kako vaspitavati decu u danasnje vreme????

Član
Učlanjen(a)
09.11.2009
Poruka
1
Pa mislim da treba izbaciti televizor iz kuce ,to je prvo.Sve ono sto je lose,nauce preko novopecenih crtaca!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Na zdravim porodičnim osnovama, učeći ih iskrenosti, poštenju, radu, kulturnom ponašanju! I naravno, ponekad koja "roditeljska" će doprineti da se prethodno postavljeno gradivo bolje "shvati"!
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Pricajte sa decom,nadjite vise vremena za njih da osete da ste porodica.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pricajte sa decom,nadjite vise vremena za njih da osete da ste porodica.

Valjda si u pravu. Možete djeci priuštiti sve što požele, još ako im povrh svega toga angažujete i dadilju, (jer, zaboga, vi nemate vremena) onda definitivno djecu ne vaspitavate vi nego neko drugi, a to što udovoljavate svim njihovim željama (da bi umirili savjest), samo će od djece napraviti snobove.
Ako ne možete sami vaspitavati svoju djecu i biti uz njih kada ste im najpotrebniji, onda je bolje i ne imati ih.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Jurivaka ,zadnja recenica ti je dobra samo problem u vezi sve nase dece je i sam zivot(brzina i nemar) dolaze do izrazaja kada se nesto lose desi(onda smo svi zapanjeni),a zivot ide dalje i opet sve po starom.Moja dva klinca (2 i 4g)nemaju tih problema.PONOSNI RODITELJ
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka ,zadnja recenica ti je dobra samo problem u vezi sve nase dece je i sam zivot(brzina i nemar) dolaze do izrazaja kada se nesto lose desi(onda smo svi zapanjeni),a zivot ide dalje i opet sve po starom.Moja dva klinca (2 i 4g)nemaju tih problema.PONOSNI RODITELJ

Da, život nije pjesmica koju možemo bezbrižno odzviždukati. On je najčešće strka i frka, ali, isto tako, njčešće to mi sami od njega napravimo i onda se pravdamo kako nemamo vremena ni sa djecom biti. I to jeste tako, kada se sticanje pretpostavi vaspitanju djece.
 
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
2
Deca rastu od ljubavi, ne od batina.Jedini problem sa ovim je sto za ljubav treba mnogo posvecenosti i vremena.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Valjda si u pravu. Možete djeci priuštiti sve što požele, još ako im povrh svega toga angažujete i dadilju, (jer, zaboga, vi nemate vremena) onda definitivno djecu ne vaspitavate vi nego neko drugi, a to što udovoljavate svim njihovim željama (da bi umirili savjest), samo će od djece napraviti snobove.
Ako ne možete sami vaspitavati svoju djecu i biti uz njih kada ste im najpotrebniji, onda je bolje i ne imati ih.

Skroz se slazem,razumem ako je neko javna licnost,pa nema vremena za decu,ali ostali bi morali da nadju vremena,moje neko misljenje...
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Evo zanimljivog predloga...



Kako podići maloletnog delikventa
Policija Hjustona, SAD




1. Počnite već od malena da detetu dajete sve što poželi. Na ovaj način kada odraste, verovaće da mu svet duguje postojanje.

2. Kada negde „pokupi“ bezobrazne reči, smejte se. Učiniće mu se da je simpatičan. To će ga takođe ohrabriti da pokupi još „slađe“ izraze, koji će vam oduvati glavu kasnije.

3. Ne pružajte mu nikada nikakvu duhovnu obuku. Sačekajte da napuni 21 godinu, pa neka onda odluči sam za sebe.

4. Izbegavajte korišćenje reči „pogrešno“. Može razviti kompleks krivice. Ovo će usloviti da veruje kasnije, kada bude uhapšen za krađu automobila, da je drušvo protiv njega i da je on gonjen.

5. Pokupite sve što leži oko njega – knjige, cipele i odeću. Radite sve za njega, tako da bude naučen da prebacuje sve odgovornosti na druge.

6. Neka čita bilo šta, što mu može dospeti u ruke. Budite pažljivi da pribor za jelo i čaše za piće budu sterilisani, a neka se njegov um naslađuje đubretom.

7. Svađajte se sa vašom suprugom često pred vašom decom. Na ovaj način neće biti previše šokirani kada dom kasnije bude razoren.

8. Dajte detetu koliko god novca bude želeo. Neka nikada ne zaradi ništa za sebe. Zašto bi imao iste stvari, koje ste i vi imali?

9. Zadovoljite svaku njegovu žudnju za hranom, pićem i udobnošću. Gledajte da mu svako čulno zadovoljstvo bude zadovoljeno. Odbijanje ga može odvesti u štetnu frustraciju.

10. Držite njegovu stranu protiv komšija, učitelja i policajaca. Svi oni imaju predrasude u vezi vašeg deteta.

11. Kada upadne u stvarnu nevolju, opravdavajte se govoreći, „Nikad nisam mogao ništa učiniti sa njim“.

12. Pripremite se za žalostan život. Bićete skloni da ga imate.
 
Natrag
Top