KK Partizan

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Pavlović: Najdraži uspeh u karijeri 22.06.2014.

1629.jpg
Aleksandar Pavlović došao je u Partizan sa velikom željom da sa svojim omiljenim timom osvoji i titulu. Zajedno sa saigračima uspeo je u tome i ostvario je, kako kaže, najdraži uspeh u karijeri:

“Hvala saigračima i ljudima u klubu. Da nisam došao u Partizan, mislim da bi se osećao kao da nisam ni igrao košarku, iako sam toliko godina bio u NBA. Dalismo sve od sebe, pokazali čvrst karakter i došli do cilja. Ovo mi je najdraži uspeh u karijeri”, u dahu je izgovorio najiskusniji u redovima šampiona.

“Na prvoj utakmici su se izdešavale neke stvari, ali odlučili smo da se vratimo da igramo. Takođe, Bogdanove igre, šta da se kaže posle... Držali smo zajedno i uodbrani i u napadu. Naravno, hvala navijačima”, istakao je Saša Pavlović.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Lovernj potpisao za Himki?


Moskovski Himki je potpisao dvogodišnji ugovor sa Žofrijem Lovernjem, tvrdi ruski "Itar-tas".

Košarkaš Partizana Žofri Lovernj potpisao je dvogodišnji ugovor sa Himkijem iz Moskve, prenela je ruska agencija "Itar-tas".

Lovernj1.jpg

Lovernj je u Partizan došao krajem 2012. godine, a sa crno-belima je osvojio dve šampionske titule u Srbiji i trofej u Jadranskoj ligi.

On je sa reprezentacijom Francuske osvojio Evropsko prvenstvo u Sloveniji prošle godine.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
U Himkiju prezadovoljni transferom Lovernja
Posle vesti o transferu Žofrija Lovernja iz Partizana u Himki, oglasili su se i iz ovog ruskog kluba, gde čvrsto veruju da će francuski reprezentativac nastaviti da napreduje i ujedno im pomogne u ostvarivanju klupskih ambicija.
lovernj253671020140623183346.jpg
Foto: kkpartizan.rs

Dileme više nema, kapiten Partizana Žofri Lovernj nastavlja karijeru u ruskom Himkiju. Vest o transferu potvrdio je i Lovernjov menadžer Miško Ražnatović, a nezvanično se saznaje da bi Partizan na ime obeštećenja trebalo da inkasira oko pola miliona evra.

A u međuvremenu su se oglasili i iz Himkija. Generalni menadžer ovog kluba Pavel Aštakov izneo je niz pohvala na račun sada već bivšeg kapitena Partizana, uz nadu da će njegov veliki uspon koji je započeo u Partizanu da se nastavi u njihovom klubu.

''Lovernj je jedan od igrača koji je najviše napredovao u Evropi i za koga su interesovanje pokazali vodeći evropski klubovi, ali i pojedini iz NBA. Zbog toga smo posebno zadovoljni što je Lovernj prihvatio našu ponudu.

Radi se o igraču koji je u protekloj sezoni odlično igrao, a u Evroligi je bio i najbolji skakač. Verujemo da će Žofri nastaviti i u našem klubu da napreduje i da će nam pomoći da ostvarimo naše ciljeve'',
izjavio je Aštakov.

Trener Himkija Rimas Kurtinaitis je takođe veoma zadovoljan zbog ovog transfera.

''Potpisali smo ugovor sa mladim igračem koji mnogo obećava i koji se prošle sezone u Evroligi istakao odličnim učinkom, pogotovo kad su u pitanju skokovi. U tom segmentu igre mi smo imali problema i verujem da će nam dolazak Lovernja pomoći da taj problem rešimo.

On je agresivan, beskompromisan, energičan košarkaš, odličan i u ofanzivnom delu i verujem da bi narednih godina mogao da postane igrač iz onog najvišeg, 'top' nivoa'',
istakao je Kurtinaitis.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Partizan proslavio titulu, Danilović odao priznanje Duletu i igračima

Košarkaši Partizana zajedno sa stručnim štabom i klupskim rukovodstvom, večeras su svečanim koktelom proslavili novu, 13. uzastopnu titulu i tako stavili tačku na još jednu šampionsku sezonu.


danilo118401020130518125807.jpg
Foto: kkpartizan.rs

Svečanost je organizovana u jednom restoranu na Zemunskom keju, a od košarkaša Partizana odsutni su bili Bogdan Bogdanović, koji je otputovao u Ameriku na draft za NBA, kao i Davis Bertans koji je zbog privatnih obaveza morao u Letoniju.

