kako vise windowsa na jednom dvd-u?

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
hteo bi napravim dvd sa vise windowsa.npr na disku da ima windows ultimate,windows,home,windows xp,itd.dali moze i sta treba?ima neki program za to?
znaci ovo kao na slici.
win7+all+version.png


hvala
 

Prilozi

  • win7 all version.png
    win7 all version.png
    288,2 KB · Pregleda: 5
  • win7 all version.png
    win7 all version.png
    288,2 KB · Pregleda: 4
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ja sam ranije koristio Xboot:
Kod:
https://www.pendrivelinux.com/xboot-multiboot-iso-usb-creator/

Posto su sada instalacije za OS prilicno velike, u vecini slucajeva je nemoguce staviti vise OS na jedan standardan DVD od 4.7 GB...

Sto se tice vise verzija istog OS, kao na slici potrebno je prepraviti iso. Pokusacu da se setim koji program sluzi za patchovanje. Takodje potrebno je spojiti iso fajlove za x86 i x64...

EDIT:

WinAIO maker pro za merge:
Kod:
http://joshcellsoftwares.com/products/winaiomaker/

E sad, da bi se prikazale sve verzije, potrebno je ukloniti ei.cfg fajl sa image-a(kada extract-ujete iso image).

Laksa vatijanta je uzeti veci USB, i zatim napraviti bootablini usb i samo rucno obrisati ei.cfg kada se transfer zavrsi.

Mozete probati sa ovim uputstvom:
Kod:
http://www.howtogeek.com/262944/how-to-create-a-master-installation-flash-drive-with-multiple-versions-of-windows/
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
To što traži je za napredne korisnike i mislim da se neće baš snaći sa ovim uputstvima.....On traži nešto ovako i mislim da mu je malo komplikovano da ovo izvede a da ne spominjemo veličinu tog iso faila.

Windows 7 8.1 10 X86 18in1 en-US
Size:
10.72 GiB (11507357340 Bytes)



[ EDITIONS INCLUDED ]

* Windows 7 Home Premium
* Windows 7 Home Premium- - - - Pre-Activated
* Windows 7 Professional
* Windows 7 Professional - - - -Pre-Activated
* Windows 7 Enterprise
* Windows 7 Enterprise - - - - -Pre-Activated

* Windows 8.1 Home
* Windows 8.1 Home- - - - - - - Pre-Activated
* Windows 8.1 Professional
* Windows 8.1 Professional- - - Pre-Activated
* Windows 8.1 Enterprise
* Windows 8.1 Enterprise - - - -Pre-Activated

* Windows 10 Home
* Windows 10 Home - - - - - - - Pre-Activated
* Windows 10 Professional
* Windows 10 Professional - - - Pre-Activated
* Windows 10 Enterprise
* Windows 10 Enterprise - - - - Pre-Activated
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
To što traži je za napredne korisnike i mislim da se neće baš snaći sa ovim uputstvima.....On traži nešto ovako i mislim da mu je malo komplikovano da ovo izvede a da ne spominjemo veličinu tog iso faila.

Windows 7 8.1 10 X86 18in1 en-US
Size:
10.72 GiB (11507357340 Bytes)



[ EDITIONS INCLUDED ]

* Windows 7 Home Premium
* Windows 7 Home Premium- - - - Pre-Activated
* Windows 7 Professional
* Windows 7 Professional - - - -Pre-Activated
* Windows 7 Enterprise
* Windows 7 Enterprise - - - - -Pre-Activated

* Windows 8.1 Home
* Windows 8.1 Home- - - - - - - Pre-Activated
* Windows 8.1 Professional
* Windows 8.1 Professional- - - Pre-Activated
* Windows 8.1 Enterprise
* Windows 8.1 Enterprise - - - -Pre-Activated

* Windows 10 Home
* Windows 10 Home - - - - - - - Pre-Activated
* Windows 10 Professional
* Windows 10 Professional - - - Pre-Activated
* Windows 10 Enterprise
* Windows 10 Enterprise - - - - Pre-Activated

Da vidjao sam i do 40 GB iso fajlove sa svim i svacim... Onda je najbolje korisiti veci usb i nabaciti svaki iso zasebno i problem resen...
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Da vidjao sam i do 40 GB iso fajlove sa svim i svacim... Onda je najbolje korisiti veci usb i nabaciti svaki iso zasebno i problem resen...
kako zasebno ubaciti?mislis jedan po jedan na flesku?npr ubacio bi sa rufus-om na flesku jedan po jedan iso fajl.moze li?

napravio sam sa windows maker.ubacio sam tri windowsa i velicine je 2.90gb.e sad problem.ubacio sam premium home x86 i x64 i ultimat x86 ali kad stigne tamoo gde treba da odaberes koji hoces tamo ne stoji od koliko bita,tako npr kad hocu da instal neznam koji je 32 a koji je 64 bita
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
napravio sam sa windows maker.ubacio sam tri windowsa i velicine je 2.90gb.e sad problem.ubacio sam premium home x86 i x64 i ultimat x86 ali kad stigne tamoo gde treba da odaberes koji hoces tamo ne stoji od koliko bita,tako npr kad hocu da instal neznam koji je 32 a koji je 64 bita

Oprosti što sam skeptik ali mislim da to nisi napravio kako treba.

