Ko je Bog ovog sveta iz 2.Korincana 4:4

Ko je po vama Bog iz 2.Kor4:4?

  • Jehova

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist

    Votes: 0 0,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 0 0,0%
  • Trojstvo

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jovane, razumem tvoj stav, jer Isus jeste rodjen kao potpuni covek, koji je imao potrebe za jelom, picem, snom, njegovo telo je bilo sklono ranjavanju i starenju.. itd. Dakle, potpuni covek. Ali je bio i Bog vecni. Da li je imao silu u sebi da cini cuda sam po sebi dok je bio na zemlji u telu, ili mu je bila data u odredjenim situacijama od Boga - to je diskutabilno. Recimo, da neki slucajevi potvrdjuju ovo drugo, a primer za to imamo vaskrsenja koja je Isus cinio , a predhodno se molio da mu Bog da silu da ucini cudo, a kada je dobio on je zahvaljivao "HVALA TI BOZE STO SI ME USLISIO" sto znaci da mu je sila bila data od Boga. Ovo ne porice da je Isus vecni Bog, vec da se on te Bozanske prirode odrekao da bi nam dao primer da i mi ljudi u zajednici sa Bogom mozemo ciniti dela koja je on cinio, sto je i samo Isusovo obecanje da ce mo ciniti veca dela od njegovih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Upravo zato što iz drugih tekstova se vidi da je Isus samo Čovek i uzvišeni položaj Theos je sasvim u kontekstu ostalih stihova.

Ovako vjerujete i naučavate vi kojima je "sveto pismo" "Piramidina knjiga". Pogledajmo:

Apostoli sami kažu da Boga Oca JHVH nitko nije vidio:

--------------------------------------------------------------------------------
1. IVANOVA 4,12

Boga nitko nikada ne vidje. Ako ljubimo jedni druge,

------------------------------------------------

Da li apostoli lažu?
A apostoli su 3 godine gledali Isusa!

A onda uzvraća Piramidin talmid (učenik) Jovan:

Evo recimo stiha iz koga jasno proizilazi da Isus nije imao Božansku prirodu u sebi u telu:

"Boga niko nije vidio nikada: jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi", Jovan 1,18.

Znači je li neko video Boga ikada? Nije nikada....znači ni Jovan nije video Boga.

Opet rabbi (učitelj) Piramida:

Ivan 20,28

Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!

------------------------------------------------------------------------------

Kome je Toma rekao – Bog moj?

Čitaj sljedeći stih:

Ivan 20,29

Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si.

Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!


„Budući da si me vidio“!

Boga nitko nije vidio.

Ako je Toma vidio Isusa,

znači da nije vidio Boga,

jer Boga se ne može vidjeti
.

Isusa su vidjeli – znači Isus nije Bog.

Pa opet talmid (učenik) Jovan, na diku svom učitelju dodaje:

znači ni Jovan nije video Boga. Ali je video Isusa. Da je Isus bio Bog u telu onda Jovan ne bi rekao da niko nikada nije video Boga..rekao bi..videli smo Boga.

Inače, "Piramidina knjiga" je pandan Mormonovoj knjizi Mormona, "duhu proroštva" (spisima Ellen White) adventista sedmog dana i sličnima, a službeno je "Biblija" "Pi-Džej sekte" koja danas broji dva člana - Piramidu i Jovan P.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Jovane, razumem tvoj stav, jer Isus jeste rodjen kao potpuni covek, koji je imao potrebe za jelom, picem, snom, njegovo telo je bilo sklono ranjavanju i starenju.. itd. Dakle, potpuni covek. Ali je bio i Bog vecni. Da li je imao silu u sebi da cini cuda sam po sebi dok je bio na zemlji u telu, ili mu je bila data u odredjenim situacijama od Boga - to je diskutabilno. Recimo, da neki slucajevi potvrdjuju ovo drugo, a primer za to imamo vaskrsenja koja je Isus cinio , a predhodno se molio da mu Bog da silu da ucini cudo, a kada je dobio on je zahvaljivao "HVALA TI BOZE STO SI ME USLISIO" sto znaci da mu je sila bila data od Boga. Ovo ne porice da je Isus vecni Bog, vec da se on te Bozanske prirode odrekao da bi nam dao primer da i mi ljudi u zajednici sa Bogom mozemo ciniti dela koja je on cinio, sto je i samo Isusovo obecanje da ce mo ciniti veca dela od njegovih.

