Ko je Bog ovog sveta iz 2.Korincana 4:4

Ko je po vama Bog iz 2.Kor4:4?

  • Jehova

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist

    Votes: 0 0,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 0 0,0%
  • Trojstvo

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sta Vi mislite ko je Bog ovog sveta iz 2.Kor 4:4???
Da li je to Jehova Bog??
Mozda je Isus Hrist??
Da nije mozda Sveti Duh???
A sta cemo ako cak i sotona,djavo ima titulu Boga???

2.Korincanima 4;4
4 U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ljudi mogu umisliti da su Bogovi, sto i jeste ideologija okultnih tajnih drustava, a jedna od izjava iz njihovog pera glasi "EVO, U TRENUTKU MOZES POSTATI BOG , DA NEMA TIH DOSADNIH HRISCANA SA SVOJIM TEORIJAMA" Moj poslodavac kod koga sam svojevremeno bio zaposlen pre dosta godina - znao je moje versko uverenje, i stalno je govorio "kakav Bog, ja sam Bog" i razlicite druge gadosti protiv Boga. Kada je oboleo od sloga i zavrsio u bolnici - posecivala ga je jedna Adventisticka vernica koja ga je poznavala , svedocila mu, i on je tada priznao da je pravu sve sto kaze. Od oholog, nadmenog, samuzvisenog coveka - ponizio se, jer je shvatio da nije nikakav Bog. Ljudi tako umisle da su Bogovi na zemlji, sve dok ih ne zadesi neka nevolja, bolest.. i slicno. Ipak, po bibliji bog ovoga sveta je sotona, ali je on tu ideju da i covek moze postati Bog - stvorio jos u raju, rekavsi Evi da ako bude jela plod sa zabranjenog drveta - da ce postati kao Bog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
I ljudi mogu umisliti da su Bogovi, sto i jeste ideologija okultnih tajnih drustava,

Isus je najbolji primjer za to što ljudi mogu umisliti. Jovan tvrdi da je Isus samo čovjek, što će reći da je Isus umislio da je Bog. Po Jovanu su Židovi bili u pravu kad su Isusa "skratili za glavu", jer se on običan čovjek "pravio Bogom".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je najbolji primjer za to što ljudi mogu umisliti. Jovan tvrdi da je Isus samo čovjek, što će reći da je Isus umislio da je Bog. Po Jovanu su Židovi bili u pravu kad su Isusa "skratili za glavu", jer se on običan čovjek "pravio Bogom".
Ne naziva samo Jovan Isusa covekom, vec to cine i drugi novozavetni pisci. Recimo, Petar u delima apostolskim 2 poglavlju 22 stihu, gde okupljenim Jevrejima na pedesetnici kaze "ISUSA NAZARECANINA, COVEKA OD BOGA POTVRDJENOG MEDJU VAMA" Stvar je u tome, da kada se pojedinacne izjave biblijskih posaca izvade iz konteksta ili celine, moze izgledati da su apostoli tvrdili da je Isus samo covek. Ali, kada se uzme celo ucenje biblije, kao i sve izjave proroka i apostola - tada istina da Isus nije samo covek postaje vidljiva. To sto su Jevreji predali Isusa Rimljanima da ga razapnu, i njihovi razlozi za taj cin - to je njihova stvar. Isus je bio vecni Bog koji se rodio u smrtnom telu da bi umro za ljudske grehe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ne naziva samo Jovan Isusa covekom, vec to cine i drugi novozavetni pisci. Recimo, Petar u delima apostolskim 2 poglavlju 22 stihu, gde okupljenim Jevrejima na pedesetnici kaze "ISUSA NAZARECANINA, COVEKA OD BOGA POTVRDJENOG MEDJU VAMA" Stvar je u tome, da kada se pojedinacne izjave biblijskih posaca izvade iz konteksta ili celine, moze izgledati da su apostoli tvrdili da je Isus samo covek. Ali, kada se uzme celo ucenje biblije, kao i sve izjave proroka i apostola - tada istina da Isus nije samo covek postaje vidljiva. To sto su Jevreji predali Isusa Rimljanima da ga razapnu, i njihovi razlozi za taj cin - to je njihova stvar. Isus je bio vecni Bog koji se rodio u smrtnom telu da bi umro za ljudske grehe.

Ne govorim ja o apostolu Jovanu (Ivanu). :) Govorim o ovom ovdje tvom "bratu Jelenašu" - "Jovanu Prezviteru", koji tvrdi da je Isus Krist najobičniči čovjek, i samo čovjek, a ne nikakav Bog. Da ti bude što slikovitije, Jovan Prezviter tvrdi da nema baš nikakve razlike između Isusa i tripe. Kužiš? :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ne govorim ja o apostolu Jovanu (Ivanu). :) Govorim o ovom ovdje tvom "bratu Jelenašu" - "Jovanu Prezviteru", koji tvrdi da je Isus Krist najobičniči čovjek, i samo čovjek, a ne nikakav Bog. Da ti bude što slikovitije, Jovan Prezviter tvrdi da nema baš nikakve razlike između Isusa i tripe. Kužiš? :)

Jovan tvrdi da Isus nema greha. Ni jedan greh nije načinio ali čovek jeste. Biblija nigde ne pominje izraz Bogo-Čovek niti to na bilo koji drugi način dovodi u vezu i zajedništvo. Ne postoji stih jer Isus zaista nije Bogo-Čovek.

Takođe nelogično je da Bogo-Čovek ponese grehe na sebe. Onda je i Bogu pripisan greh..to nije uopšte naivno. Takođe je nemoguće da činimo u ovim slučajevima iznimke pa tvrdimo da je samo deo Isusa umrlo ili na deo Isusa pripisan greh a na drugi ne jer onda razdvajamo delove Isusa a po istoj teologiji to nije moguće jer je u Isusu nerazdvojno dve prirode.

Zato ta teologija, nije moguća samo malo za sada to vidi.

Naravno,ko ovo veruje neću osuditi...niti išta loše mislim o bilo kome. Ovo je moj poziv na preispitivanje ove teološke misli...ko želi naravno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392

Pa verovao sam da i Theos uvek označava Bog pa kad videh da ne kao u citiranoj poslanici korigovao sam stav.
Ne znam šta se postiže citiranjem nekoga sa manje znanja(što ja tada bejah) nasuprot sadašnjem jačem argumentiranju.

Ali dobro.
 
Natrag
Top