Kako započeti e-buisness?

Član
Učlanjen(a)
24.01.2011
Poruka
33
Evo recimo ovako za nekoga tko želi zaraditi pristojnu plaću postoje provjerene metode. Ništa od ovoga dosada navedeno konkretno na forumu.
Novac se pravi e-mail marketingom + affiliate marketing. To je ako stojiš imalo dobro sa engleskim i poželjno copywritingom.
Malo ću parafrazirati gore navedene pojmove i plus par osnova. U posao na internetu ulazite kada napravite vlastiti web sajt, prvi novac dolazi od klikova na oglase na sajtu tipa AdSense (Google oglasi). Ako svoj web sajt dobro reklamirate i imate kvalitetan i unikatan sadržaj i dobro ga optimizirate za internet pretraživače (Google, Yahoo) imati ćete vrlo dobru posjećenost. Idući cilj vam je konvertirati promet/posjetitelje u novac. Znači prvi prihod je od reklama na stranici, a drugi od affiliate prodaje. Što je to? Postoje stranice (ClickBank npr.) na koje se registrirate, odaberete proizvod koji ćete reklamirati i od svake prodaje dobivate proviziju (20-70%!), naravno proizvod reklamirate na svojim web stranici/stranicama.
Gdje se tu uklapa E-mail marketing? Vi želite zadržati posjetitelje i nakon što napuste vašu web stranicu - to radite tako što gradite mailing listu. Na stranici postavite obrazac putem kojeg se posjetitelj može (besplatno) pretplatiti na primanje novosti i obavještenja s vašeg sajta. Kada imate dobru mailing listu, ljudi koji često kupuju online samo im šaljete ponude i proizvode putem e-maila. Oni kupe proizvod - vi dobijete proviziju $$$.
Na vama je koliko ćete raditi, koliko ćete biti dobar prodavač i kako ćete dobro optimizirati svoju stranicu i kakav će vam sadržaj biti. Ima tu još mnogo faktora koji će na kraju utjecati na vaš prihod od svega toga. Sve se svodi na konstantno učenje i rad, rad, rad. Ali ovo je ugrubo način kako zaraditi. PROVJERENO I BEZ PREVARA.

Da sve to postignete morate imati ove vještine:
- izrada web stranica (PHP, CSS i HTML)
- web i grafički dizajn (logo, banneri, e-posteri, buttons, web elementi)
- osnove marketinga
- internet marketing (AdWords, SEO, link buildng, E-mail)
- morate znati šta je PPI, PPC, CPA i CPL itd.
- morate imati sredstva online plaćanja i primanja novca (PayPal, AlertPay, MoneyBookers)

Eto to su samo neke osnove. Potrebno je mnogo vremena da bi se samo to svladalo. I ako slučajno opet naletim na neku budalu da mi kaže da je lako zaraditi na internetu glavu ću mu slomit! :blum3::blum3: :)
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Zaraditi na internetu je lako ako znas kako;)
:blum3::blum3::blum3:
 
Učlanjen(a)
31.05.2010
Poruka
0
REVOLUCIONARNO u svetu marketinga. Besplatna registracija za primanje reklamnih SMS poruka gde Vam se po svakoj plaća od 0,04 do 3e: TT Marketing Internet prezentacija svakim radnim danom od 22,oo. Par minuta pre kliknite na link: Conference, V3.2.4 Unesite Vaše ime, passw...ord ne mora, i OK! SREĆNO!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2011
Poruka
20
Ja trgujem na Forex-u više od 2 godine i zarađujem vrlo solidno. To je posao za disciplinovane osobe, koje nisu sklone kocki.
Učila sam na Demo softverima više od 6 meseci dok nisam počela da trgujem realnim novcem.
Takođe zarađujem na Pey Per Click sajtovima. Pošto nisam htela ništa da ulažem, bilo mi je potrebno više od pola godine da klikćem dok ne počnem da zarađujem. Prijavljena sam na takva 4 sajta.
Takođe imam i 2 bloga, započela sam ih bez namere da budu komercijalni, pišem članke nedeljno i sada se jako čitaju, pa sam stavila Googlove reklame.
Sve u svemu, nema nigde lake zarade, mora se u početku mnogo raditi, sada radim oko 4-5h dnevno. Odredila sam sebi radno vreme.
U svakom slučaju internet je moćan, sada zarađujem više nego dok sam radila u kompamiji, a radila sam u cementnoj industriji na odžavanju mašina, prosečno oko 10h dnevno.
I, Engleski se mora znati dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
čestitam:D:yea:znljubice ja sam tek počeo sa Forexom na zimu kada imam više vremena malo ću ozbiljnije da se posvetim FX-u nego kod kojega si brokera otvorila nalog i koja ti je bila početna suma. Da li si long term trader ili si daily term trader?. Ja sm jedno vreme bio zagrejan za taj affiliate marketing ali svi traže PayPAl a toga u nas do kraja veka nema pa sm prešao na Forx.
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
10
Ja trgujem na Forex-u više od 2 godine i zarađujem vrlo solidno. To je posao za disciplinovane osobe, koje nisu sklone kocki.
Učila sam na Demo softverima više od 6 meseci dok nisam počela da trgujem realnim novcem.
Takođe zarađujem na Pey Per Click sajtovima. Pošto nisam htela ništa da ulažem, bilo mi je potrebno više od pola godine da klikćem dok ne počnem da zarađujem. Prijavljena sam na takva 4 sajta.
Takođe imam i 2 bloga, započela sam ih bez namere da budu komercijalni, pišem članke nedeljno i sada se jako čitaju, pa sam stavila Googlove reklame.
Sve u svemu, nema nigde lake zarade, mora se u početku mnogo raditi, sada radim oko 4-5h dnevno. Odredila sam sebi radno vreme.
U svakom slučaju internet je moćan, sada zarađujem više nego dok sam radila u kompamiji, a radila sam u cementnoj industriji na odžavanju mašina, prosečno oko 10h dnevno.
I, Engleski se mora znati dobro.

Cestitke od mene takodje. Ja sam tek od nedavno poceo ozbiljno da razmisljam o zaradi preko interneta s` obzirom na to da radim, studiram, a zasnovao sam i porodicu. :air_kiss:
Slozicete se da malo extra novca nije na odmet. Sa Forex-om jos uvek nisam probao mada imam nameru da se informisem i edukujem bar malo u tom pravcu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
21.07.2010
Poruka
8
Postoji dobar milion nacina da se zaradi online. Za nake nacine je potrebno vreme da bi ste razvili svoj biznis. Dok za nejke mozete poceti odmah kako na primer typing job.
Typing job mozes naci ovde MegaTypers | Register
Trebace ti invitation code unesi : 41EU
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.04.2011
Poruka
22
e pa ja sam na neobux, NeoBux: The Innovation in Paid-to-Click Services evo linka tko želi se pridružit
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
19.04.2014
Poruka
2
Zarada prodajom Solarnih sistema!

- napravi account na njihovoj stranici
- uzmi njihove linkove i postavi ih na svojoj web stranici
- solarni sistemi su u današnje vreme najtraženiji i najpopularniji
- prodajom sa svoje web stranice ostvaruješ zaradu po celom svetu

- evo vam link pa proverite : SOLARSELL
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top