Kako uraditi Update BIOS?

Učlanjen(a)
15.05.2013
Poruka
5
Pozdrav svima,kao sto vidite u naslovu hteo bih da update BIOS i imam poteskoca da pronadjem verziju za noviji BIOS trenutna verzija mi je Верзија 0503,Датум 3/26/2008,inace maticna mi je ASUS M2N-MX SE Plus (AM2) pa ako moze neko da mi pomogne posto imam problema da mi se pojavljuje BSOD i sve sam probao pa mi je preostalo jos da probam i sa ovim.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Pozdrav svima,kao sto vidite u naslovu hteo bih da update BIOS i imam poteskoca da pronadjem verziju za noviji BIOS trenutna verzija mi je Верзија 0503,Датум 3/26/2008,inace maticna mi je ASUS M2N-MX SE Plus (AM2) pa ako moze neko da mi pomogne posto imam problema da mi se pojavljuje BSOD i sve sam probao pa mi je preostalo jos da probam i sa ovim.

Imaš ovde na sajtu proizvođača, a opisan je i problem BSOD.
Ukoliko stvari krenu nepredviđenim tokom prilikom flešovanja pa brikuješ matičnu, moraš izvaditi CMOS i nositi na reprogramiranje. (1000-2000din)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
10
Samo vodi racuna prilikom update-a jer u slucaju greske mislim da nema povratka...srecno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
57
Znam takvu ploču...Možeš izvršiti update bios-a iz samog Windows-a preko programa Asus updater ili preko bootabilnog CD ROM-a sa prethodno narezanim bios fajlom...Drugo kažeš da ti se pojavljuje BSOD...Da li si testirao druge komponente?Možda je do nijh a ne do BIOS-a ploče...I kao što su ti rekli kolege gore,pazi šta radiš,možeš ako nešto prilikom flešovanja zezneš da je više ne upališ i posle stvarno moraš da nosiš čip na reprogramiranje...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Znam takvu ploču...Možeš izvršiti update bios-a iz samog Windows-a preko programa Asus updater ili preko bootabilnog CD ROM-a sa prethodno narezanim bios fajlom...Drugo kažeš da ti se pojavljuje BSOD...Da li si testirao druge komponente?Možda je do nijh a ne do BIOS-a ploče...I kao što su ti rekli kolege gore,pazi šta radiš,možeš ako nešto prilikom flešovanja zezneš da je više ne upališ i posle stvarno moraš da nosiš čip na reprogramiranje...

NIKAKO IZ WINDOWS-a!!!



Može se vrlo lako desiti da memorijski kontroler prekine ažuriranje na pola (posebno iz Windows 8.1) i ostaje ti brikovana matična ploča odnosno CMOS!!!




ASUS matične imaju u BIOS-u stvar koja se zove ASUS EZ Flash Utility, skini bios raspakuj ROM fajl na USB restart pa uđi u BIOS podešavanja i nađi opciju EZ Flash i potraži M2N-MX-SE-Plus-0602.ROM fajl u USB...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
57
Da,nikako iz Windows-a...Samo sam mu rekao da tako nešto postoji...Ako ništa drugo,pomoću tog Asus programa može da skine bios fajl koji mu treba...
 
Natrag
Top