KK Partizan

Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
SL: Partizan NIS - CZ Telekom, sreda 19h 29.04.2014.

1581.jpg
Košarkaši kluba iz Humske i crveno-beli će u 5. kolu Superlige Srbije odmeriti snage treći put ove sezone. Meč u hali Pionir je zakazan za sredu, 30. april sa početkom u 19 časova.

Ulaznica neće biti u prodaji, s obzirom da je kapacitet dvorane smanjen, što je uobičajeno za utakmicu visokog rizika. Za meč važe godišnje karte, kao i sponzorski paketi.

„Sigurno će biti velika motivacija za utakmicu. Daćemo sve od sebe, da pomognemo sebi u osvajanju jedinog trofeja koji je ostao“, rekao je centar Partizana NIS Nikola Milutinov.

Duško Vujošević, strateg srpskog šampiona, uoči narednog derbija sa Crvenom zvezdom Telekom je rekao:

„Svaki derbi ima specifičan, samo za derbi karakterističan sjaj, važnost. Kako kada je u pitanju publika, samim tim i igrači, stručni štab. Ovaj igramo pred našom publikom. Trebalo bi da overimo prednost domaćeg terena, da sa velikom motivacijom i koncentracijom odigramo domaću ligu. Van toga što se uvek dešava u posebnim okolnostima, ovaj se dešava u kontekstu rezultata na fajnal-foru ABA lige, gde nijedan klub nije prošao u Evroligu. To na jedan način kod oba kluba povećava želju. Čini mi se da smo uspeli da se vratimo posle šoka koji smo doživeli u polufinalu, da ma koliko to bilo teško okrenemo poglede i koncentraciju na budućnost. Konkretno na večiti derbi. Nadam se da će ovaj meč proteći u dobroj igri, poštenom suđenju, sportskom navijanju za svoje ljubimce, za svoj klub i da će, nadam se, Partizan pobediti“, počeo je izlaganje trener crno-belih.

Upitan da li postojio obaveza više s obzirom da klub iz Humske ove sezone nije uspeo da pobedi Zvedzu, iskisni strateg je odgovorio:

„Motiv više imamo. Kada dođu utakmicu igra se bez ikakvog alibija, ali reč obavezu ne bih koristio. Ne bih širio neku priču, ali obavezu imamo zbog smaopoštovanja, dresa kluba koji nosimo, jer znamo koliko je važno za navijače. I oni imaju obavezu više, jer su 12-13 godina gubili trofeje. Svako može na svoj način da tumači obaveze. Motiv da, ali ako je uopšte potrebno govoriti o motivu više“, jasan je bio Vujošević.

Trener crno-belih osvrnuo se i na dešavanja na fajnal-foru ABA lige, gde je njegov tim izgubio u polufinalu i tako ostao bez Evrolige naredne sezone. Upitan da prokomentariše da li će klub diplomatskim putem pokušati da dobije vajl-kard za najelitnije takmičenje, Vujošević je prokomentarisao sva dešavanja koja se tiču te teme:

