Klasična muzika

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629


Pozdrav od Vanje i Sanje, najbolja verzija karmine burane,ali tražimo verziju koju je dirigovao neki Japanac



Seiji Ozawa,car....
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629

Pozdrav od Vanje i Sanje,nije nas bilo duže vreme, imamo probe za završni koncert,i to karmine burana
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629



Na YouTube su izbrisali da kažemo tako onu verziju rapsodije,pa me saletele da je nađem,i da im skinem u MP3 sad ću tražim i Amerikanca,ali Stenlija,iliti plavu ploču.....

Našao Tata kako kaže B side,u ovo ima da uradimo i u MP3 i naravno video,i pozdrav od Vanje, Sanje i naravno tate,i deda je u blizini ali kao spava sluša Geršvina


Ćao za sad i naravno


:give_r:
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.629


Herbert fon Karajan, mislim da je sve rečeno,


Stavila sam ovaj tekst u citatu,sa YouTube,pa ćemo verovatno sutra naći biografiju o Ravelu,ako nepostoji,pa će tata ovaj citat. tamo da posta



Pozdrav svima od mene i Sanje uz jedan veliki :give_r:




Bolero was commissioned by and dedicated to the famous Russian ballerina Ida Rubinstein. Said Ravel to Honneger "..I have written only one asterpiece. That is Bolero. Unafortunately it contains no musica!" He was right for the piece is only a constant repetition (16 times) of a melody in the persistenly kept basic key of C major (except for a few measures at the end). A gradual release of orchestral powers climaxes in the growl of the terrifyng trombone glissandi at the conclusion.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top