Ima je silu...naravo. On sam kaže da Mu je sve to dato od Oca. Sav "Božanski autoritet"..je dobio od Oca. Potpuno je bio zavistan od Oca.

No, ova ideja o Bogo-Čoveku jeste nešto što bi trebali da ispitamo u svetlosti Biblijskih tekstova. Da li je ušlo u tradiciju hrišćanaskog sveta nešto što se samo po sebi "podrazumeva" a da ustvari nije Biblijkog karaktera.

Ja nikog ne osuđujem...moj poziv je dase preispitamo. Mnoge stvari postaju jasnije ako se ova dogma preispita. Mi na mnoge stvari nemamo odgovora..ili je odgovor kako vidim teška filozofija pa čak i nerazuman sa bremenom ovoe teološke postavke. Zato razumem da je jako teško..gotovo nemoguće iz glave izbiti ovu misao i ideju...ja sam se lično osećao zaprepašćen ovim stavom koji iznosim ali je on došao kao rezultat razumevanja ove teme detaljnije. I bio sam spreman da to zaista razumem kako jeste.

No, naravno, svakom ostavljam da preispita ovaj stav.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Inače, "Piramidina knjiga" je pandan Mormonovoj knjizi Mormona, "duhu proroštva" (spisima Ellen White) adventista sedmog dana i sličnima, a službeno je "Biblija" "Pi-Džej sekte" koja danas broji dva člana - Piramidu i Jovan P.

A svima njima je izvor niko drugi do "knez ovoga sveta", "bog" slepila, sama smrt, sotona, čije je ime Samael.


"Evo popisa koji on donosi: 1. prouzročiti fizičke i duhovne vizualne i slušne privide; 2. prouzročiti lažne ekstaze; 3. činiti da tijelo svijetli i da ljudi u srcu osjećaju veliku toplinu; 4. stvarati osjetilne miline; 5. liječiti neobične bolesti prouzročene djelovanjem zloduha, pa i trenutačno; 6. prouzročiti stigme i druge tjelesne i osjetilne mistične pojave kao što su razni mirisi i slično.
Ovdje možemo dodati i pojave koje se vrlo često događaju u novije vrijeme: neobični zvučni zapisi, neobične pojave zabilježene na fotografijama, automatsko pisanje, što je najčešće povezano s tzv. duhom vodičem.

Nikakav zid, nikakva blindirana vrata, nikakav čuvar tijela nije kadar zapriječiti utjecaj Sotone na memoriju ili na maštu čovjeka. Ni najčvršća ograda strogoga Karmela nije kadra zapriječiti demonu da preskoči njegove zidove, da preko kojekakvih slika ne ubaci u dušu neke redovnice nesigurnost za njezino zvanje i da je potiče da iziđe iz samostanske zajednice. Zato se kaže da je najopasniji „pobožni đavao”. Ne postoje mjesta, koliko god bila sveta, na koja se Đavao ne bi mogao ušuljati. Posebno zna, vješto prerušen u pobožno ruho, biti nazočan u svetištima gdje se vjernici okupljaju u velikom broju. Ondje su zavođenja vrlo opasna."

izvor:

Kod:
https://www.bitno.net/vjera/pitajte-svecenika/za-nasu-dusu-najopasniji-je-pobozni-davao/