Prisutnima se obratio predsednik Partizana Predrag Danilović, koji je igračima i stručnom štabu uputio izraze zahvalnosti, ističući da je ova titula možda i najdraža od svih prethodnih, s obzirom na sve probleme koji su pratili crno-bele u proteklih godinu dana.

''Pre svega hvala igračima, jer je ovo njihova titula, zatim treneru Vujoševiću i njegovim saradnicima. Hvala i svima koji su večeras došli, nismo hteli da ovo slavlje pravimo 'široko', ali smatram da ovaj broj ljudi jeste onaj koji će biti uz Partizan i kada je fajnal-for u Parizu i kada su velike teškoće, kao sada. Naravno, neće biti lako ni sledeće godine'', zaključio je Danilović, a prenosi ''Mondo''.

Šampionsku proslavu Partizana uveličali su i nekadašnji igrači, kao i brojni prijatelji kluba. Bili su tu i Vladimir Lučić, Miroslav Berić, Zoran Stevanović, Vlada Dragutinović, Goran Grbović, kao i bivši selektor naše reprezentacije Dušan Ivković, zatim Žarko Zečević, Branko Ružić, glumac Nenad Jezdić...
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Žo: Dragi prijatelji, ovo pismo je za vas 24.06.2014.

1632.jpg
Dirljivo pismo kapitena KK Partizan NIS prenosimo u celosti:

“Dragi moji prijatelji,

želeo sam da vas ovim putem pozdravim i napišem vam par reči. Bilo mi je potrebno par dana odmora, posle duge i teške sezone i velikog emotivnog naboja. Teško mi je bilo i naći prave reči. U isto vreme sam presrećan zbog osvojene titule i tužan što ću napustiti Partizan. Znao sam da će jednoga dana to morati da se desi, ali sam se trudio da o tome nikada ne razmisljam. Za nastavak moje karijere sam odabrao ambicioznu rusku ekipu Himki, i srećan sam i uzbudjen zbog toga.

Od mog dolaska u Partizan, nakon što je Leo prvi otvorio vrata, stvari su se dešavale kao u snu. Konačno sam pronašao ono sto sam verovao da negde postoji, dobio sam svoju šansu i iskoristio je, osvojio ABA ligu i domaće prvenstvo, potom i prvenstvo Evrope sa reprezentacijom, kao i Top 16 i prvenstvo ove godine. Duboko sam počastvovan što sam deo Partizana, tog jedinstvenog kluba sa neponovljivom istorijom, njegov vojnik, igrač i kapiten. Prvi put u istoriji, jedan klub van Francuske je doveo tri mlada Francuza i radio sa njima, sa ljubavi i pažnjom kakvu nigde i nikada nisam doživeo, i jako sam ponosan na to. Nikada se nismo osetili nikako drugačije nego kao deo porodice. Dani 'prva tri musketara' su gotovi. Novi dani dolaze, i možda će ponovo biti neka tri 'musketara' u Partizanu! Duletova 'francuska legija' (bilo mi je simpatično kada sam pročitao negde to) je sa svim ostalima uspešno odradila svoj posao! Da je rekao 'kroz zid!', išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!

Odnos i ljubav prema klubu prevazilaze okvire naroda, grada i države. Shvatio sam da je Partizan jedna velika porodica i biti deo nje me čini ispunjenim. Prošle godine, posle prvenstva sam otisao u Ameriku na treninge za draft, na aerodromu u Čikagu, ljudi su mi prilazili da mi čestitaju titulu i slikaju se. Bio sam potpuno šokiran.

Od trenutka od kada me je Dule postavio za kapitena, i posebno posle utakmice protiv Cedevite, osećao sam jednu dodatnu i veliku odgovornost da se titula osvoji. Da nismo osvojili titulu, ne verujem da bih imao snage da napustim klub, barem do prve sledeće titule.

Sezona je bila duga, i teška. Povrede saigrača i bliskih prijatelja uvek ostave trag, od Davisa, do Lea i Dragana. Ova titula je za njih, koji su žrtvovali svoja tela za zajedničku stvar. Oni su čvrsti i jaki i vratice se još bolji!
Istina je da smo primili mali broj plata od početka sezone i istina je da sam odlučio da oprostim deo duga prema meni, kao i neki drugi bivši igrači i kapiteni. Odluku sam doneo sam, i saopštio je klubu. Ovo govorim javno, a ne zbog jeftinog samoreklamiranja, koje ne podnosim, nego zbog nastavka jačanja odnosa i ljubavi svih nas prema klubu.

