Ko su ateisti, u sta veruju?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je ove namere otkrio u svojoj reci, a otkriva ih i svakom ljuskom bicu koje uspostavi zajednicu sa njim.Ljudima u proslosti, pa i danas izgleda kao da se sunce krece preko neba po nebeskom svodu, pa su ovaj fenomen formulisali kao da se sunce zaustavilo, a u stvari je bilo u pitanju zaustavljanje zemljine rotacije. Bog jeste u bibliji otkrio da je sunce telo koje lebdi u nebeskom prostoru "ON JE OBESIO ZEMLJU O NICEMU.. ON SEDI NAD KRUGOM ZEMALJSKIM.. itd. Za razliku od toga, ljudi su stvarali razlicite teorije o obliku zemlje i njenom polozaju u prostoru.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Mi smo mogli da vidimo da sunce lebdi i sa zemlje, mene zanima zasto nije otkrio ljudima da se mi okrecemo oko sunca a ne ono oko nas, kakve veze ima kako je izgledalo ljudima sa zemlje. Naravno da ne pricam o brzini zemljine rotacije, da se zaustavila ne bi ostao ko da zavrsava bitku, samo malo razmisli sta je logicnije, da se nesto tako desilo sto ide protiv svih zakona fizike i logike, ili da je neko izmislio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mi smo mogli da vidimo da sunce lebdi i sa zemlje, mene zanima zasto nije otkrio ljudima da se mi okrecemo oko sunca a ne ono oko nas, kakve veze ima kako je izgledalo ljudima sa zemlje. Naravno da ne pricam o brzini zemljine rotacije, da se zaustavila ne bi ostao ko da zavrsava bitku, samo malo razmisli sta je logicnije, da se nesto tako desilo sto ide protiv svih zakona fizike i logike, ili da je neko izmislio.
Bog nije otkrio da se sunce okrece oko nas, to su ljudi tako zapisali u tom dogadjaju gledajuci sa ljudske tacke gledista, i taj dogadjaj nije izmisljen, vec je stvarni istorijski dogadjaj, jer tvorac koji je stvorio sunce i zemlju i sve zakone, moze da cini sa nima sto hoce, i on im ne podleze.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Naravno, kad nesto apsolutno nema smisla, treba se uhvatiti za to da kad on to radi, sve je moguce. Sreca pa ima ljudi koji shvataju da je ta prica tacna isto koliko i muslimanska da je muhamed odleteo na nebo na krilatom konju.

Prema najnovijim istrazivanjima u zadnjih nekoliko desetina godina sve bolje razumemo nase mesto u nasoj galaksiji, jednoj od otprilike 100 milijardi koje mozemo da posmatramo, evo je slika nase zvezde otprilike, mada mozda se slika promeni vremenom kada stignu noviji i bolji dokazi.
Vrlo bitno mesto sa obzirom da je sve stvoreno za nas :)

milkywaymap-580x580.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Da, postoje iskustva koja drugi ljudi dozivljavaju u drugim religijama, ali moramo imati na umu da postoje dve sile koje se bore za prevlast nad covekom i njegovim zivotom, a to su Bog i Bozji neprijatelj djavo ili satana.
Iskustva u drugim religijama – da li postoje i drugi bogovi? Mora da postoje, zar ne? Prema tvom kazivanju postoje.

Drugo, kakav je to tvoj bog kad ne moze da se izbori sa djavolom? Ili ti pravdas zlo na zemji time sto si izmislio djavola kao protivtezu bogu. Da li si citao Bibliju? Da li si zapamtio sva zlodela koje je bog cinio ljudima na zemlji? Bolje bi bilo da pusti ljude da zive svojim zivotom, a ne da ih on ubija kad god mu padne na pamet.

Kao sto Bog otkriva spasonosnu istinu radi opsteg dobra covecanstva, tako djavo plasira ljudima laz kroz religije koje je stvorio, da bi ljude poveo krivim putevima i upropastio ih.
Hoces da kazes da bog samo tebi okriva “spasonosnu” istinu? Reci, sta je to spasonosna istina? Bilo bi bolje kad se taj dasa ne bi trudio da otkriva tu njegovu “spasonosnu” istinu. Bilo bi nam lakse.

Biblija ne uci da se sunce okrece oko zemlje, to je u srednjem veku pogresno ucila jedna vladajuca institucija koja je uzela monopol nad ljudskim znanjem, i zabranjivala sva otkrica koja su se protivila njihovim izmisljenim dogmama koje nemaju veze sa istinom zapisanom u Bozjoj reci bibliji.
Ne pravdaj ono sto se ne moze opravdati. I ti i katolik verujete u sve ono sto je napisano u Bibliji, verujete u istog boga, pa je za anatemu kada se iskazuje tolika mrznja prema drugim hriscanskim crkvama i njihovim vernicima. Pa zar u Bibliji ne pise da je Jahveh stvorio prvo zemlju, zatim svetlo, pa tek onda izvore svetlosti, veliko (Sunce) i malo (Mesec) svetlo. Imam utisak da umisljas da si sa ovim pokazao veliku mudrost i da si nadmasio sve naucnike ovog sveta.