Ako dakle ni mesta koliko god da su posvećena, ne mogu sprečiti palog serafa (ne zaboravimo da je Edenski vrt bio u stvari hram), onda za njega ni Pisma ne predstavljaju prepreku. Čak naprotiv, citira ih i koristi za svoje zavođenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ali Bog koji se utjelovio u Isusu iz Nazareta jest Bog Svemogući, Bog Stvoritelj i Bog Spasitelj.
Svemoguci ima svoj naziv na jevrejskom,silni drugi oblik itd....
Da nije mozda i sotona svemoguci Bog???
Po tvome izgleda da jeste???
A ako je sotona oznacen kao Bog ,i mnogi drugi,a zasto da i sam Isus kao nekada i Mojsije ne bude oznacen sa titulom Bog,pogotovo ako mu je tu titulu podario njego Jehova Bog i Otac. A pise li negde za sveti duh,da je i svetio duh Bog???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SOTONIN PAD I NJEGOVO DELOVANJE NA ZEMLJI


Bog stvoritelj kome je jedna od osnovnih karakternih osobina da stvara, stvorio je u kosmosu mnoštvo bića - nebeskih anđela, različitih po hijerarhijama i ulogama koje su im dodeljene.

Tako je on stvorio jednog anđela heruvima po imenu Lucifer
( Grčki: Lux - svetlo / Fero - nositi ), što znači "svetlonoša ili sjajan" što je bilo odraz njegove fizičke i duhovne lepote i sjaja.

Ovaj anđeo dobio je na nebu ulogu da zaklanja Boga i njegov presto svojim krilima.

Gledajući sebe i svoju lepotu i sjaj Lucifer se u jednom trenutku poneo u svom srcu i poželeo nešto što pripada samo Bogu kao tvorcu i darodavcu života koga obožavaju i klanjaju mu se sva stvorenja u kosmosu, a to je - da se izjednači sa njim i da menja Božji zakon koji je dat za dobrobit svih stvorenja u kosmosu, i koji je temelj Božje vladavine i na nebu i na zemlji, i da on sam kreira moralnu strukturu svemira po svojoj sopstvenoj volji, i da bude onaj koga će druga bića obožavati i klanjati mu se.

Ovaj Luciferov čin uneo je pometnju među drugim anđelima, i pretio je da ugrozi sreću i blagostanje celog svemira i bića koja u njemu žive.
Iz tog razloga odlučeno je da on bude zbačen sa neba - što je dovelo do rata na nebu, nakon čega je zbačen na ovu zemlju zajedno sa grupom anđela koji su saučestvovali sa njim u otvorenoj pobuni protiv Boga i njegove vladavine.

Zbacivanjem na ovu planetu Lucifer - od tog trenutka "Sotona" ( Satanas - opadač braće ), je nastavio pobunu koju je odpočeo na nebu, sa ciljem da svojim delovanjem protiv Božjeg poretka - lažima i prevarama navede čovečanstvo da krši Božji zakon ljubavi, navodeći ga na greh i raspirujući u ljudima svaki oblik strasti, zle misli, i dela.

Lucifer-Sotona, tvorac je i različitih religijskih ideja i filozofija, koje imaju za cilj da potkopaju veru u živog Boga stvoritelja, njegovu reč, i njegov večni nepromenjivi zakon, i da uzdignu Lucifera i njegove principe, ideje, i namere.

U nastavku su navedeni biblijski tekstovi koji govore o padu Lucifera, njegovom delovanju, kao i zaštiti protiv njegovog uticaja.


