ključ u auta za daljinsko otključavanje

Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
pozdrav ima nekoliko dana sam uzeo auto mercedes w168 2002 godište
i prijašnji vlasnik mi je dao 2 ključa uz auto.
i na jednom radi daljinsko otključavanje ovaj drugi nema baterije ,kontam ok kupiti ću bateriju i tako malo gledam videje po youtubu i shvatim da možda meni fali dio na matičnoj ploči u ovog kluča koji ne radi (slika 1)
taj dio se najbolje vidi evo youtube 21 sekunda videa , i shvatim da ništa ne znači ako kupim bateriju za njega.

i onda najzabavnija stvar otvorim ovaj ključ koji radi i vidim da je netko s ovog mjesta gdje fali nešto zalemio neku žicu da tako valjda zatvori taj strujni krug.
ako meni netko može objasniti što da radim i s prvim i drugim ključem , ovaj prvi koristi žicu i radi ispravno,


WhatsApp Image 2021-12-03 at 18.41.22 (1).jpeg
 

Prilozi

  • kljuc 12.jpg
    kljuc 12.jpg
    139,9 KB · Pregleda: 18
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Prvi servis i tamo se raspitaj. Čini mi se da ga je netko dobro oženio.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
To što ti fali je parče lima sa dve nožice koje prođu kroz te dve rupice i zaleme se. Te rupice su spojene i to je plus pol. Gornji deo tog lima je kao nepovratni zub koji drži bateriju i ima kontakt sa plus polom baterije. Onaj četvorokraki lim u sredini uzima minus pol od baterije. Ima takvih plastičnih postolja za te baterije, pa da se samo skine taj lim i zalemi na daljinski. Očigledno, i parče žice vrši posao ako ima dobar kontakt sa baterijom.bat.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top