Bozja namera je da u svemiru koji je on stvorio ne postoji nesto tako kao sto je zlo, i zato zeli da otkloni njegov uzrok, i iz tog razloga je istvoren plan spasenja, u kome ce Bog vratiti sve stvari u prvobitno stanje savrsenstva, gde ce ceo svemir i sve stvoreno biti savrseno, bez trunke zla koje danas mozemo videti na zemlji.



To je sustina celokupne Bozanske istine koju je otkrio coveku kroz svoju rec.
Sada si boga pretvorio i u planera. Bice jednog dana i djubretar. Zapamti, on je nacinio najveca zlodela coveku. Dovoljno je da procitas Stari zavet, pa ces se zgroziti nad zlodelima koje je pocinio ljudima

…, jer pravi vernik vidi ono sto mu se otkriva putem vere, a to nije proizvod njegove subjektivnosti, vec zivog otkrivenja Boga samom coveku, ( kao sto sam vec napomenuo ) dodir dva bica, Boga i coveka, gde je moguca cak i fizicka komunikacija izmedju ova dva entiteta.
, Po svoj prilici ti nisi procitao ni prvih pet knjiga Starog zaveta. Da jesi, ne bi normalnim ljudima normalne pameti pricao ovakve nebulozne price. Zna se gde je mesto ljudima koji imaju halucinacije da opste s bogom, njegovim sinom, svecima i andjelima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iskustva u drugim religijama – da li postoje i drugi bogovi? Mora da postoje, zar ne? Prema tvom kazivanju postoje.

Ne, drugi Bogovi ne postoje, postoji djavo ili satana, bice koje je pre svog pada bilo Bozji andjeo Heruvim, ali koji se pobunio protiv Bozjeg poretka, pozelevsi da se izjednaci sa Bogom, i da on bude taj koga ce druga stvorena bica obozavati i klanjati mu se.
On je zbacen na ovu zemlju, i od vremena svog zbacivanja on kao otac zla, to zlo prenosi na ljude, navodeci ih da krse moralne principe svemira, jer ako ce on Lucifer umreti, onda on zeli da ceo svet povede sa sobom u vecnu propast.


Drugo, kakav je to tvoj bog kad ne moze da se izbori sa djavolom? Ili ti pravdas zlo na zemji time sto si izmislio djavola kao protivtezu bogu. Da li si citao Bibliju? Da li si zapamtio sva zlodela koje je bog cinio ljudima na zemlji? Bolje bi bilo da pusti ljude da zive svojim zivotom, a ne da ih on ubija kad god mu padne na pamet.

Nisam ja izmislio djavola, on je realnost koja postoji, a to mozemo videti u istorijskom razvitku zla na ovoj zemlji, istoriji ratova, zlocina, mrznje, ubistva, nemorala, itd.
Osim toga, licno iskustvo dodira sa ovim bicem je nesto sto moze predstavljati dokaz u prilog njegovog postojanja, ali tu liniju dokazivanja nikada ne koristim, ali bi se o tome moglo stosta reci.
Bog je mogao odmah u pocetku unistiti Lucifera, i zlo bi bilo zaustavljeno, ali moramo imati na umu kakav bi to efekat proizvelo na ostala stvorena bica.
Bog je ljubav, i on zeli da mu njegova stvorenja sluze iz ljubavi a ne iz straha, i zato je pustio da se zle namere Lucifera pokazu na delu, jer on je optuzivao Boga da njegov zakon nije dobar, i da bi on Lucifer bolje upravljao kada bi mu bilo to dopusteno.
Bog je zato dopustio da sotona pokaze svoje pravo lice.
Bog nije cinio nikakva zlodela, Bog je kaznjavao one koji su cinili zlo, jer greh povlaci osudu, a osuda smrt.


Hoces da kazes da bog samo tebi okriva “spasonosnu” istinu? Reci, sta je to spasonosna istina? Bilo bi bolje kad se taj dasa ne bi trudio da otkriva tu njegovu “spasonosnu” istinu. Bilo bi nam lakse.

Sustina spasonosne istine je sadrzana u Bozjem planu koji je stvorio sa ciljem da coveka spasi od greha i smrti koje su posledica Adamovog pada.
Naime, kada su prvi ljudi sagresili prevareni od samog sotone da prekrse Bozju zapovest, oni su trebali odmah da umru, ali Bog je stvorio plan po kome ce on sam doci na ovaj svet u ljudskom oblicju, roditi se kao beba, ziveti zivotom patnje i bola, i poloziti svoj zivot kao zamenu za covekovu smrt, kako bi ga otkupio od greha i smrti koja je posledica greha.


