Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Kemal Monteno & Rade Serbedzija - Ni U Tvome Srcu


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Kemal Monteno Sviraj Mi O Njoj

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Crvena Jabuka & Kemal Monteno - Nekako s proljeca

 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Kemal Monteno: Granice mi nista ne znače

26. 08. 2011. 16:46h| Vestionline

Kemal Monteno: Granice mi nista ne znače

Sarajevski kantautor Kemal Monteno rekao je u četvrtak u Vranju da je svaki grad bivše Jugoslavije njegov grad jer su tamo njegovi prijatelji i njegova publika.

157017_0610du12_f.jpg
Za njega ne postoje granice: Kemal Monteno

''Ja sam svoju karijeru gradio u Jugoslaviji u kojoj sada postoje neke granice. One su za mene formalnost, one meni ništa ne znače, jer su svuda u gradovima bivše Jugoslavije moji prijatelji i moja publika“, rekao je Kemal Monteno.

Pre koncerta na kulturnoj manifestaciji '''Stari danu“ u Vranju on je rekao da zbog toga istim žarom peva gde god da dođe: u Beogradu, njegovom Sarajevu, Vranju ili bilo kom drugom gradu.

Svoj fenomen na estrdi Kemal Monteno je objasnio spletom srećnih okolnosti, a najpre činjenicama što je iz mešovitog braka i što je rođen i odrastao u Sarajevu.

''Reči moje pesme ’Doli Bel’ najbolje odslikaaju moje odrastanje u Sarajevu. U njoj se kaže da ’nismo imali ništa, al smo imali sve’, a sada imamo sve, ali nemamo ništa“, rekao je kantautor.

Naravno da je u ćaskanju sa novinarima na red došla i tema o njegovoj pesmi koja mu je zaštitni znak.

''Pesma ’Jedne noći u decembru’ ima posebno mesto u mom životu. Napisao sam je 1969. godine, kada sam bio u vojsci, a Branka iz te pesme sada je moja supruga“, objasnio je on.


Popularni pevač se tokom jednočasovnog razgovora sa novinarima dotakao i pitanja njegovog “naslednika“ u žanru koji je osvojio hiljade poklonika muzike.

''U današnjoj estradnoj hiperprodukciji mladi Dušan Svilar gradi jednu ozbiljnu i temeljitu karijeru, sličnu mojoj. On uživa u onome što radi. Zato mi je naša zajednička pesma jako draga, a on mi je, kao što pesma kaže, drag kao da mi je sin“, rekao je Kemal Monteno u Vranju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top