PAD LUCIFERA - SOTONE I NJEGOVO ZBACIVANJE:

"Sine čovječji, nariči za carem Tirskim, i reci mu: ovako veli Gospod Gospod: ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvijem si lijep.
Bio si u Edemu vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamanat, hrisolit, onih, jaspid, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.
Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti bješe na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenoga.
Savršen bješe na putovima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.
Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i griješio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću te između kamenja ognjenoga, heruvime zaklanjaču!
Srce se tvoje ponese ljepotom tvojom, ti pokvari mudrost svoju svjetlošću svojom; baciću te na zemlju, pred careve ću te položiti da te gledaju.
Od mnoštva bezakonja svojega, od nepravde u trgovini svojoj oskvrnio si svetinju svoju; zato ću izvesti oganj ispred tebe, koji će te proždrijeti, i obratiću te u pepeo na zemlji pred svjema koji te gledaju.
Svi koji te poznaju među narodima prepašće se od tebe; bićeš strahota, i neće te biti dovijeka" ( knjiga proroka jezekilja 28. 12 - 19 )

"I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti.
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima" ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 10 )

"Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? kako se obori na zemlju koji si gazio narode?
A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj;
Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim.
A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu.
Koji te vide pogledaće na te, i gledaće te govoreći: to li je onaj koji je tresao zemlju, koji je drmao carstva,
Koji je vasiljenu obraćao u pustinju, i gradove njezine raskopavao? roblje svoje nije otpuštao kući?
Svi carevi narodni, svikoliki, leže slavno, svaki u svojoj kući.
A ti se izbaci iz groba svojega, kao gadna grana, kao haljina pobijenijeh, mačem probodenijeh, koji slaze u jamu kamenu, kao pogažen strv.
Nećeš se združiti s njima pogrebom, jer si zemlju svoju zatro, narod si svoj ubio; neće se spominjati sjeme zlikovačko dok je vijeka" ( knjiga proroka Isaije 14. 12 - 20 )

"I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svetla.
Nije dakle ništa veliko ako se i sluge njegove pretvaraju kao sluge pravde, kojima će svršetak biti po delima njihovim" ( 2 Korinćanima poslanica 11- 14 - 15 )

ĐAVO OTAC LAŽI:

"Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži" ( jevanđelje po Jovanu 8. 44 )

ZASLEPLJUJE RAZUM ZA POZNANJE ISTINE:

"Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu,
U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi" ( 2 Korinćanima 4. 3 - 4 )

ČINI LAŽNA ČUDA:

"I vidjeh iz usta aždahinijeh, i iz usta zvijerinijeh, i iz usta lažnoga proroka, gdje iziđoše tri nečista duha, kao žabe.
Jer su ovo duhovi đavolski koji čine čudesa i izlaze k carevima svega vasionoga svijeta da ih skupe na boj za onaj veliki dan Boga svedržitelja" ( otkrivenje Jovanovo 16. 13 - 14 )

TRAŽI KOGA DA UNIŠTI - KAKO SE ODBRANITI:

"Budite trijezni i pazite, jer suparnik vaš, đavo, kao lav ričući hodi i traži koga da proždere.
Branite se od njega tvrđom u vjeri, znajući da se takova stradanja događaju vašoj braći po svijetu" ( 1 poslanica Petrova 5. 8 - 9 )

IMA DRŽAVU SMRTI - ISUS GA POBEĐUJE:

"Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i on uze dijel u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi" ( Jevrejima poslanica 2. 14 - 15 )

ON JE ZAČETNIK GREHA - ONI KOJI GREŠE SU NJEGOVA DECA:

Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.
Po tome se poznaju deca Božija i deca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svog" ( 1 Jovanova poslanica 3. 7 - 10 )

"I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,
U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali" ( Efescima poslanica 2. 1 - 3 )

PROGONI CRKVU I BOŽJI NAROD:

"I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti.
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.
I kad vidje aždaha da zbačena bi na zemlju, gonjaše ženu koja rodi muško.
I ženi dana biše dva krila orla velikoga da leti u pustinju na svoje mjesto, gdje će se hraniti vrijeme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijina.
I ispusti zmija za ženom iz usta svojijeh vodu kao rijeku, da je utopi u rijeci.
I pomože zemlja ženi, i otvori zemlja usta svoja, i proždrije rijeku koju ispusti zmija iz usta svojijeh.
I razgnjevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalijem sjemenom njezinijem, koje drži zapovijesti Božije i ima svjedočanstvo Isusa Hrista" ( otkrivenje 12. 7 - 17 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
SOTONIN PAD I NJEGOVO DELOVANJE NA ZEMLJI


Bog stvoritelj kome je jedna od osnovnih karakternih osobina da stvara, stvorio je u kosmosu mnoštvo bića - nebeskih anđela, različitih po hijerarhijama i ulogama koje su im dodeljene.

