Knjiga za preporuku...

Član
Učlanjen(a)
22.02.2010
Poruka
1
Za početak pozdrav svim ljubiteljima knjige.Imala bih toliko toga da preporučim, ali ograničicu se na par naslova od kojih na prvo mesto stavljam Tolkinove "Gospodare prstenova" (uz preporuku da se prethodno procita Silmarilion i Hobiti, barem).
"Priča o jevrejinu lutalici", Jeana Dormesona
"Biblija otrovne masline" Barbare Kinsolver
"Dejvid Koperfild" Čarlsa Dikensa.
bice jos.....
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
da se ponovim i ovde, slična je tema...

тридесет година ћутања - наш у заборав гурнути писац стојан живадиновић

књига је јако стара купила сам је за 50 дин на улици. пожутела и раскупусана.

роман је одличан, ради се о томе да се момак заљубљује у разроку жену свог побратима што га доводи до убиства. настаје ћутање које је потрајало 30 година, отуда и наслов. стил врхунски, а по дубини психолошких описа људи, догађаја и карактера, да не претерам много али може се упоредити са достојевским.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
vreme smrti 1 2 i 3 deo...od Dobrice Cosica...zaista ja vanserijski roman...moja preporuka...
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
1295.jpg


4759_B._D._Benedikt.jpg


Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

%7B6797B912-F4EE-4E81-947F-724592D2E6C5%7DImg200.jpg


11.jpg


Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

slika-Grof-Monte-Kristo-Aleksandar-Dima--587606x640.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Pekic-Novi Jerusalim i Vreme cuda,zatim od Selimovica-Tvrdjava.Od kasika Dostojevski-Braca Karamazov i Tomas Vulf-Pogledaj dom svoj andjele.Od novijih pisaca B.Kingsolver-Biblija otrovne masline i Den Simons-Teror.Za ljubitelje politickih trilera Ladlam,Forsajt i narocito G.Grin-Tihi Amerikanac. I za kraj knjiga koja me najvise odusevila u zadnjih par godina S.Lem-Solaris.Ovaj pisac svojim delima,a narocito Solarisom osporava sve teze da je SF laka knjizevnost.Mozda sam subjektivan ali po meni je Solaris jedan od najboljih romana XX veka uopste (a sto se tice SF zanra najbolji bez premca).
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
5
Vec je dosta njih preporucilo knjige koje sam ja imala na umu da preporucim, ali definitno knjige koje treba procitati:
"Kaludjer koji je prodao svoj ferari" - Robin Sharma
"Muskarci su sa marsa, zene su sa venere" - Dzon Grej
"Zabluda o Bogu" - Ricard Dokins
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2009
Poruka
12
Preporuka za čitanje

Davidova carica,
Indija Edžhil

...nezaboravna biblijska priča, ispričana onako kako je do sad nismo čuli...
 
Natrag
Top