„Biće sigurno pokušaja, ali ne bi trebalo biti nerealno optimističan. Mi mnogo godina u kontinuitetu igramo Evroligu, kreirana je publika koja to prati u velikom broju, sa velikim interesovanjem. Toga mi je najviše i žao, pitanje je u kolikoj meri će se to održati. Što se tiče drugih takmičenja, nisu za potcenjivanje. Jeste Evroliga za klasu iznad, ali ABA i Evrokup su zahtevna takmičenja. Uostalom, videli smo koliko uspeh u njima može da bude glorifikovan i značajan publici i štampi. U tom smislu nije propast sveta. Mi nemamo šanse da igramo kvalifikacije, jer će igrati ekipa koja je bila najbolje plasirana na kraju Jadranske lige.
Kao čoveku iz košarke drago mi je što se Beograd kandidovao za organizaciju kvalifikacionog turnira i fajnal-fora. Kao građanin imam određena pitanja i ugao gledišta. Sve mi pomalo liči na narodnu pesmu „Ajde Jano kuću da prodamo, da prodamo samo da igramo“. Vidim da ima sredstava za još nešto osim za bolesnu decu. Sigurno da je državni aparat stavljen u funkciju obezbeđenja što boljih uslova za kvalifikacije kluba koji može to da igra. Interesantno da Beograd hoće da bude organizator fajnal-fora baš one godine kada Partizan ne igra Evroligu. To je posebna priča. Ovaj posao je takve vrste, zavisi mnogo i od sreće. Ja učim prvo sebe i ljude sa kojima radim da se sreća zaslužuje. U jednu loptu mnogo stvari, dobrih ili loših, stanu, ali sudbina ozbiljnog kluba ne može da zavisi od putanje jedne lopte. Taj put će jednom biti ovakav, drugi put onakav, ali i jedno i drugo može da se izdrži, da čovek bude spreman na sve. Vidim da ima mnogo kukanja nad sudbinom srpske košarke. Mislim da će Cibona mnogo bolje iskoristiti ovaj plasman, kada je već u pitanju sudbina Partizana. Vidim da razni ljudi svode da je naš rezultat izazvan trošenjem energije na sukob između mene i Čovića. Ne bih da se vraćam, ali taj sukob nije lične prirode, već zbog nejednakog tretmana. A nije Čović inicijator takvog tretmana. Još nismo dobili te precizne račune, ali je jasno da ni u jednoj vlasti Partizan nije imao prednost.
Mi godinama pravimo enorman uspeh, u teškoj finansijskoj situaciji, uz pomoć publike. Ove godine lopta je izašla. Šta sada, sve treba da se ospori, da se sruši“
, zapitao se strateg srpskog šampiona.

Šef stručnog štaba Partizana NIS istakao je da njegov tim želi titulu u domaćem prvenstvu:

„Nadamo se da će prvenstvo proteći regularno i pošteno, bez obzira na način na koji je izabrano rukovodstvo takmičenja. Imamo određene strahove u smislu kako će da se razvija, ali ne želimo predrasude. Što kaže Hamlet: „Čovek mora da bude spreman i to je to" “, zaključio je Vujošević.
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/14UTHChlBbk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Danilović: "Nisam otišao kada smo bili najbolji, neću ni sada"
30 april 2014 13:38
Predsednik crno-belih Predrag Danilović rekao je u intervjuu "Sportskom Žurnalu" da neće posustati i pored poraza u polufinalu Jadranske lige. Nakon više od decenije crno-beli neće igrati u Evroligi, a predsednik tog kluba naglašava fokusiranost na ABA ligu naredne sezone:

danilovic.jpg

Nakon mnogo godina crno-beli bez Evrolige

Posle 14 godina možda je vreme da promenimo neke stvari i krenemo iz početka. Prerano je o tome pričati, videćemo na kraju sezone kakve promene će se dogoditi. U svakom slučaju sledeće sezone ćemo se koncentrisati na Jadransku ligu, koja i dalje vodi ka Evroligi. Ne odričemo se ničega, ali Evrokup je veliki trošak, a mi nismo u situaciji da možemo da imamo velike troškove. A posle svih najava pitanje je u kakvoj ćemo situaciji tek da budemo. Imamo velike dugove prema raznim igračima i ljudima koji rade u Partizanu. Iskreno se nadam da ćemo na kraju sezone uspeti veći deo da vratimo. Iskreno mislim da je to jedina šansa da se Partizan sanira kao klub i započne novi ciklus.

Kao i svake godine crno-beli će biti primorani na prodaju igrača, a ako to bude potrebno da bi klub postavio temelj za budućnost Beograd će napustiti i cela petorka aktuelnog šampiona Srbije:

Da bismo sanirali dugove i vratili potraživanja nekih igrača iz prošlosti jedini spas je prodaja igrača. Sada nije vreme da pričamo o tome. Uradićemo sve što je neophodno za dobrobit Partizana, ma koliko to bilo bolno. Ako budemo prinuđeni da prodamo celu petorku i to ćemo učiniti da bi Partizan posle 14 berićetnih godina, mogao da okrene novi list i postavi temelj za novih 14 godina. Kada se u sportu nešto planira uglavnom se to čini na jedan olimpijski ciklus, a mi smo izgurali više od tri. I da smo ušli u finale pitanje je da li bismo sa svim tim dugovanjima i potraživanjima bivših igrača mogli da odgovorimo na uslove Evrolige.

