Kako zamijeniti regulator promaje u kotlu

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ne radi mi regulator promaje u kotlu centralnog grijanja.
Znam kako ga zamijeniti ali me intresuje moram li ispustiti svu vodu iz kotla?
Hitno je a majstora nigje
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Samo je bitno da iskljucis pumpu i da nije visoka temperatura.Mozes za svaki slucaj da ispustis 2-3 litara vode,da se smanji nivo u kazanu.Zapamti polozaj kako je stari stajao.Navi teflon trake na navoj i postavi ga u polozaj kao je bio prethodni i polako navi onu navrtku dok ne ostane u stabilnom polozaju da klapne i lanac ne mogu da ga pokrenu i poremete.Pusti pumpu i sacekaj malo da vidis da neca negde da krene neka kap na navoju.Ako je ne bude dobro je,a ako se pojavi probaj jos da dotegnes navrtku.Zato stavi i namotaj dosta teflon trake,jer,ako i bude previse,navijanjem navrtke ce navoj da skine visak.Bolje je da bude vise nego malo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Uhh,zaboravio sam ti napisati da obavezno ztvoris ventil kiji izlazi iz kotla i ide u cevi i radijatore,jer ce kad otvoris regulator, da krene voda iz sistema,nazad,pa bi izlazilo mnogo vode kad skines regulatorZnaci iskljuci pumpu i ztvori ventil,pa obda menjaj tegilator.i ne bi bilo lose kada bi nila hladnija voda,jer je moguce,kad je topla da zbog pritiska u sistemu izadje malo vode.
 
Natrag
Top