Ko je gazda u kući?

Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Pričao sam sa čovekom kojeg sam upoznao putem chata oko njegovog bračnog stanja i on mi je rekao da se razveo jer mu je žena gazdovala u kući a on to više nije mogao da trpi i otišao je.

Kako vi gledate na ovu situaciju?

Ko treba da bude "gazda" u kući?

Da sam bio na mestu ovog čoveka uradio bi isto što i on.


http://serbianforum.org/humor/94320-tko-je-gazda-u-kuci.html
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
286
Mislim da je u danasnje vreme sve vec pocelo da bude relativno i da se ukljucivanje zena sve vise u razne stvari, doslo do toga da se zaboravilo da je muskarac"gazda" a zena stub i oslonac kuce! Znas sta ja sam za to da se dogovaramo oko svega, da pravimo kompromise, da ne izigravamo gazde jedan drugom vec da se potrudimo da funkcionisemo kao tim! To sto taj covek kaze zena mu gazdovala pa vise nije mogao da izdrzi i otiso misli li da je resio problem? Ne verujem! Tu je postojalo jos nesto ili nije postojalo vise nista pa je otisao. Mislim brak je ljudi ozbiljna stvar ali se on danas tako olako shvata i vise se i ne trude ljudi da cuvaju i brane ono sto imaju! Najlakse je otici, ali treba znati izboriti se!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
U knjizi Vitomila Zupana "Igra s đavolovim repom" pisac na jednom mestu kaže: "Svaki lonac nađe sebi poklopac, kako se to kaže, nađe se takav poklopac da se pod njim ne skuva ništa bljutavo ni otrovno. I niko tačno ne zna ko je lonac a ko poklopac. Muž je glava porodice, a žena vrat - kud krene vrat, tamo će i glava. Često je to sasvim obrnuto, a i tad je dobro. S dva vrata a bez glave, šta da radiš, a u dva poklopca, kuvati se ne može".

E ja se sa tim savršeno slažem. Zar je bitno ko je "gazda" u kući?
Nekad on, nekad ja. Po potrebi. I to funkcioniše najbolje. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
11
Pretpostavljam da je najbolje nešto između,tj dogovor.

Ali kod mene važi princip da sam ja uvek u pravu.

Pa kom se sviđa...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Najbolje od svega je njega zvati gazdom ali s vremana na vreme..;)
Uglavnom se dogovaramo i nadjemo kompromis za sve,
mada onaj tipican balkanski mentalitet uvek dodje do izrazaja kad mora da se donese neka vaznija odluka ..njegova mora biti poslednja ali samo ako se i ja slozim sa tim.
Dakle ..on je gazda a ja gazdarica u kuci.:D
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Cecina zadnja je točna.

Normalno da sam ja gazda. A ona je gazdarica.
A odlučujemo, ako se na to misli, kako kad. I ona, i ja, i zajednički. Zavisi o situaciji.


Ovo mi nešto poznato, kao da sebe citiram. Već je nešto bilo ovakvo.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
49
sve je stvar dogovora,kad pocne da se meri i inati to je vec problem na pomolu
 
Natrag
Top