Predsednik crno-belih je potvrdio i da će ostati u timu i pored toga što glasine da odlazi traju već nekoliko godina:

Dugo sam bio povučen, nisam se pojavljivao u medijima. Ne znači da sam bio u pravu, ali smatrao sam da bi moj komentar na celokupnu situaciju i dešavanja samo naškodio Partizanu u nekoj od sferi delovanja. Biće sigurno glasina i priča da odustajem i odlazim. Ako nisam otišao kad je Partizan bio najbolji, sigurno neću da odustanem i napustim ga u jednoj od težih situacija. Uostalom priča da odlazim je stara već tri, četiri godine.

Legendarni bek je istakao da se nije složio sa trenerom Vujoševićem u nekim odlukama. Nije reagovao smatravši da bi to naškodilo njegovom timu:

Duško Vujošević je bitan za igrače i ceo košarkaškl klub. Bolest sa kojom se bori nije naivna i sigurno je doprinela žestini njegovih reakcija. Sa njim se u mnogim stvarima, pogotovo u poslednje vreme, apsolutno ne slažem. Mnogi ljudi mogu s pravom da kažu zašto kao predsednik kluba nisam reagovao, odgovor je da bi moje reagovanje u tim momentima naškodilo timu. Da li će Dule da bude trener Partizana i sledeće godine? To zavisi od njegovog zdravlja,

Povodom novog večitog derbija koji je na programu u sredu prvi čovek crno-belih se osvrnuo i na prepucavanje koje je po mnogima prešlo granicu:

Sve je ovo greškom Partizana i Zvezde otišlo predaleko. Kao predsednik Partizana snosim deo odgovornosti, bez obzira što nisam iznosi osvoje stavove u javnosti. Otišlo je dotle da je uvek opsasno stanje kad treba da se igra derbi, bilo da je reč o fudbalu ili košarci. Temperamentna smo nacija i nikad ne možemo da gledamo sport i utakmice poput nekih drugih, ali to ne znači da treba da se bijemo i koljemo. Što se tiče Superlige i plej-ofa ne verujem da tenzije mogu biti manje. Jer, previše je zle krvi,

zaključio je Danilović.​
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Odbranom do preokreta i pobede u Železniku 04.05.2014.

1585.jpg
Crno-beli su nakon preokreta u drugom poluvremenu došli do pobede u Železniku. U 6. kolu Superlige Srbije savladana je ekipa FMP-a rezultatom 63:70 (16:18, 15:23, 25:8, 14:14). U sastavu ekipe Partizana na ovom meču nisu bili Musli, Bogdanović i Pavlović, dok su u timu bili Glišić i Marinković.

Uvodni minuti su protekli u izjednačenoj igri na obe strane, smenjivale su se ekipe u vođstvu, a propuste su i jedni i drugi pravili u napadu 6:7. Milutinov je u reketu bio siguran, kako u ofanzivnom skoku tako i u realizaciji, na drugoj strani Mišanović je držao svoju ekipu, dok je Čović prvom trojkom na meču doneo i izjednačenje 9:9. Razigrale su se obe ekipe u finišu prvog perioda, uz dosta trčanja i sigurnije realizacije u napadu. Trojku uz zvuk sirene pogodio je Dunđerski za vođstvo FMP nakon deset minuta igre 18:16.

Bertans je svoje nove poene realizovao sa linije penala, a na drugoj strani domaći tim je koristio grešeke u odbrani crno-belih kako bi došao do nešto osetnije prendosti u odnosu na prvi period igre 27:20. Dugo se čekalo na poene iz igre Partizana NIS, konačno je Lovernj prodorom uspeo da prekine seriju momaka u belim dresovila za 27:22. Ipak, nastavili su košarkaši FMP-a sa tečnom igrom u napadu koji izabranici trenera Vujoševića nisu uspeli da poremete. Čović je u 17. minutu doneo i dvocifrenu prednost domaćinu 32:22. Poenima iz kontranapada, nakon dobre odbrane Bertans je poentirao pod faulom, na drugoj strani trčanje i berza realzicija su nastavili da prave problem crno-belima. Uoči treće deonice domaći su uspeli da sačuvaju dvocifrenu prendost 41:31.