* File: W7X64.OEM.ESD.ENU.Oct2016.iso
* Size: 3,40GB


* File: WIN7.X64.AR.EN.FR.Sep2016.iso
* Size: 3,59GB

* File: Win7.AIO.ESD.en-US.Sep2016.iso
* Size:
5,13GB
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
kako zasebno ubaciti?mislis jedan po jedan na flesku?npr ubacio bi sa rufus-om na flesku jedan po jedan iso fajl.moze li?

napravio sam sa windows maker.ubacio sam tri windowsa i velicine je 2.90gb.e sad problem.ubacio sam premium home x86 i x64 i ultimat x86 ali kad stigne tamoo gde treba da odaberes koji hoces tamo ne stoji od koliko bita,tako npr kad hocu da instal neznam koji je 32 a koji je 64 bita

Da, i ja mislim da niste nesto uradili kako bi trebalo. Potrebno je odabrati odgovarajuci wim fajl, morate pogledati uputstva za AIO maker...

Ukoliko koristite clean ISO sa microsoft sajta(mislim da ste u drugoj temi dobili linkove za download), mozete skinuti ultimate x86 i x64. Prebacite na usb sa programom win setup from usb ili sa yummi multiboot. (yummi multiboot mislim da dozvoljava samo jedan noviji win + xp, zato je mozda bolje da koristite win setup from usb, i naravno razlicite putanje za source foldere). Zatim u sources folderima na usb, pronajdete fajl ei.cfg i obrisete za svaki iso. Takodje mozete koristiti i ovaj program, eicfg removal utility:
Kod:
http://code.kliu.org/misc/winisoutils/

E sada za ono prvo sto sam predlozio, pogledajte ovaj tutorial:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=7WmU_hBzoWs
Sto se tice izbora wim fajla, mislim da je svejedno koji izaberete, jedina razlika ce biti sto recimo ukoliko izaberete za x86, samo za 32bitne verzije cete imati mogucnost da pokrenete recovery(vazi i obrnuto). Da napomenem windows sa microsoft sajta dolazi kao sp 1, bez update-ova. Mogu se ubaciti i update-ovi, ali je potrebno puno vremena i ako ne instalirate win svakog dana, bespotrebno je. U onoj drugoj temi imate uputstvo kako uradi update za win 7 lakse...
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Oprosti što sam skeptik ali mislim da to nisi napravio kako treba.

* File: W7X64.OEM.ESD.ENU.Oct2016.iso
* Size: 3,40GB


* File: WIN7.X64.AR.EN.FR.Sep2016.iso
* Size: 3,59GB

* File: Win7.AIO.ESD.en-US.Sep2016.iso
* Size:
5,13GB
moguce je druze,moguce.nisam ga isprobao tako da je moguce da nije u redu.isao sam do koraka gde treba da odaberes koji ces sistem.

Da, i ja mislim da niste nesto uradili kako bi trebalo. Potrebno je odabrati odgovarajuci wim fajl, morate pogledati uputstva za AIO maker...

Ukoliko koristite clean ISO sa microsoft sajta(mislim da ste u drugoj temi dobili linkove za download), mozete skinuti ultimate x86 i x64. Prebacite na usb sa programom win setup from usb ili sa yummi multiboot. (yummi multiboot mislim da dozvoljava samo jedan noviji win + xp, zato je mozda bolje da koristite win setup from usb, i naravno razlicite putanje za source foldere). Zatim u sources folderima na usb, pronajdete fajl ei.cfg i obrisete za svaki iso. Takodje mozete koristiti i ovaj program, eicfg removal utility:
Kod:
http://code.kliu.org/misc/winisoutils/

E sada za ono prvo sto sam predlozio, pogledajte ovaj tutorial:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=7WmU_hBzoWs
Sto se tice izbora wim fajla, mislim da je svejedno koji izaberete, jedina razlika ce biti sto recimo ukoliko izaberete za x86, samo za 32bitne verzije cete imati mogucnost da pokrenete recovery(vazi i obrnuto). Da napomenem windows sa microsoft sajta dolazi kao sp 1, bez update-ova. Mogu se ubaciti i update-ovi, ali je potrebno puno vremena i ako ne instalirate win svakog dana, bespotrebno je. U onoj drugoj temi imate uputstvo kako uradi update za win 7 lakse...
bas po tom videu sam radeo sa winAIO Maker
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Kada je rec o istom windowsu (recimo W7, kao na slici u tvom prvom postu) u razlicitim varijantama (pro, ultimate...)sve sto je potrebno je bilo koji ISO fajl W7 i jednostavan i besplatan alat kao"

ei.cfg Removal Utility

i dobices univerzalan W7 instalacioni disk. Tokom instalacije windowsa bices "upitan" koju verziju zelis.

Multi OS instalacioni diskovi su problematicniji. Imam originalne Microsoftove diskove sa kojih mogu birati koje windowse zelim da instaliram - ME, 2000, NT, XP... Onda je doslo vreme kada jedan OS zauzme citav DVD i postalo je prilicno besmisleno.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Najbolje kad se nareze ceo OS na jednom dividiju, ne isplati se usteda imajuci u obzir da je prazan po ceni od 25-35 dinara. Ovo jedino ako se pravi za na flesku.
Skoro sam pravio te multi butove sa nekim experimentalnim osovima i zeznu mi se pisi brisi disk. Samo sto sam uporan i sto me bilo zao ovog pisi-brisija, spasio sam ga posle pola sata. Nikako da ga detektuje, pa cak kad se pretisne dugme na samom dvd romu, sistem i dalje pokusava da ga ocita.
Nije da ne moze, ali se treba izvesno vreme uloziti u experimentisanje.
 
Natrag
Top