Ko vam čuva klince?

Da li vaša deca idu u obdanište?


  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
11.03.2010
Poruka
34
Interesuje me kako ste se i za koju opciju čuvanja dece odlučili- nezaposlen roditelj, baka servis, obdanište- državno ili privatno, bebisiterka? Šta je uticalo da se baš za to odlučite?:curtsey::dont-know:
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
6
upisali smo ga u drzavni vrtic sa dve i po godine, medjutim ja sam slepo slusala vaspitacice u svemu, pa na primer umesto da ga ostavim na celodnevnom boravku kada je i trebalo, nastavili smo da ga vodimo samo do spavanja, tj 8-11:30, jer ja nisam radila, pa nam je to kasnije stvorilo problem. kada sam se zaposlila i kada je poceo da ostaje kao i vecina u grupi da spava, promenio se, od druzeljubivog, veselog i poslusnog deteta, on je poceo da se bije s drugom decom, da otima igracke, nece da jede, da spava u vrticu itd. mislim da je jako vazno da deca budu u kolektivu sa vrsnjacima, da bi isla u korak sa svojim uzrastom i razvila socijalne vestine, kao i da nauce da postoji jos neki autoritet osim tate i mame. sada je oko mesec dana kuci, bio je bolestan, pa dobio boginje, za 10ak dana krece ponovo, ali ovaj put ja preuzimam adaptaciju u svoje ruke. jer vaspitacice hoce ili naglo da ih naviknu na nesto ili da se minimalno angazuju, nigde ne postoji neka sredina, kompromis itd. ne znam kako je u privatnim obdanistima, ali u drzavnim retko gde cujem pozitivno iskustvo...
 
Natrag
Top