Koji je Bolji Proc. i5-750 vs. AMD 965 BE

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
damir95, ti imas sempron-a najverovatnije, tako da nemoze biti merodavan za ovu opciju jer tvoj proca ima manje snage i nije ista arhitektura(130nm), a ovo je 45nm, ali dobro sto se tice cena u srednjem rangu AMD je bolja kupovina, i ne greje se puno ni ova i5-750, oni su tu pribliznih performansi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
kako kaze kolega "ja odsvuda" po meni je bolje uzet punokrvnog amd-a nego "polovicnog" intela ipak je amd malo jeftiniji a i zavisi za sta ce tebi koristiti taj procesor ... ako je za igre definitivno bi uzeo amd-a a ako je za neku obradu videa intelu nema ravnoga ...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Vise bih radio audio-video render, game me i ne zanima puno, rad sa DAT u DVD-Audio Format ili oversampling and 24,32,64-bits depth resolution, remastering itd...
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
ako ces uvazit licno ja bih uzeo AMD-a pa kud puklo da puklo :p jeftiniji je a i bolje se pari sa nekom radeon Hd 5xxx grafikom ...
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Kako sam video u njihovoj arhivi, od aprila `09 do aprila `10, iskljucivo se pisalo o AMD-u, Intel-ovih proca je bilo samo tri i7-920,i7-870 i i5-750, ali sve ukratko vise marketinski(negativno) i po koji drugi modeli iz i3 i i5 serije, dok je za AMD naj opsirnije pisano.
Tako da oni vise plasiraju AMD-a, a trazio sam ipak nesto realnije odgovore i za jedan i za drugi proc.
Zapadnjaci zive od marketinga, nije to mnogo ni merodavno, ali u redu, sta da se radi.


Ti nemoj čitati iskustva onih sa 5,4,pa ni 3 zvezdice,već onih koji imaju negativno mišljenje o kupljenim procesorima (1-2 zvezdice).Ukoliko se zainatiš i pročitaš par desetina opisa,videćeš sledeće :
AMD - kupci se žale,mahom,na 2 stvari :
1) loš i bučan boks-kuler (ništa novo,poznata stvar i to odavno)
2) problemi pri kombinovanju sa (u 90% slučajeva) Asusovim pločama srednje klase (i ja se patim sa jednom takvom već dugo)

Intel - žalbe se svode na jednu stavku (sada izraženiju no ikada) : preskupi su za ono što pružaju pri svakodnevnoj,kućnoj,"ovozemaljskoj" upotrebi (neki od starijih Intelovaca su,čak,prilično oštri u svojim iskazima)

Ne radimo svi za NASU,Pixar,Projekat SETI...Ne bavimo se svi mapiranjem ljudskih gena...
Lično,dao bih (u današnje vreme) lovu za Intela samo ukoliko keširanje tih par hiljada evra ne bih ni osetio i ,tada, samo za nešto iz i7-klase (uz odgovarajuće koštajuću matičnu ploču i ostatak hardvera).Naravno,toliko love ni približno nemam,pa se i ne opterećujem time.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Par hiljada Evra, da to nije malo OVER...
Nisam podstakao i7-980X, vec srednji rang proc (realniji).
A kolika je onda razlika izmedju performansi u full-u namestenog Intel-a(od i7-920 do i7-965) i AMD-a(ista kategorija)?
Nebitno da li je ROG masina ili Render.
Nisam citao kriterijume po "zvezdicama", vec po "relevantnim" izjavama servisera...
Zato sto, koga god pitam za konfu izjava je:
"Imamo extra AMD-ove procesore gospodine, sta vas interesuje, igrice jel` tako", a ja nisam jos ni rekao "a".
Ali dobro subjektivitet je "free" i to je u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Ma nije subjektivitet,nego pištolj ekonomske zbilje uperen u čelenku.Ako imaš love,što bi bio u nedoumici ? A što se prodavaca računarske opreme i servisera tiče,ima ih raznih.Najgore je kada se,kao kod nas đubreuvoznička ekipa podudari sa IT novinarima.Zato,mrzim što ću ovo izgovoriti (zaista mrzim),ali ako želiš prihvatljivu recenziju hardvera,čitaj hrvatski "Bug",a ne naše seronje.
Zašto?Razlog je jednostavan (i nema veze sa njihovim znanjem,pameću itd.) - kod njih se piraterija prilježnije zakonski goni,pa (budući da u softveru,kako to i čika-Bil reče, leži lova) se uvlače u dupe uvoznicima softvera,a na hardveru "peru grehe" i bivaju iskreni.
Kod nas ti se desi da nakon par godina davanja poprilične love za "Mikro",nisam video lošu ocenu neke komponente (osim teške kineske konfekcije nepoznatog imena),a slično (mada manje izraženo) je bilo i sa "PC Press"-om.Na pomenuto nisu imuni ni u "S.K-ra" (Kuzmanović koji se bavio i prodajom računara,npr,gura Intela/EsetNod /Kerio/Seagate/nVidiju...to već i vrapci znaju;Bubanja nakon 2 stranice opisa i testiranja AV-softvera odvali priču tipa-svi su dobri,koji god da izaberete,nećete pogrešiti).Eno ti "Bug",eno ti Tom´s Hardware,AnandTech,NewEgg... (pa,čak,i IT Svet).Odluči koliko si love spreman da calneš za ono čemu će ti služiti i - to je to !
Lično - i dalje smatram da Intel ne vredi toliko koliko je zacepljen !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
potpisujem citam Bug jakooooo dugo vremena dok su jos bili P4 northwood procesori Bug je jako dobar a i serija jest dobra al sto kaze kolega mnogo skupa ....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Koliko mislis da je AnandTech merodavan posto tu uglavnom pratim bencheve svih proca(kao sto je i u nazivu teme), gde je i5-750 prikazan u boljem svetlu u odnosu na AMD 965 BE, za nekih 10% - 15% u proseku(u dve igre samo sporiji i za render na x264, i u ukupnoj video creation, ostalo je sve Intel-ovo)?

Evo linka:

http://www.anandtech.com/bench/Product/109?vs=102
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Ne mislim ništa,jer su mu i sami forumaši rekli da se prodao Intelu (pisma čitalaca uvek treba čitati).
Ponavljam,ako imaš love i misliš da je vredi dati,onda nisi u nedoumici - komp sa jakim Intelom za rendering i konzola za igranjac.U suprotnom - zna se .Ruku na srce ,meni i moj stari (onaj od prvih dvojezgarnih) Atlon BE odrađuje nivo video i audio obrade koji mi je potreban (,a koristim Adobijev Audišn godinama,dakle - ne baš softver za svadbe i vašare).
 
Natrag
Top