Knjiga za preporuku...

Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
od lajosa zilahija kad dusa zamire i samrtno proljece
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
20
Krvavo crveni baron od Kim Njumena takodje je preporucujem, necete pozaliti ako je procitate!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
20

Anno Dracula od Kim Njumena. Preporucujem je svima koji vole vampire, nije tipicna prica o vampirima, , knjga je dobra jer govori o zajednickom zivotu vampira i ljudi...politika, horor i romansa sve u jednoj knjizi...
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2009
Poruka
1
Procitaj Lovca na zmajeve a zatim hiljadu cudesnih sunaca od HALEDA HOSEINIJA
EXTRA SU
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Kur'an :)Sveta islamska knjiga.Prochitala sam je a sada je trenutno i uchim.
Ima dosta knjiga koje sam prochitala jer studiram knjizevnost ali evo jedna mi je ostala u lepom secanju ,,LJubavna Veza,, prelepa je kao da gledash film :)
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
17
Moja omiljena knjiga je bila i ostala Gordost i Predrasude od Džejn Ostin ,preporucujem je iskljucivo zenskoj populaciji na forumu.
Inace vecina ili sva dela Basare, Koelja,Grishama i An Rice su odlicna.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Proročanstvo Romanov- roman američkog pisca Stiva Berija... bavi se poslednjom ruskom carskom porodicom Romanov i tragičnim događajima koji su doveli do njihovog svrgavanja s prestola.
 
Član
Učlanjen(a)
21.07.2009
Poruka
372
Snovi o zabranjenom vocu

Zelite da procitate neku stvarno "zensku"knjigu:


Fatima Mernisi

SNOVI O ZABRANJENOM VOCU


80.jpg


“Izvanredna knjiga, beskrajno dobronamerna. Moralnu strogost ublažava razumevanjem, slikajući veran portret sveta koji malo ko na Zapadu može razumeti.”

Washington Post

"Fatima Mernisi kao da niže ogrlicu od priča očaravajućih poput Šeherezadinih."

Elle

“Rođena sam 1940. godine u haremu u Fesu, marokanskom gradu...” Ovako Fatima Mernisi počinje svoju egzotičnu, raskošnu pripovest o detinjstvu iza gvozdene kapije porodičnog harema. U Snovima o zabranjenom voću ona prepliće vlastite uspomene sa snovima i sećanjima žena koje su je okruživale u mladosti – žena koje su, u nemogućnosti da kroče u spoljni svet, taj svet tkale u svojoj mašti. Snovi o zabranjenom voću je provokativna knjiga o devojčici koja se suočava s tajnom prostora i vremena, pola i seksa u muslimanskom svetu.

Fatima Mernisi ubraja se među vodeće pisce islamskog sveta. Po zanimanju profesor sociologije, predaje na Univerzitetu Muhamed V u Rabatu, Maroko.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Preporuka od mene - Robert Ladlam: Bornova Izdaja, isti pisac: Smrtonosa Vendeta
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
42
Preporuka od mene :
Madjarski pisac Šandor Marai a knjiga je "SVEĆE GORE DO KRAJA".
Zaista je super.
 
Natrag
Top