Koje vam je omiljeno pivo!?

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Uvek pijem lav, standard...

Ali volim beks,tuborg, i bilo koje od 2l :D
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
347
Bilo koje ako je ohladjeno i u lepoj casi.A ako bas moram da se izjasnim onda Jelen kao domace i Grolsch kao strano:drinks:
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
4
U glorifikaciji piva ne bih se orijentisao po metodologiji marke, jer to krije jednu zamku. Kao čovek koji je kraći period svog žovita imao retku sreću da radi i jednoj relativno maloj, ali tada slavnoj, pivari, od starih pivaraca koji su svoj istančan ukus izgradili bezbrojnim popijenim hektolitrima, naučio sam neke osnovni stvari. Naime, sva strana piva koja pijemo na našim tržištima imaju rok trajanja 6 meseci. Verujem da mogu da budu konzumna i posle više od godinu dana. Da bi se to postiglo, iz takvog piva se maksimalno odstranjuju belančivene. Da bi se stvorila iluzija o prirodnom ukusu, ubacuju se aditivi, koji opet u sprezi sa CO2 sprecavaju penušavost, pa se onda ubacuju i hemikalije koje pospešuju penusavost, itd, itd. i na kraju ostaje čista hemija...

Zato na pitanje koje je pivo najbolje, odgovaram: - Najbolje je pivo sa majš filtera!

Majš filter je jena radna tačka u procesu proizvodnje piva u kojem se pivo iz tankova meša pre ulaska u pasterizator. Dakle, ako budete u prilici da posetite neku od pivara i ponude vas pivom, zatrazite pivo sa majš filtera, jer je nepasterizovano, idealno hladno (5-6 stepeni) i sadrze sve ono što pivo čini jednim izuzetnim, plemenitim pićem. Tek kada to uradite shvatićete šta ste pili do tada...

Dok ne dođete u priluku da posetite u neku od pivara, siguran sam da je najbolje piti lokalno pivo što skorijeg datuma punjenja...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Domaće - Lav
lav_v02_download.jpg




Strano - Stella Artois
Stella_Artois_Beer.jpg



Bez zezanja ali zaista mi je tesko zamisliv život bez piva. Mislim, mogao bih živeti..ali taj život bi bio prazan.
 
Natrag
Top