Kako zamišljate Boga?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovo je moj licni tekst iz mog bloga, i moj stav o Bogu na osnovu biblije.

Ako hoces moj stav, onda je ova slika dovoljna.
Pa dobro slika na kojoj je Bog na prestolu svetlosti...i drago mi je da ne vidim tri lica...zasto onda zastupas nauku o trojstvu?
A svitci Biblije jel su starozavetni ili novozavetni???Da nisu i oni Bog sa jedne starozavetni svitci ,a sa druge novozavetni??? dal oni levo predstavljaju Isusa ,a oni desno svetog duha???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa dobro slika na kojoj je Bog na prestolu svetlosti...i drago mi je da ne vidim tri lica...zasto onda zastupas nauku o trojstvu?
A svitci Biblije jel su starozavetni ili novozavetni???Da nisu i oni Bog sa jedne starozavetni svitci ,a sa druge novozavetni??? dal oni levo predstavljaju Isusa ,a oni desno svetog duha???

Nbitno hoće li čovjek vjrovati u 1, 2, 3 ili 50 božanskih osoba ako ima pogrešnu sliku o Bogu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa dobro slika na kojoj je Bog na prestolu svetlosti...i drago mi je da ne vidim tri lica...zasto onda zastupas nauku o trojstvu?
A svitci Biblije jel su starozavetni ili novozavetni???Da nisu i oni Bog sa jedne starozavetni svitci ,a sa druge novozavetni??? dal oni levo predstavljaju Isusa ,a oni desno svetog duha???

Ovde na slici se radi o sudu Bozjem, i prikazan je samo Otac, ali u kontekstu biblije koja govori o tome da je Isus nas zastupnik ili advokat, a andjeli svedoci, sledeca prilozena slika je mnogo verniji prikaz biblijske realnosti, i u njoj su ukljuceni i OTAC, i SIN, i SVETI DUH.

iu


 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovde na slici se radi o sudu Bozjem, i prikazan je samo Otac, ali u kontekstu biblije koja govori o tome da je Isus nas zastupnik ili advokat, a andjeli svedoci, sledeca prilozena slika je mnogo verniji prikaz biblijske realnosti, i u njoj su ukljuceni i OTAC, i SIN, i SVETI DUH.

iu



Hmmm
Ja i na jednoj i na drugoj slici vidim samo simbolicnu sliku Boga Oca koji je simbolicno predstavljen kao deda sa krunom.Ne vidim nigde ni sina ni svetog duha kao neko trojstvo???

I za ženu i muža piše da će biti JEDNO tijelo, a dva su. A piše JEDNO.

Bitno je koja se grcka rec koristi. i sta rec u kontekst znaci.
Ali neka bude po tvome,..kao sto su muz i zena dve potpuno razlicite osobe,bas isto tako su Bog Otac i sin Bozji dve razlicite osobe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bitno je koja se grcka rec koristi. i sta rec u kontekst znaci.
Ali neka bude po tvome,..kao sto su muz i zena dve potpuno razlicite osobe,bas isto tako su Bog Otac i sin Bozji dve razlicite osobe.

Ali su oboje ljudi. Predstava o Bogu je bitna, a tek onda da li čovjek vjeruje u 1, 2, 3, ili 50 božanskih osoba.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ali su oboje ljudi. Predstava o Bogu je bitna, a tek onda da li čovjek vjeruje u 1, 2, 3, ili 50 božanskih osoba.
Zar nisi sam uzeo primer muza i zene da su jedno telo?Zar ti to sad vise ne odgovara?
Pa zar si zaboravio
Отkrivenje 21:9
Затим је дошао један од седморице анђела који су имали седам посуда пуних седам последњих невоља и обратио ми се речима: „Дођи, показаћу ти невесту, Јагњетову жену!
Sta mislis o toj svadbi i ko zeni koga i kako ce biti jedno telo???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar nisi sam uzeo primer muza i zene da su jedno telo?Zar ti to sad vise ne odgovara?
Pa zar si zaboravio

Pa baš mi odg.

Отkrivenje 21:9
Затим је дошао један од седморице анђела који су имали седам посуда пуних седам последњих невоља и обратио ми се речима: „Дођи, показаћу ти невесту, Јагњетову жену!
Sta mislis o toj svadbi i ko zeni koga i kako ce biti jedno telo???

Što se prebacuješ na to, Isus je jedno sa Ocem kao muž i žena što su jedno tijelo.
 
Natrag
Top