Karleuša: Ja sam najbolja pevačica

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1] Karleuša: Ja sam najbolja pevačica
[/h]
Jelena Karleuša promovisala novi album. "Teško je biti Jelena Karleuša na Balkanu i u ovoj zemlji punoj predrasuda i malograđanštine", kaže ona.


v247827p0.jpg



Šta god da uradi izaziva lavinu komentara. To je Jelena Karleuša, pevačica oko koje se stalno diže prašina i koja sama to želi.

U emisiji "Ami Dži šou", na televiziji Pink ona je premijerno predstavila novi, 10. album, nazvan Diva, koji, kako je rekla, ima dva izdanja - de luks i "obično". Na njemu je 11 novih pesama, a javnost je uzburkala provokativnom najavom albuma u kojem pasira mozak.

To je Jelena Karleuša.

"U današnje vreme je lako mrzeti, omalovažavati tuđi trud i talenat, ali ja sam na to navikla, a svi znaju da mene za sve te komentare boli uvo. To su malograđani koji ne razumeju ono što ja govorim. Srećom, ima mnogo više onih koji me razumeju, podržavaju, vole...Ja imam najbolju publiku na svetu, oni nisu samo fanovi, oni su fanatici", rekla je Karleuša u emisiji.

Novi album sa 11 pesama biće u prodaji od četvrtka, a ranije nije objavljen, jer će, kako je rekla, biti štampan u rekordnom izdanju u ovoj zemlji. Nije htela da kaže u kolikom. Najavila je i da će snimati spot za jednu od novih pesama na Majorki i to na engleskom jeziku.


Na kritike da ne zna da peva i da nije talentovana, njen odgovor je bio jasan: "Ja sam najbolja pevačica!".

Što se tiče konkurencije na estradi, kaže da je nema. Tačnije, ne može da se poredi, jer se ne uklapa u ceo taj milje.

"Ima mnogo dobrih pevača, a najbolji su prateći vokali, recimo Ivana iz Negativa, koja meni peva prateće vokale", rekla je Karleuša.

Navikla je na osudu, na žestoke kritike, kad god nešto kaže to izaziva buru komentara.

"Moj polni organ je mozak i to sam više puta rekla. Malograđani koji to nisu razumeli su me ismejavali. Jako je teško biti Jelena Karleuša na Balkanu i u ovoj zemlji predrasuda i malograđanštine. Postoji, srećom, ogroman broj ljudi koji me podržavaju, prate, guraju da istrajem. Kad te stalno omalovažavaju, sapliću, spotiču...većina bi digla ruke. Ali, ja nisam imala taj luksuz baš zbog tih ljudi koji me podržavaju. Mogla sam da se priklonim i uklopim, ali ja sam izabrala teži put, izabrala sam da budem svoja, da ne dozvolim da me slome...", rekla je pevačica.

Karleuša često komentariše društvene i političke događaje i ima svoje stavove. Neretko su ti stavovi suprotni onome što većina misli, ali nema nameru da se promeni.

"Smatram sebe vrlo svesnom osobom, i kao prosečan građanin svoje zemlje imam pravo na svoje mišljenje. Svako ko živi u ovoj zemlji u ovom trenutku i kaže da ga politika ne interesuje je idiot", rekla je Karleuša.

Zamerila je svojim kolegama da podilaze političarima i ne govore javno šta misle o aktuelnim događajima i ocenila da je to pogrešno.

"Ja se baš i ne uklapam u ovu našu estradu, nikada nisam izazivala sukobe, a napadali su me jer ja imam taj nerv. Ja sam takva i ne mogu da objasnim ljudima da nas ima različitih. Ljudi se razlikuju, ja se razlikujem", rekla je Karleuša.

Poznata je i po tome da štiti prava homosekusalaca. Ali, na pitanje jednog gledaoca da li je tačno da je slušaju samo homoseksualci, ona je planula:

"Nije istina da su svi moji fanovi homoseksualci, ali ih ima. Homoseksualni lobi me podržava i ja se svim homoseksualcima kod nas, u regioni i na svetu koji me vole, zahvaljujem na tome. Ali, ja ne pevam samo njima, ja pevam svima koji u meni vide uzor kako se treba ponašati, kako se treba boriti kad je teško, kako biti svoj, kako biti uspešna majka, a istovremeno uspešna u svom poslu, kako odgovoriti kad te napadnu...", rekla je Karleuša.

U emisiju je došao i Jelenin muž, fudbaler Crvene zvezde Duško Tošić

"Znam da navijaš za Partizan, ali moraćeš sad da ga obučeš", rekao je Tošić voditelju Ognjenu Amidžiću, ali se ovaj nije dao.

Karleuša navija za klub za koji igra njen suprug.

A da pređe u Partizan..., nije završio pitanje Amidžić, a pevačica ga je prekinula: "Ne, ne, to se nikad neće desiti".

Upitan da li mu je teško da bude suprug Jelene Karleuše, Tošić je odgovorio: "Početak je bio težak, trebalo je nositi se sa tim, pogotovo zbog medija, nije lako otići, recimo, u Novi Pazar da te vređaju...Ali, ja sam jaka ličnost i izdržao sam. Na prozivke odgovaram dobrom igrom. Nisam oženio domaćicu, nego najpoznatiju srpsku pevačicu i sve to razumem".

Od svih pesama svoje supruge najviše voli "Ko ovu dramu režira".

"To je jedna fina baladica", rekao je Tošić, na šta je Karleuša dobacila: "Baladica!?".

(MONDO - foto: twitter Jelene Karleuše)

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top