Tako je on stvorio jednog anđela heruvima po imenu Lucifer
( Grčki: Lux - svetlo / Fero - nositi ), što znači "svetlonoša ili sjajan" što je bilo odraz njegove fizičke i duhovne lepote i sjaja.

Ovaj anđeo dobio je na nebu ulogu da zaklanja Boga i njegov presto svojim krilima.

Gledajući sebe i svoju lepotu i sjaj Lucifer se u jednom trenutku poneo u svom srcu i poželeo nešto što pripada samo Bogu kao tvorcu i darodavcu života koga obožavaju i klanjaju mu se sva stvorenja u kosmosu, a to je - da se izjednači sa njim i da menja Božji zakon koji je dat za dobrobit svih stvorenja u kosmosu, i koji je temelj Božje vladavine i na nebu i na zemlji, i da on sam kreira moralnu strukturu svemira po svojoj sopstvenoj volji, i da bude onaj koga će druga bića obožavati i klanjati mu se.

Ovaj Luciferov čin uneo je pometnju među drugim anđelima, i pretio je da ugrozi sreću i blagostanje celog svemira i bića koja u njemu žive.
Iz tog razloga odlučeno je da on bude zbačen sa neba - što je dovelo do rata na nebu, nakon čega je zbačen na ovu zemlju zajedno sa grupom anđela koji su saučestvovali sa njim u otvorenoj pobuni protiv Boga i njegove vladavine.

Zbacivanjem na ovu planetu Lucifer - od tog trenutka "Sotona" ( Satanas - opadač braće ), je nastavio pobunu koju je odpočeo na nebu, sa ciljem da svojim delovanjem protiv Božjeg poretka - lažima i prevarama navede čovečanstvo da krši Božji zakon ljubavi, navodeći ga na greh i raspirujući u ljudima svaki oblik strasti, zle misli, i dela.

Lucifer-Sotona, tvorac je i različitih religijskih ideja i filozofija, koje imaju za cilj da potkopaju veru u živog Boga stvoritelja, njegovu reč, i njegov večni nepromenjivi zakon, i da uzdignu Lucifera i njegove principe, ideje, i namere.

U nastavku su navedeni biblijski tekstovi koji govore o padu Lucifera, njegovom delovanju, kao i zaštiti protiv njegovog uticaja.


PAD LUCIFERA - SOTONE I NJEGOVO ZBACIVANJE:

"Sine čovječji, nariči za carem Tirskim, i reci mu: ovako veli Gospod Gospod: ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti, i sasvijem si lijep.
Bio si u Edemu vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamanat, hrisolit, onih, jaspid, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.
Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti bješe na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenoga.
Savršen bješe na putovima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.
Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i griješio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću te između kamenja ognjenoga, heruvime zaklanjaču!
Srce se tvoje ponese ljepotom tvojom, ti pokvari mudrost svoju svjetlošću svojom; baciću te na zemlju, pred careve ću te položiti da te gledaju.
Od mnoštva bezakonja svojega, od nepravde u trgovini svojoj oskvrnio si svetinju svoju; zato ću izvesti oganj ispred tebe, koji će te proždrijeti, i obratiću te u pepeo na zemlji pred svjema koji te gledaju.
Svi koji te poznaju među narodima prepašće se od tebe; bićeš strahota, i neće te biti dovijeka" ( knjiga proroka jezekilja 28. 12 - 19 )

"I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti.
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima" ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 10 )

"Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? kako se obori na zemlju koji si gazio narode?
A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj;
Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim.
A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu.
Koji te vide pogledaće na te, i gledaće te govoreći: to li je onaj koji je tresao zemlju, koji je drmao carstva,
Koji je vasiljenu obraćao u pustinju, i gradove njezine raskopavao? roblje svoje nije otpuštao kući?
Svi carevi narodni, svikoliki, leže slavno, svaki u svojoj kući.
A ti se izbaci iz groba svojega, kao gadna grana, kao haljina pobijenijeh, mačem probodenijeh, koji slaze u jamu kamenu, kao pogažen strv.
Nećeš se združiti s njima pogrebom, jer si zemlju svoju zatro, narod si svoj ubio; neće se spominjati sjeme zlikovačko dok je vijeka" ( knjiga proroka Isaije 14. 12 - 20 )

"I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svetla.
Nije dakle ništa veliko ako se i sluge njegove pretvaraju kao sluge pravde, kojima će svršetak biti po delima njihovim" ( 2 Korinćanima poslanica 11- 14 - 15 )

ĐAVO OTAC LAŽI:

"Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži" ( jevanđelje po Jovanu 8. 44 )

ZASLEPLJUJE RAZUM ZA POZNANJE ISTINE:

"Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu,
U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi" ( 2 Korinćanima 4. 3 - 4 )

ČINI LAŽNA ČUDA:

"I vidjeh iz usta aždahinijeh, i iz usta zvijerinijeh, i iz usta lažnoga proroka, gdje iziđoše tri nečista duha, kao žabe.
Jer su ovo duhovi đavolski koji čine čudesa i izlaze k carevima svega vasionoga svijeta da ih skupe na boj za onaj veliki dan Boga svedržitelja" ( otkrivenje Jovanovo 16. 13 - 14 )

TRAŽI KOGA DA UNIŠTI - KAKO SE ODBRANITI:

"Budite trijezni i pazite, jer suparnik vaš, đavo, kao lav ričući hodi i traži koga da proždere.
Branite se od njega tvrđom u vjeri, znajući da se takova stradanja događaju vašoj braći po svijetu" ( 1 poslanica Petrova 5. 8 - 9 )

IMA DRŽAVU SMRTI - ISUS GA POBEĐUJE:

"Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i on uze dijel u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi" ( Jevrejima poslanica 2. 14 - 15 )

ON JE ZAČETNIK GREHA - ONI KOJI GREŠE SU NJEGOVA DECA:

Dečice! Niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je On pravedan;
Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.
Po tome se poznaju deca Božija i deca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svog" ( 1 Jovanova poslanica 3. 7 - 10 )

"I vas koji bijaste mrtvi za prestupljenja i grijehe svoje,
U kojima nekad hodiste po vijeku ovoga svijeta, po knezu koji vlada u vjetru, po duhu koji sad radi u sinovima protivljenja;
U kojima i mi svi življesmo negda po željama tijela svojega, čineći volju tijela i posmisli, i bijasmo rođena djeca gnjeva, kao i ostali" ( Efescima poslanica 2. 1 - 3 )

PROGONI CRKVU I BOŽJI NAROD:

"I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti.
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.
I kad vidje aždaha da zbačena bi na zemlju, gonjaše ženu koja rodi muško.
I ženi dana biše dva krila orla velikoga da leti u pustinju na svoje mjesto, gdje će se hraniti vrijeme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijina.
I ispusti zmija za ženom iz usta svojijeh vodu kao rijeku, da je utopi u rijeci.
I pomože zemlja ženi, i otvori zemlja usta svoja, i proždrije rijeku koju ispusti zmija iz usta svojijeh.
I razgnjevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalijem sjemenom njezinijem, koje drži zapovijesti Božije i ima svjedočanstvo Isusa Hrista" ( otkrivenje 12. 7 - 17 )

POLUISTINE i samo POLUISTINE,
Kao prvo i osnovno u Bibliji se nigde ne spominje "Lucifer",nadalje daleko je on od "svetlonose",cak sta vise on donosi smrtnu tamu.!