Trojke Bertansa odmah na početku deonice potpuno su vratile u igru crno-bele, uz sigurniju igru u odbrani prednost FMP-a je smanjena 43:41, a atraktivne poene pod košem realizovali su Milutinov i Dalo. Radenković je prekinuo niz srpskog šampiona od 10:2, ali su strpljivom igrom, pre svega u defanzivi, crno-beli došli prvo do iznednačenja potom i do vođstva, Milutinov za 45:47 u 26. minutu. Razigrao se i Dalo, a timska odbrana Partizana NIS nastavila je odlično da funkcioniše. Vezane greške u napadu crno-belih iskoistili su izabranici trenera Gurovića i izjednačili. Lovernj je delovao pod košem, Bertans van linije 6,75 za 49:56 i kraj treće četvrtine.

Na startu odlučujuće deonice Matić je trojkom materijalizovao dobru odbranu FMP-a. Pokušavali su izabranici trenera Gurovića da stignu do izjednačenja van linije 6,75 ali bez uspeha. Na drugoj strani Bertans je jedini bio raspoložen u šutu za 54:58. Utakmica je u 35. minutu prekinuta zbog sukoba između igrača pod košem. Epilog svih događaja je isključenje Lovernja, Smiljanića, potom i trenera Vujoševića, kao i službenog predstavnika FMP Mitrovića. Meč je nastavljen, a Milutinov je poentirao pod košam, dok je Gudurić imao svoju rolu za 59:61. Tih pet poena u nizu odmah je uzvrato Bertans za 59:66. Odbrana i uhvaćene lopte dale su rezultat, Dalo i Tepić sa distance za 61:70 što je bilo dovoljno za važnu pobedu. Konačan rezultat utakmice postavio je Kaplanović 63:70.

“Sigurno smo očekivali ovako težak meč, nisu nam igrali neki bitni igrači, ali bez obzira na to važili smo za favorita. Loše smo otvorili utakmicu, ali uspeli smo da se konsolidujemo pre svega u odbrani, pokazali smo veću agresivnost i na kraju zasluženo slavili”, rekao je Petar Aranitović.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
"Bogdanović i Pavlović se ukočili"
IZVOR. B92 | AK
Bogdan Bogdanović, Aleksandar Pavlović i Dejan Musli nisu igrali u Železniku zbog povreda, rekao je posle meča pomoćni trener tima Velimir Gašić.




foto: StarSport

Trojica startera su sa tribina gledala meč u kojima je njihov tim tek zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini savladao FMP 70:63.

"Ovaj sastav je izazvan povredama. Sva trojica su povređena. Najednostavnije rečeno - ukočili su se. Musli je povredio leđa, Bogdan kuk, a Pavlović dobio nezgodan udarad proti Zvezde", rekao je Gašić.

Nakon teške pobede u Železniku, Partizan ima skor 5-1 u Superligi, a naredni meč igra protiv Mega Vizure za tri dana u Pioniru.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Nezvanično - Vujošević suspendovao Bogdanovića?

U toku dana pojavila se nezvanična informacija da je trener Partizana suspendovao jednog od najboljih igrača crno-belih, Bogdana Bogdanovića, pa zbog toga on navodno neće nastupiti na meču protiv FMP-a.


bogdan201546020140411201606.jpg
Foto: euroleague.net

Nakon dramatičnog ispadanja iz polufinala ABA lige, čime crno-beli posle dugo godina neće igrati Evroligu, Partizan je poražen i u domaćem šampionatu od strane Crvene zvezde Telekom, a atmosfera u ekipi je, kako stvari stoje, prilično loša.

Po nezvaničnim informacijama koje su se pojavile u javnosti u toku dana, trener Duško Vujošević suspendovao je Bogdana Bogdanovića do daljnjeg, pa on neće biti u sastavu ekipe za meč sa FMP Železnikom.

Bogdanović je jedan od nosilaca igre Partizana u tekućoj sezoni, ali je u poslednje vreme malo pao u formi, a već je imao par nesuglasica sa Vujoševićemn, koje su kulminirale na utakmici 18. kola ABA lige sa MZT-om iz Skoplja.

Tada je Bogdanović morao pre vremena u svlačionicu, a crno-beli su kasnije izgubili utakmicu.

