koje kablove da koristim?

Učlanjen(a)
01.02.2014
Poruka
12
Imam video recorder Panasonic NV-SJ207 i tv karticu Kworld v-stream xpert tv pvr 878.
Interesuje me kako da spojim i koje kablove da koristim za prebacivanje kaseta na racunar a da zadržim najbolji mogući kvalitet. Recorder mi ima samo scart i antenski. Kartica ima s-vhs, audio in, antenski ulaz, fm, audio izlaz koji je povezan sa zvučnom kartom. Šaljem slike uz poruku.

1.jpg 2.jpg
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
S-video na scart kabl je mislim najbolja opcija ovde. Snimanje u raw pa kompresija, eventualno mpeg ili mpeg2... Ako je losija masina u pitanju ograniciti video na manje deonice jer se desi da dodje do gubitka sinhronizacije slike i zvuka na duzim snimcima...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ovaj gornji, tanki je za zvuk, siri je s-video(separate video).
Evo jednog primera u razlici izmedju s-video(prvog nacina) i composite(tj. drugog nacina).
 
Učlanjen(a)
01.02.2014
Poruka
12
Jel mi sa s video nece slika biti crno bela. Negde sam citao da neki stariji recorderi ne mogu da podrze scart u s-video pa slika bude crno bela.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
To obicno bude problem sa ntsc vs pal. Kartica verovatno pdorzav pal, kao i video rekorder verovatno. Mada uvek mozete da probate, pa ako imate problema mozete da zamenite za drugi kabl...
 
Učlanjen(a)
01.02.2014
Poruka
12
Hvala puno na brzim odgovorima. Dobro je da taj kabl može da mi završi posao. Ja sam se zabrinuo da ću morati da kupujem razne adaptere i kablove.
 
Učlanjen(a)
01.02.2014
Poruka
12
Kupio sam kabl i povezao ali računar ne registruje signal. Šta da radim?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Treba prebaciti u aplikaciji da koristi s-video. Obicno ima recimo analog tv, cvbs i s-video. Ako se ne snima preko aplikacije koja dodje uz tv tuner takodje se treba promeniti video input na s-video, a recording device, line in(ako je povezan zvuk preko 3.5 mm jack-a u zvucnu karticu).
 
Učlanjen(a)
01.02.2014
Poruka
12
Prebacio sam u sva tri programa koja imam za snimanje na s-video ali i dalje nema ni slike ni zvuka. Kada prebacim audio kabl koji ide iz scarta sa tv kartice na zvučnu čuje se slabo zvuk kao iz daljine bez obzira što je pojačan na najjače.
 
Natrag
Top