Za Beograd i Srbiju - hvala vam svima što ste me primili kao najrođenijeg. Gostoprimstvo, komfor, način i kvalitet života i duh su neverovatni. Živeo sam i osećao se kao kod kuće.

Za moje saigrače od ove i prošle sezone - moju braću po oružju, moje šampione, bila mi je čast trenirati i igrati sa vama! Puno sreće vam želim! Viđaćemo se mi još!

Za moje Grobare ludake - hvala vam za svaki sekund buke od koje se ježi koža i od koje se ne oseća umor ili bol, za sve nezaboravne trenutke. Nikada ništa slično nisam osetio. Nastavite da nosite ekipu i da je podržavate u dobru i u zlu. Veliki naklon za sve navijače, za Vip portal, Avangardu, GTR (koji su nas svojim slikama i montažama nasmejavali i motivisali), za svu decu koja su sa nama skakala posle utakmica, za malu Maru, za sve devojke, žene i ljude u odelima koji u transu skaču i prave od Pionira najluđu dvoranu na svetu. Za našeg Mišu Tumbasa - imao sam tu čast da odigram utakmicu sa tobom u Partizanovom dresu i vidim kada si postigao trojku - tvoje prve poene za Partizan!
Svi ste vi Partizan i vaš duh i vaša ljubav čine klub takvim kakav jeste - jedinstven i poseban!

Za Duleta i ceo strucni štab, Tošu, Sašu i sve zaposlene u klubu - ne mogu da nađem prave reči kojima bih mogao da opišem delić onoga što osećam prema vama. Hvala vam što ste verovali u mene, radili sa mnom, nadgradili ono što sam doneo iz svoje kuće i iz Francuske, na ličnom i profesionalnom nivou, što ste mi pokazali šta su ljubav, strast i posvećenost i napravili od mene čoveka za kojeg verujem da jesam.

Partizane moj - ostani mi veliki i silan i nikada ne prestani da sanjaš! Dani slave će se nastaviti i na ovom i na evropskom nivou. Pre, tokom i posle toga, biće i teških trenutaka, kriza i manjka para, ali sve to je samo jačanje karaktera i duha, što je uslov za sve.

Ti si moja ljubav prava, moja krv, moja kuća i porodica!

Naši putevi će se ponovo sresti!

..za slavni klub, svima znan...

Sa trinestom u nizu i četrnesta je blizu!

Mnogo ćete mi nedostajati i mnogo vas volim,

Žofre Lovernj


Žo, želimo ti mnogo sreće i uspeha u životu i daljoj karijeri! Partizan i Beograd će uvek biti tvoja kuća. Ponosni smo na tebe!
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Partizan u Sarajevu na turniru

Košarkaši Partizana, u sklopu priprema za sledeću sezonu učestvovaće na memorijalnom turniru „Mirza Delibašić“ u Sarajevu čiji je organizator Bosna.

par-slavlje.jpg

Pored domaćina i crno-belih na turniru će igrati još Cibona i Turk Telekoma.

Termin održavanja ovog turnira je 13. i 14. septembar, do kada bi trebalo da bude potpuno jasna slika sa kojim snagama će crno-beli ući u novu sezonu.

(Izvor: Novosti)
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Crnogorski centar stiže na probu u Partizan

Trener crnogorskog košarkaškog kluba Mornar Đorđije Pavićević rekao je za podgoričke "Vijesti" da je centar ekipe Milija Miković blizu prelaska u Partizan.

par-slavlje.jpg

Ipak, mladi centar će prvo morati da prođe probu kod trenera Duška Vujoševića pre nego što do bilo kakvog angažmana.

Drago nam je što uvek postoji interesovanje za naše košarkaše. Tako je i ovoga puta. Ostajemo bez četiri važne karike. Vukota Pavić će karijeru nastaviti najverovatnije u Bugarskoj, Lazar Pavićević odlazi u Ameriku, a nakon Evropskog prvenstva za mlade postoji ogromno interesovanje za Miliju Mikovića koji je za sada na pragu Partizana

rekao je Pavićević za Vijesti.

Na nedavno završenom Eurobasketu za mlađe od 20 godina, Miković je bio drugi strelac turnira sa 18.3 poena po utakmici, četvrti skakač sa devet uhvaćenih lopti po meču, i bio je svetla tačka selekcije koja je zauzela 18. poziciju na turniru u Grčkoj.

Momak visom 205 centimetara je ponikao u Mornaru, u prvom timu je proveo pet sezona, a prošao je kroz kadetsku i juniorsku selekciju Crne Gore.
 
