Kiseli kupus i E.U.

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Upravo ovo...
Krenula zastrašivanja unijom da neće smeti ni da se diše da se ne troši kiseonik - nije ekološki.
Ako nekoga zanimaju loše strane unije, korisnije bi bilo da se pozabavi pitanjima "dužničkog ropstva", Lisabonskog ugovora, uticaj na domaću privredu, a ne domaću rakiju...


Red bi bio kad se vec ukljucujes u neku temu da procitas od pocetka.
Ti si u off topic a ne u forumu vezanom za ekonomiju ili globalno geo-politickou
situaciju.
wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Jedino da te nase "male stvari" do kojih nam je stalo-pokusamo da nekako zastitimo,brendiramo...da ih odrzimo.
Prasice koje mi tamanimo o praznicima(12-18kg),oni uopste ne kolju...a i nemas gde da ih kupis u gradu...eventualno u prodavnici kucnih ljubimaca.

Moze li neko da zamisli Srbiju bez ajvara,cvaraka,k.kupusa,rostilja,svinjskih daca,pecenja rakije?
Ja nikako...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
Red bi bio kad se vec ukljucujes u neku temu da procitas od pocetka.
Ti si u off topic a ne u forumu vezanom za ekonomiju ili globalno geo-politickou
situaciju.
wacko2
OK, izvinjavam se, nisam znao da je u offtopic-u prihvaceno izmisljati da je u EU dozvoljeno pecenje rakije samo u registrovanim gazdinstvima
U svakom slucaju, hvala na napomeni.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
OK, izvinjavam se, nisam znao da je u offtopic-u prihvaceno izmisljati da je u EU dozvoljeno pecenje rakije samo u registrovanim gazdinstvima
U svakom slucaju, hvala na napomeni.
Pozdrav

Pa sad ko izmislja,nisam sigurna.

Ima gomila ogranicenja u raznim oblastima,za koja sam sigurna da su ti poznata.
Sve je takastivno navedeno,koliko cega i sa koje povrsine se moze proizvesti.
Naravno ne samo u oblasti poljoprivrede.
Uostalom,kad nas i ako nas prime,uvericemo se i sami.

Do tad uzivajmo u rakiji.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Evo prođe već skoro dvije godine kako je zabrinuta Iva-Njuška načela ovu osjetljivu temu i iznjela svoj katastrofičan scenario po naša dupeta a sve zbog ulaska u trulo jevropejsko društvo.

Ja dijelim njenu zabrinutost po tom pitanju. Zamislite samo Šumadiju bez šljivovice i kruške, pečenih prasića, cijelu Srbiju bez čvaraka i slaninice, Obrenovac bez sutlijaša itd. Pa kajmak... to niko u svijetu sem Srba ne pravi, ne znaju ni šta je...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ako ovako nastavimo kad budemo stigli pred vrata EU od nas ništa neće ostati (fugurativno) pa džaba onda bilo kakva zadovoljstva (bukvalno).
 
Natrag
Top