Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
414px-kellyrowland4.jpg



Kelendrija „Keli“ Rouland (engl. Kelendria Kelly Rowland, rođena 11. februara 1981. godine) je američka pevačica, tekstopisac, plesačica, glumica, model i televizijski voditelj.
Rođena je u Atlanti, Džordžija, a odrasla u Hjustonu, Teksas. Rouland je dostigla slavu u kasnim devedesetim kao član ženskog benda Destinis Čajld. Sa grupom je prodala preko 50 miliona ploča širom sveta.
Kao jedna od tri članice Destiny's Child, jedne od najprodavanijih ženskih glazbenih grupa svih vremena, Kelly Rowland se svojim glasom predstavila milijunima obožavatelja. Tokom pauze grupe, Rouland je sarađivala sa reperom Nelijem na njihovom zajedničkom singlu „Dilemma“, koji je postao svetski hit broj jedan. Nakon toga je izdala svoj debitanski album pod uticajem pop-roka 2002 pod nazivom „Simply Deep“. Album je postigao komercijalni uspeh; prodalo se preko dva miliona primeraka, a uspeh su imali singlovi „Stole“ i „Can't Nobody“.

Nakon zvaničnog raspada grupe 2005, je izdan Kelin dugo očekivani album 2007 „Ms. Kelly“. Uspeh su imali singlovi „Like This“ i „Work“, koji su zaposeli visoka mesta top-lista. 2009 je izdala singl „When Love Takes Over“ u saradnji sa francuskim di-džejem Dejvidom Gueta.

Albumi su prilika za ljude da upoznaju naše osobnosti. U mom slučaju, sigurna sam da većina mojih obožavatelja nisu shvatili koliko sam oduvijek volela rock. U stvari, kada sam prvi put ušla u studio i rekla producentima da sam htjela mješavinu Sade sa jako nervoznim rockom, oni su gledali u mene kao da sam bila luda! A iskreno, na polovini snimanja čak sam bila zadivljena, kako bi se moglo miješati s tim utjecajima zajedno. Ali to je sve na kraju urađeno predivno. " Dokaz se može čuti na mom singlu "Stole" koja je napisana i producirana od Dane Devillera, Sean Hoseina i Steve Kipnera. Opominjuća priča o životu i njegovim posljedicama, pesma 'Stole' je utjecala na Kelly prvi put kada je čula. "Voljela sam stihove i melodiju," kaže ona. 'To je tako strastvena pjesma.'

2002 je počela glumiti u serijama kao što su „The Hughleys“ i „Girlfriends“. Dobila je glavne uloge u filmovima „Freddy vs. Jason“(2003) i „The Seat Filler“(2004). 2009 je postala gost Bravo takmičenja serije The Fashion Show sa Isakom Micahijem.

Dobitnica je raznih prestiznih i Grammy nagrada.

Izvor: Wikipedija




 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top