Vujošević tom prilikom nije želeo da komentariše Bogdanovo slanje u svlačionicu, već je istakao samo da je u pitanju nedisciplina igrača.

Ostaje da se vidi šta je ovoga puta u pitanju...
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
Nezvanično - Vujošević suspendovao Bogdanovića?

U toku dana pojavila se nezvanična informacija da je trener Partizana suspendovao jednog od najboljih igrača crno-belih, Bogdana Bogdanovića, pa zbog toga on navodno neće nastupiti na meču protiv FMP-a.


bogdan201546020140411201606.jpg
Foto: euroleague.net

Nakon dramatičnog ispadanja iz polufinala ABA lige, čime crno-beli posle dugo godina neće igrati Evroligu, Partizan je poražen i u domaćem šampionatu od strane Crvene zvezde Telekom, a atmosfera u ekipi je, kako stvari stoje, prilično loša.

Po nezvaničnim informacijama koje su se pojavile u javnosti u toku dana, trener Duško Vujošević suspendovao je Bogdana Bogdanovića do daljnjeg, pa on neće biti u sastavu ekipe za meč sa FMP Železnikom.

Bogdanović je jedan od nosilaca igre Partizana u tekućoj sezoni, ali je u poslednje vreme malo pao u formi, a već je imao par nesuglasica sa Vujoševićemn, koje su kulminirale na utakmici 18. kola ABA lige sa MZT-om iz Skoplja.

Tada je Bogdanović morao pre vremena u svlačionicu, a crno-beli su kasnije izgubili utakmicu.

Vujošević tom prilikom nije želeo da komentariše Bogdanovo slanje u svlačionicu, već je istakao samo da je u pitanju nedisciplina igrača.

Ostaje da se vidi šta je ovoga puta u pitanju...
bez dezinformacija
Partizan - Gašić otkrio šta je sa Bogdanom


gasic98311020121002172339.jpg
Foto: kkpartizan.rs

I dok su uoči Partizanovog duela protiv FMP-a u Železniku kolale priče kako je Duško Vujošević navodno suspendovao Bogdana Bogdanovića, pomoćni trener Partizana Velimir Gašić je pred novinarima posle utakmice otkrio razloge odustva odličnog košarkaša, kao i Saše Pavlovića i Dejana Muslija.

A razlozi leže u - povredama, što nije ništa novo za Partizan ove sezone.

''Musli ima problem sa leđima, a Bogdan sa kukom, i jedan i drugi su se 'ukočili'. Što se tiče Pavlovića, on je protiv Zvezde dobio udarac, onda napravio pokret i istegao preponu'', izjavio je Gašić posle utakmice koju je Partizan rešio u svoju korist rezultatom 70:63.

Kad je sama utakmica u pitanju, Gašić je naglasio da je evidentno da su igrači crno-belih psihološki pali posle poraza od Cedevite i Crvene zvezde i da će u narednom periodu morati više da se radi na njihovoj psihološkoj pripremi.

''Pokušaćemo da kod njih 'upalimo' taj psihološki aspekt i pripremimo ih za nastavak Superlige i plej-of'', zaključio je Gašić.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
SL: Novčane kazne za trenera i kapitena 06.05.2014.

1587.jpg
U skladu sa odredbama Pravilnika o takmičenju Košarkaškog Saveza Srbije i Propozicija takmičenja KLS 2013/14, direktor takmičenja Dragan Gogić doneo je odluku o novčanom kažnjavanju aktera incidenta na utakmici 6. kola. Ispred KK Partizan NIS sankcionisani su kapiten Žofre Lovernj i trener Duško Vujošević sa po 69.000 dinara zbog tehničke i isključujuće greške koje su im dosuđene.

Na konferenciji za medije i kapiten i trener kluba iz Humske obrazložili su sva dešavanja u Železniku iz svog ugla.

