Klokovanje AMD Athlon ii X2 215 2.7ghz na 3.0,3,3 max?

Učlanjen(a)
14.03.2014
Poruka
11
Kako podesiti parametre u Biosu za njegov normalan rad voltaza,multiplier.. itd?
Hvala unapred:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Koja je maticna, model RAM-a i napajanje, mada sa malim OC-om neces dobiti skoro nista
 
Učlanjen(a)
14.03.2014
Poruka
11
Maticna Asus M2N68-AM SE2
Ram DDR2 800MHZ Kingston
Napajanje ATX midi tower 450w
Sta moze sa ovim da se izvuce ako moze hvala:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Hajde da probamo da ga dignemo na 3.3Ghz, mada je ploca bas losa za OC, nema podesavanja za mnozioce, HT linka i RAM-a, sto moze uticati na nestabilnost, takodje offset nema.
U BIOS idi na Advanced, zatim Jumper free configuration, videces opciju CPU Overclocking, postavi je na Manual, zatim idi na CPU Frequency i postavi vrednost za pocetak 235Mhz, pod Processor Frequncy Multiplier postavi na 13.5, Processor Voltage stavi na +100mV.
Memory Clock ostavi na Auto
Na taster Esc izadji iz tih podesavanja i tamo gde si prvobitno pristupio idi na CPU Configuration, tu pronadji opciju Cool n Quiet i postavi na Disabled, pritisni taster F10 potvrdi podesavanja BIOS-a i vidi kako ce se ponasati, kada pristupis sistemu instaliraj program tipa Prime ili AIDA64 i uradi test CPU-a barem sat vremena pod opterecenjem, javi sta si uradio.
 
Učlanjen(a)
14.03.2014
Poruka
11
Evo to je taj test koliko dugo ga radi ,tj kad cu znati da li je prosao jer nikad nisam radio s ovim programom?
I sa 235 mhz digao ms.png na 3.18 ghz
 
Učlanjen(a)
14.03.2014
Poruka
11
Evo posle sat vremena dizao je procesor na 68C max a pronasao sam na netu da mu je radna max 74 posle toga :smile:.Da li nesto menjati ili ostaviti ovako, odraditi neki test pod igricom jacom preporuka?d.png
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Ako nisi u skorije vreme stavljao pastu na CPU, skini hladnjak, ocisti dobro i stavi novu pastu, a sad probaj ovako, udji u BIOS i skini sa +100mV na +50mV i digni ga na 250Mhz, nije strasna temperatura, problem je sto tvoja ploca nema konkretno podesavanje napona osim nominalnog i po +50 i +100mV overvoltage u slucaju preopterecenja, a mozes cak i da ostavis bez tih dizanja, cisto da vidis kako ce da se ponasa, ako nece da digne bez dizanja ostavi +50mV, dakle slobodno testiraj na 250Mhz tu je na blizu 3.4Ghz i to bi bio max na vazduhu pod uslovom da stavis novu pastu, hajde pa javi.
 
Učlanjen(a)
14.03.2014
Poruka
11
Nebi ga ja terao dalje ostavio bi ga ovako , hladnjak sam skoro cistio ,a pastu za zube samo imam:D.Samo jos ovo da ga stavim sa ovim postojecim dizanjem na +50mV i to je to?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Sto se tice paste, nije skupa, ne moras kupovati neku brendiranu, ona bela je oko 150 dinara.
Mislim kako god hoces, na tebi je da odlucis, do 250 Mhz mozes da ides sa naponom do 1.4V ili do 1.45V koliko iznosi sa tih +50mV, sto je inace u dozvoljenim granicama, dakle nista te ne kosta da probas i ne moze nistra da se dogodi, jer taj CPU koji ti imas je C2 revizija izrade stepping-a i veoma dobro podnosi OC, a i mali je potrosac, inace sam iznenadjen plocom, s obzirom da je low-end kategrorija, pozzz.
Da, ako neces dalje, to je to, s tim sto bi bilo dobro zbog grejanja da probas kako ce raditi bez +50mV, dakle da ostane na Standard, ako nije stabilan, vrati na +50mV i to je to.
 
Natrag
Top