kako zaobici sifru

Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
10
kako mogu da zaobidjem sifru pri paljenju kompa jer mi je brat stavio sifru i nezna koja je a ja ovo pisem sa drugovog kompa pa pomozite hvala unapred wacko2:???::vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
3.218
Ne možeš nikako da je "zaobiđeš"...Možeš da samo da je promeniš ili da je obrišeš...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Ako je šifru stavio pri paljenju PC-a, pre učitavanja windowsa, onda ćeš je "zaobići" tako što ćeš izvaditi bateriju sa matične ploče računara. Vratićeš je posle 10 sekundi i time će se podešavanja u BIOS-u izgubiti, a sa time i postavljena šifra.
Ne trebaju da te brinu izgubljena podešavanja u BIOS-u, jer se ona tom prilikom resetuju na podrazumevana i računar će ti se uključiti.

Ako je šifru napravio na windows korisnika (user-a) loguj se kao Administrator u safe modu - držiš F8 prilikom podizanja sistema (to je built-in account u windowsu i prilikom instalacije 99% običnih korisnika ne stavi nikakvu šifru za njega), desni klik my comp... manage, local user and groups, users. Desni klik na usera kojeg si definisao pri instaliranju windowsa, set password... i promeniš password u šta god hoćeš ili ga ostaviš prazan.

U oba slučaja, nema šanse da "zaobilaženje" passworda prođe neprimećeno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
3.218
A ako hoćeš da izbrišeš šifru...restartuješ komp i stisneš F8 (ako neće probaj F5)...Izaćiće ti ovako nešto:

safe_mode_01_01.jpg



I tu izaberi "Safe Mode"...onda sačekaš malo...i pisaće ti "To continue press ENTER" i ako hoćeš da nastaviš stisni enter...


Posle toga se uloguj na Akaunt "Administrator"...



safemode_users_screen.gif




Odeš u start pa u "Control Panel"...

21817760.png



Pa u "User Accounts"


26315365.png



Onda klikneš na profil kojem hoćeš da obrišeš šifru...



91672572.jpg



I samo stisneš "Remove Password"...to je to

84565430.jpg
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Ako je šifru stavio pri paljenju PC-a, pre učitavanja windowsa, onda ćeš je "zaobići" tako što ćeš izvaditi bateriju sa matične ploče računara. Vratićeš je posle 10 sekundi i time će se podešavanja u BIOS-u izgubiti, a sa time i postavljena šifra.
Ne trebaju da te brinu izgubljena podešavanja u BIOS-u, jer se ona tom prilikom resetuju na podrazumevana i računar će ti se uključiti.

Ako je šifru napravio na windows korisnika (user-a) loguj se kao Administrator u safe modu - držiš F8 prilikom podizanja sistema (to je built-in account u windowsu i prilikom instalacije 99% običnih korisnika ne stavi nikakvu šifru za njega), desni klik my comp... manage, local user and groups, users. Desni klik na usera kojeg si definisao pri instaliranju windowsa, set password... i promeniš password u šta god hoćeš ili ga ostaviš prazan.

U oba slučaja, nema šanse da "zaobilaženje" passworda prođe neprimećeno.

Jesi li 100% siguran da informacija koju si dobrodusno dao nece niti " zloupotrebljena "
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Jesi li 100% siguran da informacija koju si dobrodusno dao nece niti " zloupotrebljena "

Ove procedure ima na mnogim forumima, nije tajna, ona radi, a to, da li ce ko istu Upotrebit ili Zloupotrebit, to zavisi od korisnika...
A oni koji hoce bolje da zastite svoj komp, snacice se sa mnogo jacim programima, za koje ne moze lako da se skine sifra ili zaobidje.
Znaci znanjem resavamo sve, ovako ili onako,yes3
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
imas jos jednu soluciju a to je da skines hirens boot disk koji diže dos i imas opcije da obrises pass
 
Učlanjen(a)
21.02.2011
Poruka
1
Sifra

Zdravo meni je Mama stavila sifru na kompjuter windows 5 i na windows 7 dva su kompjutera a jedan je trenutno na tavanu.Eh posto ona svaki dan ode na posao od 8h pa do 5h.ja imam slobodno vrijeme do 1h.Yabranila mi je kompjuter a ja nemogu da skontam sifru. :( Mogu li ja ikako da je skontam ili da udjem na drugi nacin a da ona neskonta? molim vas odgovorite obavezno!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(:(:(
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
citaj temu od pocetka ,rjesenje ti je dato. jer ti ocito nemozes da udjes u winse i gore ti je long postavio tut kako da uklonis administratorsku zabranu . samo je fora u tome sto ti neznas koja je sifra i poslije neces moci obrnutim putem da je vratis a da te neskonta , pa ces biti u jos vecim problemima nego sada.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top