„Sreća što je bio TV prenos. Kako su neki mediji obradili te događaje, izgleda da ne bi trebalo verovati svojim očima nego onome što piše Blic ili pojedini mediji. Otišli smo u Železnik znajući da nas čeka izuzetno motivisan protivnik, međutim nismo predvideli da ulazimo u scenario. To je bila tolika količina prljavštine, pre svega na Bertansu, na Lovernju, ali i na drugim igračima. U kontaktu, postavljanje na pravac, ne dozvoljavanje da se igrač kreće, čupanje pri blokovima. Sudije su i sudile, osim Ličine. Druga dvojica su se trudila da drže utakmicu pod kontrolom, mada se videlo da ona može da izmakne u pravcu nekog incidenta. Nije bilo moguće suditi toliku količinu prljavštine i faulova koliko je pravljeno. Sada, jednog momenta, pet minuta pre kraja, mi smo vodili četiri razlike i imali čeoni aut. Smiljanić koji je tek ušao igru nasrće glavom na Lovernja na sugestije iz prvog reda. Iz prvog reda se vikalo udari ga glavom. Opet, mogu da razumem i određene loše odnose i napetost, sportski motiv koji prelazi u prljavštinu, ali izgleda da se nema strpljenja da Partizan koji je doveden pred ključ propadne, nego bi hteli da nas eliminišu“, istakao je Vujošević i potom je nastavio osvrnuvši se na odluke direktora lige o novčanom kažnjavanju aktera:

„Pozitivno sam iznenađen odlukom. Kada je došlo do incidenta, sa klupe je uletelo nekoliko igrača iz Železnika i taj gospodin Mitrović. Razmišljao sam da li da uđem u teren i fizički rasteram igrače, kao što uvek radim u takvim situacijama. Zadržao sam se tamo kod zapisničkog stola, gde je bio napad na zapisnički sto i delegata. Pošto se to dešavalo ispred klupe Železnika, došao sam do kraja zapisničkog stola ispred klupe. Nisam ušao u teren. Onda je taj gospodin sportski direktor krenuo kao rukom da gradi prostor, da se ne ide prema njima, a ja sam mu samo sklonio ruku. Vidim po njegovoj izjavi da je totalno u scenariju koji je trebalo da se desi ako dođe do prekida. Pa je policija prilazila, da li je potrebno da interveniše, da li da piše prijave. Stvarno skandalozno! Odluka je poštena i objektivna, verovatno je bio i pod drugim pritiscima. Na neki način to je spas za ligu, jer ukoliko bi se pustilo takvo ponašanje, onda da počnemo i mi da tučemo one koji dođu u Pionir, da nasrćemo na ljude. To izlazi van svake kontrole. Sreća je što je bio direktan TV prenos, iako je komentarisano kako je komentarisano, svako je mogao da vidi šta se dešava. I delegat Miki Milojković se pošteno ponašao. Ne mogu da shvatim sudiju Ličinu koji u kontaktu i provokaciji ne svira pet faulova koji se dešavaju pred njim. Čemu to vodi. Ako sam ja jedan od jedinih glasova koji se čuje protiv ovoga što se dešava, kada je u pitanju i fudbal koji usput pominjem, i košarka, da li moram ja da se prikažem kao neko ko je labilan. Možda i jesam, ali sam vrlo čvrst u uverenju da je Partizan oštećen. Teško je biti stabilan na brodu koji se ljulja i u ovoj državi“, zaključio je šef struke Partizana NIS i potom prepustio reč kapitenu crno-belih koji je pojasnio šta se sve dešavalo na samom parketu:

„Kao prvo, od prve akcije su pokušavali da me isprovociraju, vređali me. Tražio sam od sudija da preuzmu kontrolu nad utakmicom, s obzirom da su me bampovali, glumili da sam ih gurao. U drugom poluvremenu, kada smo igrali u napadu na strani gde je Železnik, čuo sam iz prvog reda iza koša, Čović je vršio pritisak na sudiju, faul, koraci, tri sekunde, gde su ti m..a sudija. U onom napadu svi su skočili sa klupe kako je tri sekunde u reketu. Spremao sam se da izvedem čeoni aut i 80-90 odsto sam siguran da je pozvao Smiljanića. Sudija je bio odmah pored. Gotovo sam siguran da je rekao svom igraču da me udari u lice. Igrač je odgovorio – „ja ću“. Pitao sam ga „šta ćeš da uradiš“. Rekao mi je „slomiću ti nos“. Pitao sam ga gde su ti m..a. Na videu tada možete da vidite, tada je sve počelo. Da li mislite da je sudija nešto rekao? Ne kažem da moramo da budemo zaštićeni od sudija, ali barem da imamo pristojno suđenje“, završio je Lovernj.

