kloniranje hdd savjet

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
trebam par svajeta oko kloniranja hdd.
cuo sam da to moze ali nisam u praksi se susretao s tim
imam 2 hdd po gb 250

sa hdd1 treba da prebacim komplet sadrzaj zajedno sa sistemom i podatcima na hdd2 koji je formatiran i prazan.
hdd1 je sata disk
hdd2 je ata disk
(sustina price je da treba da zamijenim hdd u racunaru a da sistem pokusam sacuvati, naravno backup bitnih podataka sam uradio za nedaj boze)

imam HIREN'S BOOT CD v15.1 neznam da li bi mi on pomogo ili da mi date neki drugi boot cd sa kojim bih to mogao da uradim
da napomenem da sve to moram raditi bez operativnog sistema
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Ja koristim Acronis true image home za te stvari, jednostavan je za koriscenje. Treba pokrenuti Acronis sa diska izabrati particije koje zelite sacuvati, sacuvati ih, i posle je moguce vratiti kompletne particije u istom obliku. Takodje postoje i drugi programi koji su mozda pogodniji za kompletan disk, kao sto su fillezilla i clonezilla itd...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
pozdrav.
trebam par svajeta oko kloniranja hdd.
cuo sam da to moze ali nisam u praksi se susretao s tim
imam 2 hdd po gb 250

sa hdd1 treba da prebacim komplet sadrzaj zajedno sa sistemom i podatcima na hdd2 koji je formatiran i prazan.
hdd1 je sata disk
hdd2 je ata disk
(sustina price je da treba da zamijenim hdd u racunaru a da sistem pokusam sacuvati, naravno backup bitnih podataka sam uradio za nedaj boze)

imam HIREN'S BOOT CD v15.1 neznam da li bi mi on pomogo ili da mi date neki drugi boot cd sa kojim bih to mogao da uradim
da napomenem da sve to moram raditi bez operativnog sistema

Acronis je tata mata...U principu hdd koji se klonira mora da bude prvi na ploči a onaj na koji se klonira mora biti drugi.....Da su oba sata to bi riješio preko sata konektora ili da su oba ata riješio bi preko džampera.....ali sata na ata vrlo teško...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
aham, nisam to znao za prioritet.ali resicu ja to to mi nebi trebo da bude problem.
Acronis je program koji predpostavljam radi na sistemu. najpogodnije bi mi bilo nesto sto je na cd kao boot i da mi je taj cd privremeno ucita u ram. tako da to sve radim bez sistema ako me razumijete
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
aham, nisam to znao za prioritet.ali resicu ja to to mi nebi trebo da bude problem.
Acronis je program koji predpostavljam radi na sistemu. najpogodnije bi mi bilo nesto sto je na cd kao boot i da mi je taj cd privremeno ucita u ram. tako da to sve radim bez sistema ako me razumijete


Acronis Boot CD se koristi...dakle first boot cd u biosu i udri...
 
Natrag
Top