Ne pravdaj ono sto se ne moze opravdati. I ti i katolik verujete u sve ono sto je napisano u Bibliji, verujete u istog boga, pa je za anatemu kada se iskazuje tolika mrznja prema drugim hriscanskim crkvama i njihovim vernicima.

Ja verujem samo ono sto je zapisano u bibliji.
Za razliku od toga postoje crkve koje postuju tradiciju koja nije proizvod biblije.


Pa zar u Bibliji ne pise da je Jahveh stvorio prvo zemlju, zatim svetlo, pa tek onda izvore svetlosti, veliko (Sunce) i malo (Mesec) svetlo. Imam utisak da umisljas da si sa ovim pokazao veliku mudrost i da si nadmasio sve naucnike ovog sveta.

Naravno, ovo pise u bibliji, i ukazuje da sve sto vidimo ima izvor, a to je Bog tvorac.

Sada si boga pretvorio i u planera. Bice jednog dana i djubretar. Zapamti, on je nacinio najveca zlodela coveku. Dovoljno je da procitas Stari zavet, pa ces se zgroziti nad zlodelima koje je pocinio ljudima

Ove reci mogu biti prozete samo mrznjom prema Bogu, ali tvoja licna stvar je sta te na to pokrece.
Bog nije cinio zlodela, vec je osudjivao greh i bezakonje.

Po svoj prilici ti nisi procitao ni prvih pet knjiga Starog zaveta. Da jesi, ne bi normalnim ljudima normalne pameti pricao ovakve nebulozne price. Zna se gde je mesto ljudima koji imaju halucinacije da opste s bogom, njegovim sinom, svecima i andjelima.

Ja ti zelim da licno dozivis ovo iskustvo, jer tada ce ti se otvoriti oci, i gledaces realnost onakvu kakva ona jeste u sustini.

Pozdrav
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Da se malo poigramo riječima:
Ateista ne vjeruje da Bog postoji - ispravno.
Ateista vjeruje da Bog ne postoji - neispravno.
Ovo na prvi pogled zaista i može izgledati kao igra riječima, ali ko shvata suštinasku razliku između ove dvije maksime, biće načisto sa time kakva je "vjera" kod ateista.

Da ovo je prilicno dobro objasnjenje.

Neko je napisao, da svi znamo da je druge religije smislio djavo. U redu, a sta ako je hriscanstvo izmislio indijanski zli duh, ili neki od hinduistickih, zlih bogova ili polubogova, ili recimo mozda je sve to zavera, nordijskih, mitoloskih ledenih dzinova, ili mozda, Dabog, slovenski djavo se igra sa vama i vi mu verujete?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Upravo tako, mogucnosti su beskonacne. Vernik ce na to reci da se njemu bog licno otkrio, ali to ce reci i indijac i musliman i hriscanin i tako dalje, svi oni misle da svi drugi grese, a u hriscanstvu je jos gore, jer ne samo da svi drugi grese, nego i stotine pod vera u samom hriscanstvu isto grese, na primer za pravoslavce katolici grese i tako dalje, sve druge djavo vara samo su oni u pravu .
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
To sto ti ponavljas da dokaza nema mozda tebi dokazuje nesto. Zajednicki predak je dokazan i evolucija je posmatrana, nastajanje novih vrsta od zajednickog pretka. Nema tu verujem ili ne verujem, to je posmatrana nauka.

axaxaxa a jesi ti ovaj posmatrao tu evoliciju pre ko zna koliko miliona godina? tu evoluciju iz tog zajednickog pretka?
mora da si je ti posmatrao tad, pa evo objasni nam kako je to izgledalo? i ako si ti posmatrao tu evoluciju iz zajednickog pretka, to znaci da ti nisi deo njega. a objasni nam cega si ti deo? koji je tvoj predak? sa koje planete si ti dosao?
joj koliko ste svi pod konac isti, ne moj da lupas svasta i da dokazujes nesto sto ne moze da se dokaze, barem za sad posto adekvatnih dokaza nema za to.
ja sam vec jednom objasnjavao nesto o nauci pa nisam dobio odgovor, zato sto ga nemate nego samo laprdate okolo i namecete nauku kao neku neprikosnovenu istinu koja ne moze da se menja
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nista ti nisi objasnio, ako imas dokaze protiv daj, samo ponavljanje reci bez jednog jedinog dokaza ne znaci nista.
Svi fosili i genetski dokazi koje smo ikada nasli podrzavaju i pokazuju da se evolucija desila bez ikakve sumnje, daj dokaze protiv.
 
Natrag
Top