Kaspersky (resetujte trial period bez cracka)

Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
21
Znam da je svima dosadilo da traže ključeve po net-u svaki drugi-treći dan jer im se licenca nađe na black listi i moraju ponovo da tragaju za novim, a crackovi i tome slično koji se nude su obično puni virusa, trojanaca itd.

Iz tog razloga sam odlučio da napravim ovo uputstvo i podjelim ga sa vama.

Pa da počnemo:

Prvo idite na postavke



kav1.png


pa sa lijeve strane odaberite opcije, isključite kvačicu ispred omogući samoodbranu i sve to potvrdite kao na slici ispod.


kav2.png



Sada idemo na ikonicu u desnom uglu ekrana pored sata i isključimo kaspersky antivirusa tako što kliknemo na nju desnim klikom i odaberemo izađi baš kao na slici ispod.

kav3.png


Sada otvaramo start meni i kucamo run (za korisnike Win7) pokrenemo komandu run kao na slici ispod


kav4.png


i u dijalog za tekst kucamo komandu regedit i potvrdimo kao na slici ispod


kav5.png


nakon što se otvori registri editor idite do ključa HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KasperskyLab\protected\AVP9\environment i pronađite string ProductStatus, selektujte ga tako što ćete jednom kliknuti na njega lijevim klikom miša, pa desnim klikom miša na njeg da vam se otvori meni i odabrati opciju modify... baš kao na slici ispod.


kav6.png


Nakon što ste odabrali opciju modify... iskočiće va prozorčić kao na slici ispod i na mjestu gdje piše Release upišite Beta (svaki put kada vam istekne trial period od 30 dana upišete suprotno. Ako je do tada bilo Beta, onda upišete Release, a ako je bilo Release onda promjenite u Beta itd..) i potvrdite.

kav7.png



Sada idemo na start pa pokrenemo kaspersky antivirus.

Kliknemo dva puta na ikonicu pored sata da bi nam se otvorio prozor od programa i kliknemo na crveno polje gdje se nalazi upozorenje prikazano na slici ispod


kav9.png




pa na gumb opširnije....

kav10.png



pa na x označen na slici kako bi izbrisali predhodnu licencu....


kav11.png



to naravno potvrditi


kav12.png




pa pokrenuti aktivaciju licence.....


kav13.png




odabrati aktivaciju probne licence (ili u drugom slučaju licence za beta verziju) pa odabrati Dalje (Next)....


kav14.png




sada sačekajte da se antivirus poveže sa serverom i instalira licencu ikada aktivacija završi, dobićete ovakav prozor i potvrditi na gumb Završi...



kav16.png




...zatvaramo i prozor ispod.....


kav17.png




pa odaberemo gumb Omogući samoodbranu....


kav18.png




....pa gumb sakrij ovu poruku kako bi onemogućili dosadno upozorenje kako koristimo probnu licencu a nismo kupili na godinu dana....


kav19.png




pa odaberemo zatvori....



kav20.png




..i sada kao što vidite vaš računar je zaštićen i probni period je resetovan i ponovo imate 30/31 dan do isteka licence.


kav21.png




Kada vam istekne licenca ( a možete i prije), samo ponovite postupak i uživajte.....yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
11
Nema sta pravi si KOLEGA!!!!Hvala ti brate;stvarno funkcionise "trik"!!!
 
Član
Učlanjen(a)
18.09.2009
Poruka
2
probao sam x puta ako menjam u beta javlja da je blokirana aplikacija a ako menjam u release imam onoliko dana kao i pre promene. zasto?!?!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
12
Key file or activation code is blocked

kad krenem da zatrazim beta licecu ono iznad mi izbaci...dal li ima resenje neko???
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
2
Trik sa promenom registra u BETA je provaljen i vise ne funkcionise, barem kod mene od juce...opet sam se bacio na trazenje kljuceva dok se ne pojavi ponovo neko bolje resenje...Neka jos neko potvrdi ako ima iste probleme sa KIS 2010
 
Član
Učlanjen(a)
20.09.2009
Poruka
14
ja kada odem na regedit u visti ne mogu da nadjem product status

hvala
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
21
Evo danas i ja probao ! Provalili su foru ! Opet sada koristim trial reseter.:(
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
21
Eh, malo sam se namučio ali sam ipak pronašao rešenje :dance2: !

Postupak isto ide kao i u predhodnom postu gdje mjenjamo Release u Beta samo što sada stavimo Release, nađemo string PCID koji se nalazi u istom ključu i izmjenimo u njemu zadnja tri broja u bilo koja druga tri


29-01-2010-17-57-12.png


izađemo iz regedit-a pokrenemo kaspersky i aktiviramo.

Tako raditi svaki put nakon isteka ! smile3
 
Natrag
Top