazao kao odličan.
Ukoliko ti nešto nije jasno uvek možeš uputiti mail njihovoj podrsci koja me nikada do sada nije ostavila na cedilu.
Ne ne radim za njih ,nego sam srećan što u Srbiji mogu graditi sajtove (zaraditi na njima,konkretno rečeno) bez muke i na ćirilici i na latinici.Veoma poštujem svakog ko radi na tome da za prikladnu cenu pruži nešto što je prilagođeno pismima a ne da se na našim sajtovima pojavljuju karakteri tipa s umesto š,c umesto ć,pa opet c umesto č,dj umesto đ itd a o ćirilici i da ne pričamo.(pretežno mislim na karaktere u meniju).
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top