KG: Pijan autom ubio devojku, sud ga pustio da i dalje vozi!

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pijan autom ubio devojku, sud ga pustio da i dalje vozi!


Blic


KRAGUJEVAC - Posle 24 dana provedena u komi, ne dolazeći svesti, 23. februara ove godine umrla je Jelena Trajković iz Kragujevca. Imala je 36 godina, planirala je svadbu sa svojim momkom. Nju je poslednjeg dana januara pokosio Saša Ć. (34), vozač koji je bio pijan, koji je vozio neregistrovan automobil, i koji je pobegao sa mesta nesreće. Nije joj ukazao pomoć. Ugasio je farove i nestao.

224660_1006-jelena-trajkovic-foto01-blic-nebojsa-raus_f.jpg

Mesto gde je pregažena Jelena Trajković


Policija ga je pronašla, uhapsila, ali ga je sud pustio na slobodu, i nije mu uzeo vozačku dozvolu. Policija kaže da je obavila svoj deo posla, istražni sudija navodi da je tražio pritvor. Bahati vozač i dalje vozi.

- Tražim da se otme volan čoveku koji mi je ubio sestru. Ja svoju Jelenu ne mogu da vratim, ali me boli to što svakoga dana viđam tog čoveka kako i dalje vozi auto. I dalje izlazi iz prodavnice, možda pijan, i prolazi pored naše kuće. Da li treba još neko da strada, da pogine... Njegovo radno mesto je blizu naše porodične kuće. Radi u auto-servisu. Na sahranu nije došao, niti u kuću. On, niti bilo ko od njegove familije, nije nam izjavio saučešće. Čula sam od lekara da je sa svojom majkom dolazio u bolnicu i da je hteo da je vidi dok je bila živa. Pitam se ima li pravde u ovoj zemlji - priča i plače Dragana Petrović, jedina sestra nastradale Jelene.

224659_1005-jelena-trajkovic-foto01-blic-nebojsa-raus_hf.jpg

Jelena Trajković


Kako smo saznali u policiji, nesreća se dogodila u 19.45 sati, u Ulici 19. oktobra, u naselju Maršić. Prema rečima Ivana Đorovića, načelnika policijske uprave, policajci su vozača pronašli i sproveli ga istražnom sudiji Osnovnog suda uz dve krivične prijave, za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja i za nepružanje pomoći povređenom licu. Oni su, sa tim, svoj posao završili.

Istražni sudija Osnovnog suda Dragan Đorđević izjavio je za „Blic“ da je on odredio pritvor Saši Ć., ali da ga je, posle žalbe advokata, veće suda pustilo na slobodu.

- Nisam dobio predlog da mu uzmem dozvolu za vožnju. To je loša poruka za vozače i za javnost, ali ja moram da radim po zakonu i da taj zakon poštujem. Čim dobijem obdukcioni nalaz nastradale i kada saslušam svedoke, završiću istragu i predmet proslediti tužilaštvu. Ja ću sve uraditi najbolje i najbrže što mogu - izjavio je sudija Đorđević.

U tužilaštvu kažu da razumeju „patnju porodice nastradale devojke“, ali i da „zakon kaže da vozačka dozvola može da se oduzme samo nakon pravosnažne presude“.
 
Natrag
Top