Knjiga proroka Malahije

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovanje i pozdrav
svim članovima foruma, svim ljudima dobre volje
pokrenuo sam ovu temu jer vidim da se ovdje na forumu, dakle javno pokušavaju progurati tvrdnje koje nemaju nikakve temelje u Svetom Pismu, Bibliji
tvrdnja koju iznosi izabela da knjiga proroka Malahije piše, govori o papama nije točna
cj9lybv3a967pqr2tecw.png


svi vi možeze sami pročitati o čemu nam piše, govori sam prorok Malahija
a oni koji nemaju još uvijek svoju Bibliju mogu pročitati ovdje i sami shvatiti o čemu se zapravo radi
istina je da prorok Malahija govori o sudnjem danu, ali o papama niti riječi

ntznbnqbivfcvrk9v3h.png


qbxy2lfxd0ltzal9v568.png



to je veliko podmetanje, lukavo i vješto montiranje
za to ne postoji niti jedan jedini dokaz u Svetom Pismu , knjizi Malahije
izabela tebe ovim putem opet opominjem nemoj lažno svjedočiti na bližnje svoje,
jer loše utičeš na druge ljude takvim postupcima i navlačiš kaznu za grijeh
deveta Božja Zapovijed jasno i glasno opominje:
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Spedy, poslednji put te opominjem, ne nazivaj nikoga lažovom. Ako ne izostaviš vrijeđanje iz svoga riječnika, nećeš moći pisati na ovom Forumu.
Kažeš da si pokrenuo ovu temu, jer vidiš da se ovdje pokušavaju progurati tvrdnje koje nemaju nikve temelje u Svetom pismu. Pa ti prvi iznosiš tvrdnje koje namuju nikakvo utemeljenje u Svetom pismu. Tvrdiš da je zvijer u knjizi Otkrovenja Katolička crkva, iako tako ne piše u knjizi koju pominješ, nego je to tvoja interpretacija. Misliš li da je tvoja tvrdnja teža od nečije druge? Nije. Svačije mišljenje ovdje, ima istu težinu.
Možeš, ipak, ovdje iznosti i takva svoja mišljenja i stavove, ali na uljudan način, i ne nazivajući lažovima one druge koji ne misle kao ti.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Uredniče, ovo je sasvim promašena tema. Naravno da me bez razloga optužuje. Moja tema se odnosi na proročanstvo sv. Malahije o kojem se piše u medijima širom svijeta, i u srpskim. Oni koji su učestvovali na temi su razumjeli o čemu je riječ.
Postavila sam je samo zato da se vidi da ima svakakvih priča.

Spedy, koji očito nema namjeru sudjelovati u ozbiljnom razgovoru nego širiti propagandu svojih uvjerenja, u svojoj velikoj žestini nije u stanju ni pročitati o čemu se radi, niti mu je stalo do toga, nego ponavljati, ponavljati, ponavljati jedno te isto....uz pokoji novi uvredljivi dodatak. Samo to zna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne radi se o Malahiji iz biblije. Još jedan dokaz da ne zna gde se nalazi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovani uredniče kako da nazovem nekoga koji pokušava napisati nešto što nije istina ??
buduči da ne piše istinu, kako da to nazovem ??
prvo izgleda to moramo riješiti-definirati
ne vređam ja nikoga, nemam razloga za to, nikakvog
da je zvijer u knjizi Otkrivenje rimokatoličlka crkva, o tome su protestanti pisali odavno
dakle to nije ništa novo, nikakav moj nauk
proroštvo Malahije je zapisano u Bibliji, nema 100 proroka Malahija nego je samo jedan
i kao što rekoh u knjizi proroka Malahije se govori o sudnjem danu, ali o papama rimokatolčke crkve ama baš nigdje
ako izabela ima neki dokaz da to obrani, da pokaže da ja ne pišem istinu
samo naprijed, jedva čekam da to vidim
hvala na razumijevanju

malahija biskup crkve iz 11.st. nije bio nikakav svetac koliko ja znam
jer svet je onaj čovjek koji se trudi poštivati Božji Zakon i pravedan je u svim svojim postupcima
Svet je Bog a čovjek nastoji to postati
Malahija iz Biblije je svet, i to se smatra sveto proročanstvo jer dolazi od Boga
a malahija iz 11.st i još k tome biskup, ne vidim ga kao sveca
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
@spedy pa kako kako? pa kazes taj neko iznosi ne istine, to toi je kao kulturni izraz za lazova
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Prema tradiciji "velike sinagoge" ziveo je nakon proroka Ageja i Zaharije i bio je Nemijin savremenik.
Nema do sada ni jednog pronadjenog podatka o njegovom poreklu i zivotu.
Ipak Malahija je bio revan Bozji sluga,i koristio je Boje ime Jehova u obliku jevrejskog tertragramatona JHVH mnogo puta.
Njegovu knjigu su Jevreji oduvek prihvatali,a takodje i hriscanski pisci jer su na mnogi mestima citirali Malahijine recenice.
Bozje ime je ovde veoma vazna tema.Evo pocetka,doduse po Danicicu.
Malahija 1:6 Sin poštuje oca i sluga gospodara svog; ako sam ja Otac, gde je čast moja? I ako sam Gospodar, gde je strah moj? Veli Gospod nad vojskama vama, sveštenici, koji prezirete ime moje, i govorite: U čem preziremo ime Tvoje
 
Natrag
Top