Kao drugo on je bio heruvim na zemlji da cuva celu zemlju i prve ljude,Adama i Evu.

Kao trece on je postao Djavo i Sotona sto znaci u prevodu lazov i klevetnik,dok mu se ime nigde ne spominje u Bibliji,sem u masti ljudi poput tebe koji vole fantaziranja.

Kao cetvrto oklevetao je Boga pred svima da je glup,nesposoban i lazov.
" 4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo."
Pokazavsi svim andjelina kako su ljudi "kvarljiva roba",nekvalitetna,dakle Bog ih je lose napravio po njemu.
I sta bi ti radio da te neko tako okleveta da si glupa i losa osoba?pri tom ne dovodeci u pitanje tvoju snagu kao Najjace osobe?
Pa da bi se videlo ko je rekao istinu a ko laz trebalo je da prodje vreme,jer Sotona je tvrdio jos i da ljudi sluze Bogu samo iz koristi...
Dok se ne rese ova sporna pitanja ,dotle Bog dopusta Sotoni da nam prouzrokuje sve lazne vesti i poluistine i svaku vrstu nevolje.

Tacno je da je Sotona oznacen i kao Bog ovoga sveta itd.,i da je 1914 godine zbacen sa neba na Zemlju,bas u vreme kad se zavrsilo 7 biblijskih vremena ili 2520 godina prorecene neznabozacke vladavine,od pada poslednjeg Judejskog cara Sedekije 607PNE .
Zivimo u poslednjim danima,vremena kraja koja su pocela te 1914.
Ostalo je jos samo da se proglasi unistenje lazne religije ,i tada pocinje napad politicara preko UN i na Bozji narod i tek tada ce se Bog umesati u odbranu svoga naroda i unistiti ovaj zli politicki sistem.,i zatvoriti sotonu i demone na 1000 godina,dok za to vreme ljudi budu pretvarali Zemlju u raj i grabili ka svom savrsenstvu.
Na kraju tih 1000 godina kad Isus Hrist unisti smrt kao poslednjeg neprijatelja ,predace svu svoju vlast nazad svome Bogu Jehovi.
Tada se pustaju sotona i demoni koji ce opet zavesti mnogo Savrsenih ljudi,u pobuni protiv Jehove Boga,samo ce ovog puta Jehova Bog veoma brzo reagovati i unistiti sve pobunjenike sa sotonom i demonima zajedno,bez cekanja na novih 6000+ godina...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve sto si napisao su nebiblijske trice i kucine.

Osim u jednome.

U pravu si da se ime Lucifer ne spominje u bibliji, vec je to Latinski izraz izveden iz biblijskog izraza "SVETLONOSA ILI SJAJAN"

Ovo se odnosi na njega pre pada.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sve sto si napisao su nebiblijske trice i kucine.

Osim u jednome.

U pravu si da se ime Lucifer ne spominje u bibliji, vec je to Latinski izraz izveden iz biblijskog izraza "SVETLONOSA ILI SJAJAN"

Ovo se odnosi na njega pre pada.
Pa ti nisi procitao cak ni proroka Jezekilja???
Zar ne znas da je Satana bio u Edenskom vrtu,i,pa na Bozjoj svetoj gori kao heruvim???
Ako ne znas da ti postavim stihove???,
pa onda treca i cetvrta tacka ,kako je postao djavo....,neverovatno da nista ne znas...
Ako nikad nisi procitao te stihove ,postavicu ti ih,samo kazi....sa tobom ko sa malim detetom kad uci azbuku od slova A....
Eto pomogoh ti da trazis u knjizi proroka Jezekilja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da ja to sve znam, ali ti ne znas nesto drugo, jer verujes sebi, a ne bibliji.
 
Natrag
Top