Trener crno-belih kratko je dodao:

„Mislim da ne bi bilo lepo da Lovernj, koji je reprezentativac Francuske, da jedan intervju tamošnjim novinama koje prate Partizan i našu košarku s velikim respektom šta se ovde zapravo dešava. Stvarno moram da pohvalim odluke. Po pravilima piše kako sa klupe ko god da uđe na teren tokom incidenta, odmah je isključen. Zašto se to nije desilo? Vidim da je suspendovan Dunđerski koji je udario u lice Lovernj. Ali koji je strah da se na terenu to ne dešava. Te sudije apsolutno znaju sve to. Zašto igrači koji su ušli sa klupe nisu isključeni? Posle kelner izmišlja šta mu je rečeno kakvu izjavu da da. Vidite ko podstrekuje igrače i javno, a možete da zamislite u drugim situacijama. Čemu sve vodi“, zapitao se strateg aktuelnog šampiona države.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
SL: Partizan NIS - Mega Vizura, sreda 19h 06.05.2014.

1586.jpg
Nastavlja se takmičenja u domaćem šampionatu. Crno-beli nakon pobede u Železniku na domaćem terenu dočekuju ekipu Mega Vizure. Susret je zakazan za sredu, 7. maj sa početkom u 19 časova.

U dosadašnjem toku takmičenja novobeogradski tim ima četiri pobede i dva poraza, dok su crno-beli zabeležili pet trijumfa i izgubili jedan meč.

Na redovnoj konferenciji svoje impresije o narednom protivniku sa medijima su podelili Duško Vujošević i Žofre Lovernj.

„Mega je veoma dobar tim, imaju odličnog trenera, biće izuzetno teško s obzirom da imamo dosta povređenih igrača koji nam neće pomoći. Ali, moramo da se borimo da probamo da dobijemo utakmicu“, istakao je kapiten Partizana NIS.

Reči hvale o narednom protivniku imao je i strateg kliba iz Humske:

„Mega Vizura je godinama rasla i porasla u ozbiljan klub i tim. Oni su veoma dobro nastupali u Jadranskoj ligi, čak su došli do toga da se bore za učešće u nekom od evropskih kupova, što im je za dlaku izmaklo. Pojačani Veličkovićem od određenog momenta još su dobili na temperamentu i kvalitetu, postali još opasniji za svakog protivnika. Pred Superligu su se ekipi priključili Bojić i Jaramaz, što po njihovim potencijalima nije malo pojačanje. Sigurno da oni koji su krenuli sigurno neplaniranim porazom, ako je neki uopšte planiran, to je utakmica sa Metalcem u Valjevu. Oni sigurno žele da se plasiraju u Jadransku ligu opet, ali ne sa četvrte pozicije koja zahteva finansijsku participaciju od 150 hiljada evra, već sa treće pozicije. Biće izuzetno motivisani, koristeći naše povrede i to što nismo u idealnom momentu. Ali, sa druge strane moramo da prevazilazimo taj momenat. Da bez obzira na teškoće jedino su pobede put da se izlazi iz situacije koja nije sjajna posle jedne lopte i eliminacije u Jadranskoj ligi, odnosno iz učešća u Evroligi. Moramo da se vratimo na svoje pozicije, na mesto koje nam pripada i dolikuje. Mega Vizura igra dobro, ima dobar repertoar igre u odbrani na pola terena, jako dobri su u tranziciji, koriste dosta pika, ima puno igrača sa potencijalom, ima dosta iskusnih igrača, tako da su neka sprega mladosti i iskustva. U svakom slučaju, ekipa za svaki respekt“, rekao je Vujošević i potom dodao:

„Verujem da će i navijači u dobrom broju doći i, kao što je uvek bilo, da u komplikovanijim i težim periodima nam pomognu da ih zajedno prebrodimo“, zaključio je šef struke srpskog šampiona.



Ulaznice za susret 7. kola Superlige Srbije biće u prodaji na dan utakmice na blagajni hale Pionir od 16 časova, po ceni od 200 dinara za tribine i 400 dinara za parter.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruka
1.588
[raw]<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/y94vTlk827Q" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top