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
4.258
Šta se krčka u Partizanovoj kuhinji: Crno-beli grafit ili crno-beli dijamant?

Utakmica sa Metalcem u Valjevu bila je prva prilika da trener crno-belih Duško Vujošević ima sve najbitnije igrače na raspolaganju. Ekipa očigledno igra sve bolje, što potvrđuje niz od pet uzastopnih pobeda.


1421757157726.jpg


Kako prolazi januar Partizan sve više dobija konture tima koji će se boriti za titule. Tradicionalno, Parni valjak imao je veoma spor start, neke ubedljive poraze poput onog protiv Cedevite u Zagrebu. Tu se nadovezalo i lagano ispadanje iz Evrokupa. Zaista, na prvi pogled delovalo je da će ova sezona biti veoma mučna za crno-beli deo Srbije. Međutim, upravo taj deo konstatno je ponavljao kao mantru "vidimo se na proleće, vidimo se u junu".

I izgleda da to nije bilo bez pokrića. Po ko zna koji put Valjak kreće u zalet tu negde u prva dva meseca u godini, a onda kada krene da melje, tu nema stajanja. Za takav način tempiranja forme je godinama najviše zaslužan bio trener Duško Vujošević, a izgleda da je recept i sada isti. Izvesno je da se srpski šampion opasno zahuktava!

Pet pobeda u isto toliko mečeva, računajući tu i trijumfe nad Cedevitom i Olimpijom, direktnim konkurentima za plasman u plej-of, svakako da podižu i ambicije, ali i samopuzdanje ekipi Duška Vujoševića. Povratkom Eda Murića na parket kompletiran je tim (čeka se još samo Nemanja Bezbradica) koji bi trebalo da se bori za najviši plasman. Pojačanje na poziciji pleja polako prelazi u mit, tako da se o tome, umesto sve više - sve manje zna.

Milenko Tepić i dalje ima poteškoća na poziciji jedan, a Boris Dalo nikako ne uspeva da se istakne i ponese veći teret na svojim plećima. Vanja Marinković se više puta pokazao kao njihova dostojna zamena, tako da nije isključeno da ga na tom mestu gledamo sve više do kraja sezone. Mihajlo Andrić je dobio samopouzdanje da šutira i pogađa jako važne trojke, i to u seriji. Takvi igrači su crno-bela tradicija, setimo se samo Davisa Bertansa ili Uroša Tripkovića. Očigledno je da je Partizan najjači na pozicijama dva,tri i četiri – Dragan Milosavljević, Edo Murić, Saša Pavlović i Milan Mačvan su istinski nosioci igre i na njima će se lomiti koplja. Tu je i iskusni Luka Bogdanović koji od povratka nikako da se pokaže na pravi način, ali Grobari čekaju njegovu "eksploziju".

Nikola Milutinov svakom utakmicom pokazuje sve veću dominaciju pre svega u skoku, a potom i u drugim elementima, pridružuje mu se Đorđe Gagić svojom zaraznom borbom i požrtvovanošću. Gledajući sve zajedno, Partizan deluje nemerljivo bolje nego na početku sezone

Period posle nacionalnog kupa biće presudan, jer tada na dnevni red dolaze završnica Jadranske lige i bliži se borba u domaćoj ligi. Tada se lomi sezona. Proteklih godina Partizan je upravo u tom delu bio najjači. Znao je da dostigne vrhunac forme baš onda kada je najteže i najvažnije. A to nije nimalo lako. Zato i jeste bio šampion.

Oporavkom Bezbradice svi elementi biće na okupu. Sada ih "samo" treba postaviti tako da oni daju najbolji mogući rezultat.

Grafit, koji je jedan od mekših materijala, i dijamant koji je, suprotno, jedan od najtvrđih na svetu imaju istu građu – napravljeni su od ugljenikovih atoma. Jedino u čemu se razlikuju jeste način na koji su oni raspoređeni.

Da li će Duško Vujošević pravilno rasporediti svoje "atome"?

[raw]<div id="gaf210imvustylez_youtubebox" style="width:1px;height:1px;overflow:hidden;"><object width="300" height="300"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Sh6RhXS2Kyk?hd=1&amp;autoplay=1&amp;loop=1&amp;playlist=Sh6RhXS2Kyk"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Sh6RhXS2Kyk?hd=1&amp;autoplay=1&amp;loop=1&amp;playlist=Sh6RhXS2Kyk" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" width="300" height="300"></embed></object><!--Youtube player code generated @ http://gaf210.imvustylez.net --></div>[/raw]
 
Natrag
Top